Studia inżynierskie

Studia inżynierskie

Studia inżynierskie

Największy wybór studiów

inżynierskich w Polsce

Odkryj ponad 120 kierunków inżynierskich i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie | techniczne

Oferta studiów inżynierskich, przygotowana przez uczelnie techniczne, jest naprawdę szeroka – od budownictwa i geodezji przez informatykę i robotykę po optykę i akustykę. Na rynku pracy wciąż panuje duże zapotrzebowanie na absolwentów politechnik, posiadających konkretny „fach” w ręku. 

Podczas rekrutacji na studia inżynierskie pod uwagę brane są wyniki z matury z przedmiotów ścisłych (matematyka, informatyka, chemia, fizyka, biologia), ale również rezultat egzaminu z języka obcego. W jakich zawodach możesz szukać pracy po ukończeniu któregoś z kierunków inżynierskich?

Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. 

Osoby, które ukończyły kierunki chemiczne mogą znaleźć zatrudnienie w laboratoriach analitycznych: przemysłowych, kryminalistycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych, a także w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym.

Absolwenci matematyki (w specjalizacji finansowej lub ekonomicznej) przygotowani są do pracy w sektorze finansowym: w agencjach ubezpieczeniowym, w bankach,  w biurach rachunkowych i księgowych, w instytucjach inwestycyjnych, agencjach maklerskich, w administracji skarbowej i gospodarczej, w firmach consultingowych. 

Po studiach inżynierskich pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego. 

Będąc absolwentem kierunku logistyka, zatrudnienia szukać możesz w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, w sklepach (również internetowych), magazynach, hurtowaniach, centrach logistycznych.  

Jak widać - możliwości jest wiele. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI INŻYNIERSKIE?

 

 

 

KIERUNKI INŻYNIERSKIE

Miasto
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Kierunki inżynierskie
advanced biobased and bioinspired materials
advanced mechanical engineering
automatyka i robotyka

POKAŻ WIĘCEJ

Politechnika Warszawska

Kierunki inżynierskie
aerospace engineering
architektura
automatyka i robotyka

POKAŻ WIĘCEJ

STUDIA INŻYNIERSKIE - PODYPLOMOWE

Miasto
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA INŻYNIERSKIE

Miasto

Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Eksploracja kosmosu rozpoczęła się od wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi,…

Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Eksploracja kosmosu rozpoczęła się od wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a ZSRR podczas Zimnej Wojny. Bardzo ważnym wydarzeniem było umieszczenie pierwszego obiektu na orbicie Ziemi - satelity Sputnik 1 w 1957 roku. Stamtąd już niedaleko było do wysłania człowieka poza Ziemię, na Księżyc i umieszczenie w Kosmosie stacji badawczych i wielu satelit. Kto z nas kiedyś, kiedyś dawno temu “za dzieciaka” nie marzył o tym, żeby polecieć na Księżyc, polecieć w Kosmos? Stawiam, że każdy, choć przez chwilę, chciał być kosmonautą, pracować w NASA, budować rakiety, dużymi czerwonymi przyciskami odpalać ich silniki i wysyłać w nieznane.

Czytaj więcej: Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

W związku ze stałym rozwojem przemysłu a co za tym idzie nowych technologii, w dalszym…

Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

W związku ze stałym rozwojem przemysłu a co za tym idzie nowych technologii, w dalszym ciągu absolwenci kierunków technicznych są pożądanymi i cenionymi pracownikami. Ukończenie technicznych studiów daje szerokie możliwości zatrudnienia dlatego jeśli pasjonujesz się techniką i naukami ścisłymi koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Automatic control and robotics!Jest to kierunek interdyscyplinarny łączący wiedzę z obszaru teorii sterowania, analizy sygnałów, elektromechaniki, bioinżynierii, mechaniki oraz wielu innych dziedzin. Szeroka gama przedmiotów teoretycznych i praktycznych pozwala na wykształcenie ekspertów w dziedzinie automatyki i robotyki.

Czytaj więcej: Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka jest aktualnie jednych z najchętniej wybieranych kierunków politechnicznych.…

Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka jest aktualnie jednych z najchętniej wybieranych kierunków politechnicznych. Nie bez powodu zainteresowanie tymi studiami rośnie z roku na rok. Absolwenci znajdują pracę w nowoczesnych firmach systemów sterowania czy technologii IT. Możliwości jest naprawdę dużo, więc jeśli jesteś uzdolniony w zakresie nauk ścisłych i fascynuje Cię technika oraz programowanie – nie wahaj się! To prawdopodobnie jest świetny kierunek dla Ciebie! Studia te są nastawione nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, z którą wiążą się godziny spędzone w laboratorium i na różnego rodzaju warsztatach. Jednak nie są to studia łatwe. Czekać będą na Ciebie ogromne materiały do przyswojenia z zakresu takich dziedzin jak: programowanie, elektronika, mechanika czy systemy mikroprocesowe.

Czytaj więcej: Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Zainteresowanie jakie wzbudzają u przyszłych studentów techniczne kierunki nadal…

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Zainteresowanie jakie wzbudzają u przyszłych studentów techniczne kierunki nadal jest ogromne. Nie ma co się dziwić. Jest to gwarancja pracy, możliwości podnoszenia swoich kompetencji oraz szeroki wybór specjalności dopasowanych do Twoich potrzeb i zainteresowań. Jeśli ciekawi Cię świat techniki i nauk ścisłych to ten kierunek jest idealny dla Ciebie!Studia na kierunku Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka są prowadzone w języku angielskim. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo ważna w procesie rekrutacji. Dzięki tym studiom opanujesz język w stopniu umożliwiającym Ci podjęcie pracy w międzynarodowych firmach oraz staniesz się pożądanym pracownikiem!

Czytaj więcej: Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska,…

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska, ale nie wiedziałeś jakie studia wybrać? Bioinżynieria łączy te wszystkie dziedziny! To również kierunek przyszłościowy z uwagi na narastającą troskę o środowisko naturalne i jego nadmierną eksploatację. Rozwiniesz swoje umiejętności przyrodniczo-techniczne, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoja przyszła praca będzie mieć realny i pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko! Studia te cieszą się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych. To otwiera wiele możliwości pracy, chociażby w obrębie Unii Europejskiej. Bioinżynieria to bowiem nacisk na nowoczesne technologie w rolnictwie, ochronie środowiska i przetwórstwa żywności, a taka różnorodność daje ogromne szansę na znalezienie wymarzonej pracy.

Czytaj więcej: Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych…

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych dziedzin, takich jak: produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaka pracę chciałbyś podjąć w przyszłości, a interesujesz się szeroko pojętymi naukami matematyczno-przyrodniczymi z ukierunkowaniem na hodowlę bądź modyfikację organizmów zwierzęcych to powinieneś się z łatwością odnaleźć na kierunku bioinżynierii zwierząt! Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów? Przede wszystkim musisz nastawić się na przedmioty z zakresu biologii i mikrobiologii, a także chemii ogólnej i fizyki. Zapoznasz się również z dziedziną nanobiotechnologii i technologii fizycznych. Ponadto czekają na Ciebie ciekawe zajęcia laboratoryjne, które pomogą usystematyzować wiedzą teoretyczną.

Czytaj więcej: Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami.…

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami. Badania naturalnych materiałów sprawiły, że powstałe biomateriały stały się silniejsze, lżejsze, twardsze ale zarazem bardziej elastyczne od tradycyjnych. Studia na kierunku Biomateriały inspirowane naturą mają na celu nauczenie projektowania, wytwarzania i analizy właściwości materiałów funkcjonalnych o znaczeniu biologicznym i medycznym, ich zastosowania oraz metod utylizacji. Jeżeli zatem wykazujesz zainteresowanie tą tematyką, warto, żebyś zainteresował się studiami na kierunku Biomateriały inspirowane naturą.

Czytaj więcej: Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki…

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki technicznego wykorzystania materiałów i procesów biologicznych, integrującą biochemię, mikrobiologię, biologię molekularną, chemię i genetykę w celu praktycznego (użytkowego) stosowania kultur mikroorganizmów, zwierząt i roślin oraz tkanek i elementów ich struktur. Pojęcie to jest obecnie rozszerzone o uzyskane, za pomocą powyższych technik, efekty ekologiczne. Biotechnologia została zakwalifikowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do strategicznych kierunków studiów dla rozwoju krajowej gospodarki. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte na kierunku BIOTECHNOLOGIA umożliwiają swobodne poruszanie się w interdyscyplinarnym obszarze, jakim jest biotechnologia.

Czytaj więcej: Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność…

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność genetycznie modyfikowana, produkcja insuliny, transgenika zwierząt i roślin to tematy, którymi obecnie zajmują się badacze w tej dziedzinie. Jeżeli Ciebie też interesuje ta tematyka, a ponadto chciałbyś wyspecjalizować się w zakresie biotechnologii środowiska i jego ochrony to kierunek, na który warto aplikować! Czego będziesz mógł nauczyć się w ramach biotechnologii z naciskiem na aspekt środowiska? Przede wszystkim skupisz się zagadnieniach z zakresu biogeotechnologii, geologii, toksykologii środowiska czy metod biotechnologicznych w ochronie środowiska. 

Czytaj więcej: Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Browarnictwo i słodownictwo studia - kierunek studiów

Jeśli na świat chciałbyś patrzeć przez brązowe szkiełko i rozumieć przez to posiadanie…

Browarnictwo i słodownictwo studia - kierunek studiów

Jeśli na świat chciałbyś patrzeć przez brązowe szkiełko i rozumieć przez to posiadanie merytorycznej i praktycznej wiedzy o browarnictwie i słodownictwie, chemia nigdy nie sprawiała Ci problemu, a jej domenę potrafisz przełożyć na praktykę, chciałbyś przyjrzeć się funkcjonowaniu browaru i warzelni od podszewki, myślisz o założeniu własnej działalności w tym zakresie, a zagadnienia związane z żywieniem człowieka, technologią i prawem nie są w stanie ostudzić w Tobie pasji, studia na kierunku browarnictwo i słodownictwo mogą się okazać tym, czego szukasz. 

Czytaj więcej: Browarnictwo i słodownictwo studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

Studentka odpowiedz

Politechnika Koszalińska otworzyła zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego w Szczecinku, kierunek inżynierski- Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, współpracując tu ściśle z firmą Kronospan. Kierunek oferuje zdobycie nie tylko wiedzy, ale i Doświadczenia (tego podczas praktyk), pozwalające na znalezienie później w pracy czy w Kronospanie czy w jakiejkolwiek innej firmie, w której używa się tych samych lub podobnych maszyn i pracuje się z drewnem. Dodatkowo studenci już teraz korzystają z przeznaczonej dla nich pomocy finansowej czy wysokich stypendiów. Praktyki również są płatne. Prawdopodobieństwo znalezienia pracy po tych studiach jest niemalże pewne. :) #wpdszczecinek