Filologia iberyjska UW

Filologia iberyjska – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to jedna z najbardziej znamienitych polskich szkół wyższych. W bogatej ofercie dydaktycznej, kandydaci odnajdą kierunek Filologia iberyjska, prowadzony na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Filologia iberyjska na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest Wydziale Neofilologii. Najważniejszym założeniem jest pozyskanie szerokiej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka hiszpańskiego i portugalskiego. Studenci nabywają umiejętności analizy dzieła literackiego w kontekście wiedzy teoretycznoliterackiej i historycznoliterackiej, a także interpretacji aktualnie zachodzących zjawisk w krajach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

Studia na kierunku Filologia iberyjska na Uniwersytecie Warszawskim nie posiadają specjalności, a w programie nauczania widnieją następujące przedmioty: język i kultura galisyjska, wiedza o literaturze, język i kultura baskijska, historia Ameryki Łacińskiej, język i kultura katalońska, kino brazylijskie, aktualne tendencje w teatrze portugalskim, gramatyka opisowa języka portugalskiego, literatura Hiszpanii, analiza tekstów hiszpańskojęzycznych w procesie tłumaczenia, przemiany społeczno- polityczne we współczesnej Ameryce Łacińskiej. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii iberyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w roli tłumacza, nauczyciela, konsultanta, dziennikarza.

Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie, zdecydowaliście się na kierunek Filologia iberyjska, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Kamila, studentka Filologii iberyjskiej mówi:

„Studia na Filologii iberyjskiej to podróż. Możliwość zagłębienia się w sztukę, obyczaje, kulturę. Niesamowita sprawa dla ciekawych świata. Jeśli ktoś lubi taką dziedzinę, powinien udać się na studia na Uniwersytecie Warszawskim, najlepszej uczelni w kraju.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Filologię iberyjską na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Filologia iberyjska na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • literatury, historii i kultury krajów hiszpańskojęzycznych i portugalskojęzycznych,
 • argumentowania poglądów,
 • komunikowania,
 • przekładu literackiego,
 • interpretacji aktualnie zachodzących zjawisk w krajach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia iberyjska:

Absolwent kierunku Filologia iberyjska na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie jako:

 • tłumacz,
 • nauczyciel,
 • konsultant metodyczny,
 • edytor,
 • dziennikarz,
 • pracownik firm zagranicznych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

O przyjęcie na studia, na kierunek Filologia iberyjska na Uniwersytecie Warszawskim mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia iberyjska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Neofilologii UW

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)