Geodezja i kartografia – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 2022
Studia na kierunku geodezja i kartografia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).
Studia na kierunku geodezja i kartografia w UPWR WROCŁAW
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku geodezja i kartografia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
algebra liniowa
statystyka matematyczna
geodezja fizyczna
grafika inżynierska
systemy informacji przestrzennej
pomiary katastralne
geodezja inżynieryjna
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu od wielu lat stanowi istotny punkt na edukacyjnej mapie województwa dolnośląskiego, a szeroki wachlarz kierunków kształcenia przyciąga co roku nową rzeszę kandydatów. Co mogą znaleźć w ofercie dydaktycznej? Na przykład Geodezję i kartografię, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Nabywane umiejętności
Założeniem kształcenia jest pozyskanie bogatej wiedzy z obszaru matematyki, nauk przyrodniczych i nauk technicznych oraz zagadnień specjalistycznych z zakresu geodezji i kartografii. Studenci poznają współczesne metody obserwacji i modelowania kształtu i własności fizycznych Ziemi, badania ich zmian w czasie oraz numerycznego opracowywania i prezentacji wyników pomiarów geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych.
Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: algebra liniowa, statystyka matematyczna, geodezja fizyczna, grafika inżynierska, systemy informacji przestrzennej, pomiary katastralne, geodezja inżynieryjna, kartografia, teledetekcja środowiska, modelowanie i standaryzacja danych przestrzennych, informatyka geodezyjna, kataster nieruchomości. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Geodezji i kartografii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach i biurach geodezyjno-kartograficznych, biurach urządzania terenów wiejskich, komórkach zajmujących się geodezją i gospodarką nieruchomościami.
Opinie
Przed wyborem odpowiedniej szkoły wyższej, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, by jak najlepiej porównać oferty edukacyjne, a wystarczy postawić zaledwie jedno pytanie: Jakie ma Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu opinie? Sebastian, student Geodezji i kartografii mówi:
„Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to zdobywanie praktycznych umiejętności, wiedzy, którą wykorzysta się w przyszłym zawodzie, ale też fajna przygoda, którą, gdybym mógł, to chciałbym przeżyć jeszcze raz. To wspaniałe miejsce.”
kartowania pierworysu mapy sytuacyjnej i rzeźby terenu,
przeprowadzania procesu geodezyjnej obsługi inwestycji,
metod prezentacji kartograficznych.
Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Geodezja i kartografia:
Absolwent kierunku Geodezja i kartografia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:
przedsiębiorstwach i biurach geodezyjno-kartograficznych,
biurach urządzania terenów wiejskich,
komórkach zajmujących się geodezją i gospodarką nieruchomościami.
Jakie przedmioty zdawać na maturze
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku geodezja i kartografia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Jakie wymagania na studia II stopnia
STUDIA II STOPNIA
Kwalifikacja odbywa się na podstawie listy rankingowej kandydatów sporządzonej na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich ocen ze studiów I stopnia, a w dalszej kolejności z oceny końcowej ze studiów I stopnia oraz ostatniej oceny z języka obcego. Lista rankingowa (w ramach limitu miejsc) jest równoznaczna z listą zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów UPWr.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu