Mechatronika pojazdów

Mechatronika pojazdów

Mechatronika pojazdów

Mechatronika pojazdów – Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska to znacząca szkoła wyższa, oferująca kształcenie także poza stolicą Dolnego Śląska. Przykładem jest kierunek Mechatronika pojazdów, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.
Założeniem nauki jest pozyskanie wiedzy z obszaru projektowania, konstrukcji, wytwarzania, wdrażania eksploatacji urządzeń mechanicznych głównie w nowoczesnych środkach transportu. Studenci uczą się analizować działanie podstawowych mechanizmów metodami analitycznymi i za pomocą oprogramowania, analizować charakterystyki układów napędowych hydrostatycznych, planować i nadzorować proces eksploatacji i remontów maszyn. Mechatronika pojazdów na Politechnice Wrocławskiej to przygotowanie do uczestnictwa w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy, które związane są z serwisowaniem i diagnostyką maszyn i urządzeń zawierających układy mechatroniczne.
Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Na przykład: chemia materiałów, elektronika, zarządzanie projektami, silniki spalinowe, statystyka inżynierska, napęd hydrauliczny, wytrzymałość materiałów, historia transportu, podstawy techniki mikroprocesorowej, inżynieria pojazdów przemysłowych, budowa pojazdów samochodowych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Mechatroniki pojazdów na Politechnice Wrocławskiej będą mogli wykorzystać w przemyśle elektromaszynowym, przemyśle motoryzacyjnym, działach utrzymania ruchu, stacjach serwisowych, firmach produkujących urządzenia mechatroniczne. 
Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Maciek, student Mechatroniki pojazdów mówi:
„Cenię sobie studia na Politechnice Wrocławskiej, przede wszystkim, dlatego, że mogę studiować w swoim rodzinnym mieście, czyli Wałbrzychu. Nie muszę nigdzie wyjeżdżać, przeprowadzać się, szukać dachu nad głową. Uczelnia, po prostu, daje mi możliwość zdobycia wykształcenia niemal w domu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Mechatronikę pojazdów na Politechnice Wrocławskiej:

Absolwent kierunku Mechatronika pojazdów na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • analizowania działania podstawowych mechanizmów metodami analitycznymi i za pomocą oprogramowania,
  • dokonywania pomiarów i analizowania charakterystyki układów napędowych hydrostatycznych,
  • planowania i nadzorowania procesu eksploatacji i remontu maszyn,
  • projektowania układów mechatronicznych. 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Mechatronika pojazdów:

Absolwent kierunku Mechatronika pojazdów na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie w:
  • przemyśle elektromaszynowym,
  • przemyśle motoryzacyjnym,
  • stacjach serwisowych,
  • działach utrzymania ruchu, 
  • firmach produkujących urządzenia mechatroniczne.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku mechatronika pojazdów - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Techniczno-inżynieryjny Politechniki Wrocławskiej

 

Komentarze (0)