Sinologia

Sinologia

Sinologia – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski proponuje kandydatom na studia bazę ciekawych kierunków. Jednym z nich jest Sinologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Głównym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy w zakresie kultury i języka chińskiego, a także literatury współczesnej i klasycznej oraz historii Chin.

Program nauczania złożony jest z następujących przedmiotów: technologia informacyjna, historia Chin, zagadnienia społeczno- kulturowe Chin, literatura i kultura Chin, sztuka i estetyka Chin, wiedza o języku chińskim, współczesny język chiński, klasyczny język chiński, lektura tekstów chiński. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Sinologii na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w muzeach, wydawnictwach, mediach, urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, problemów uchodźczych, edukacji międzykulturowej.

Okres rekrutacji na studia to nierzadko czas wytężonych poszukiwań; kierunków, wydziałów, uczelni. Kandydaci na studia borykają się z wieloma wątpliwości, które dotyczą tego, czy wybrana uczelnia spełni ich oczekiwania edukacyjne. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Daria, studentka Sinologii mówi:

„Wybór Sinologii był dla mnie oczywisty. Od wielu lat marzę o podróży do Chin, gdyż szalenie interesuje mnie kultura tego kraju.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Sinologię na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Sinologia na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii Chin,
 • filozofii i religii Chin,
 • sztuki i estetyki Chin,
 • zagadnień społeczno- kulturowych Chin,
 • zasad przekładu z języka chińskiego na język polski,
 • analizy i interpretacji różnych wytworów kultury,
 • zagadnień społeczno- kulturowych Korei w zakresie środowiska naturalnego, sytuacji etnicznej, demograficznej i politycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Sinologia:

Absolwent kierunku Sinologia na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:

 • muzeach,
 • wydawnictwach,
 • mediach,
 • urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, problemów uchodźczych, edukacji międzykulturowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W gronie przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Sinologia na Uniwersytecie Warszawskim znajdują się: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, język angielski.

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Sinologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Orientalistycznym UW

Komentarze (0)