Inżynieria elektroniczna i komputerowa

Inżynieria elektroniczna i komputerowa

Inżynieria elektroniczna i komputerowa

Inżynieria elektroniczna i komputerowa / Electronic and Computer Engineering – Politechnika Wrocławska 2021

Studia na kierunku inżynieria elektroniczna i komputerowa na Politechnice Wrocławskiej to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria elektroniczna i komputerowa znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • optoelektronika
 • elektronika
 • metrologia
 • fizyka
 • systemy bezprzewodowe
 • systemy wbudowane

 

Politechnika Wrocławska to jedna z największych szkół wyższych w naszym kraju. Kierunki kształcenia stanowią szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych, część z nich prowadzona jest w języku angielskim, a przykład stanowi Inżynieria elektroniczna i komputerowa, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z takich dziedzin jak elektronika, informatyka, automatyka i robotyka, czy optoelektronika. Kierunek jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów potrafiących integrować urządzenia i systemy elektroniczne analogowe i cyfrowej w obszarze automatyki przemysłowej. Studenci poznają zasady programowania sterowników PLC, PAC, systemów SCADA oraz systemów robotycznych, jak również uruchamiania i rozruchu systemów sterowania, lokalnego i zdalnego serwisu, zdalnego nadzoru nad pracującymi systemami sterowania produkcji.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: analiza matematyczna, optoelektronika, elektronika, metrologia, fizyka, systemy bezprzewodowe, systemy wbudowane, sieci komputerowe, systemy operacyjne w czasie rzeczywistym. A co po studiach? Absolwenci kierunku Inżynieria elektroniczna i komputerowa / Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, realizacją i eksploatacją systemów elektronicznych analogowych, cyfrowych i mieszanych, przedsiębiorstwach informatycznych, ośrodkach badawczo- rozwojowych.
Dokąd udać się na studia? Takie pytanie bardzo często jest powtarzane przez kandydatów. Aby ułatwić podjęcie decyzji, należy postawić inne: Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Bartosz, student Inżynierii elektronicznej i komputerowej mówi:
„Bardzo poważnie podchodzę do tematu studiów oraz swojej przyszłości zawodowej. Dlatego wybrałem interesujący kierunek w języku angielskim. A, żeby mieć pewność zdobywanego wykształcenia, wybrałem najlepszą uczelnię, czyli Politechnikę Wrocławską.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię elektroniczną i komputerową:

Absolwent kierunku Inżynieria elektroniczna i komputerowa / Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • projektowania, realizowania, testowania i eksploatowania układów elektronicznych analogowych, cyfrowych i mieszanych z wykorzystaniem mikroprocesorów,
 • planowania i projektowania układów i systemów pomiarowych,
 • optymalizowania warunków pomiaru, analizowania i interpretowania wyników,
 • stosowania środków informatycznych dla akwizycji pomiarów, sterowania procesami technologicznymi, projektowania, uruchamiania, utrzymania systemów automatyki i robotyki przemysłowej,
 • tworzenia programów komputerowych,
 • rozwiązywania zadań obliczeniowych,
 • przygotowywania, wykonywania i analizowania symulacji oraz eksperymentów komputerowych. 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria elektroniczna i komputerowa:

Absolwent kierunku Inżynieria elektroniczna i komputerowa / Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie w:
 • przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, realizacją i eksploatacją systemów elektronicznych analogowych, cyfrowych i mieszanych,
 • przedsiębiorstwach informatycznych,
 • ośrodkach badawczo- rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku inżynieria elektroniczna i komputerowa - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej

 

Komentarze (0)