Zarządzanie i inżynieria produkcji ATH

Zarządzanie i inżynieria produkcji – Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej

Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej oferuje kandydatom szeroki wachlarz kierunków i specjalności. Wśród nich znajdziemy Zarządzanie i inżynierię produkcji, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej realizowany jest na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki. Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji, w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej to możliwość zrozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej dzielą się na następujące specjalności: Inżynieria administracji gospodarczej, Systemy logistyczne przedsiębiorstwa, Inżynieria zarządzania produkcją, Informatyczne systemy zarządzania. Jakie przedmioty realizowane są w toku nauki? Na przykład: statystyka matematyczna, badania operacyjne, zarządzanie środowiskiem pracy, prawo gospodarcze, finanse i rachunkowość, grafika inżynierska, zarządzanie jakością i bezpieczeństwem, zarządzanie produkcją i usługami, gospodarka magazynowa, marketing. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych, centrach logistycznych, firmach doradczych, firmach audytorskich.

Podjęcie decyzji związanych ze studiowaniem bywa twardym orzechem do zgryzienia. Jak ułatwić życie kandydatom? Jeśli wybraliśmy kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, warto zapytać: Jakie ma Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej opinie? Krzysiek, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:

„Akademia Techniczno- Humanistyczna to dla mnie najlepsza uczelnia. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na świetne grono wykładowców i przyjazną atmosferę, która służy rozwojowi każdego studenta. Polecam.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozumienia procesów ekonomicznych i zasad sterowania nimi,
 • prawa gospodarczego,
 • marketingowego planowania i realizacji przedsięwzięć,
 • ekologii i zarządzania środowiskowego,
 • stosowania zasad z zakresu finansów i rachunkowości do prawidłowego funkcjonowania jednostek gospodarczych,
 • zarządzania procesem produkcyjnym i usługami,
 • zarządzania jakością i bezpieczeństwem.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych,
 • centrach logistycznych,
 • firmach doradczych,
 • firmach audytorskich.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W gronie przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej znajdują się: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Bielsku- Białej

ATH kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Bielsku- Białej

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki ATH 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, informatyka, język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena figurująca na dyplomie studiów pierwszego stopnia oraz średnia ocen ze studiów pierwszego stopnia.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Komentarze (0)