Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich

12.01.2022

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 2022

Studia na kierunku hodowla zwierząt towarzyszących i dzikich w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku, 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich w SGGW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku hodowla zwierząt towarzyszących i dzikich znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • chemia
 • metabolomika
 • zoologia
 • anatomia zwierząt
 • fizjologia
 • żywienie zwierząt towarzyszących i dzikich

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z najstarszych uczelni tego typu w Europie, oraz największa i najpopularniejsza w Polsce. Pośród wielu kierunków kształcenia, kandydaci mogą wybrać, między innymi Hodowlę i ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich, prowadzoną na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat zwierząt utrzymywanych hobbistycznie, hodowli in situ i ex- situ zwierząt dzikich, jak również szeroko rozumianej ekologii zwierząt i zoopsychologii. Studenci poznają biologiczne podstawy hodowli i utrzymania zwierząt towarzyszących i dzikich, w których szczególnie zwraca się uwagę na zasady prowadzenia hodowli zwierząt, warunki ich utrzymania oraz żywienia poszczególnych grup. Ważnym elementem kształcenia są również zagadnienia dotyczące bioróżnorodności, problemy reintrodukcji i ochrony gatunków ginących.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: chemia, metabolomika, zoologia, anatomia zwierząt, fizjologia, żywienie zwierząt towarzyszących i dzikich, zarządzanie populacjami, bioróżnorodność, restytucja i ochrona zwierząt, zoopsychologia. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich w SGGW będą mogli wykorzystać w instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony środowiska, firmach usługowych i wytwarzających środki produkcji, związkach hodowców, ogrodach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, sklepach i hurtowaniach zoologicznych, placówkach naukowo-badawczych, lasach państwowych, oświacie, służbach mundurowych.

 

Opinie

Kandydaci na studia, zanim wybiorą najlepszą dla siebie uczelnię, zadają wiele pytań mających dać im najjaśniejszą odpowiedź o tym, co znajdą w przyszłej szkole wyższej. Warto więc zapytać: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Martyna, studentka Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich mówi:

„SGGW to jedyna taka uczelnia w Polsce. Tutaj każdy zainteresowany zdobyciem świetnego wykształcenia znajdzie kierunek dla siebie. Tutaj każdy rozwinie swoje zainteresowania i pasje. To idealne miejsce do nauki.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

HODOWLA I OCHRONA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH I DZIKICH - ważne informacje

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Hodowlę i ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich:

Absolwent kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • biologicznych podstaw hodowli i utrzymania zwierząt towarzyszących i dzikich,
 • prawa w hodowli zwierząt,
 • diagnostyki genetycznej,
 • zarządzania populacją zwierząt,
 • interpretowania zachowania się zwierząt,
 • systemów informatycznych w ocenie środowiska i hodowli zwierząt,
 • opracowywania i realizacji programów ochrony zwierząt dzikich.

 

Praca, gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich

Absolwent kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony środowiska,
 • firmach usługowych i wytwarzających środki produkcji,
 • związkach hodowców,
 • ogrodach zoologicznych,
 • schroniskach dla zwierząt,
 • sklepach i hurtowaniach zoologicznych,
 • placówkach naukowo-badawczych,
 • lasach państwowych,
 • oświacie,
 • służbach mundurowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (1)

Asia odpowiedz

Nie polecam kierunku. Karykatura zootechniki. Poszłam na uczelnię z myślą, o ochronie gatunków ptaków zagrożonych w Polsce, a otrzymałam dawkę wiedzy o karmieniu krów i rozmnażaniu kur. Dla tych co zamierzali prowadzić hodowlę królików, gadów, także okazał się rozczarowaniem. Przedmioty "zapchaj dziura", żeby było cokolwiek o zwierzętach. Można w ogóle pominąć część " zwierząt dzikich". Jest to dość duże zaskoczenie, gdyż po 7 latach istnienia kierunku wydawać by się mogło, że uczelnia znajdzie naukowców posiadających wiedzę z zakresu zwierząt dzikich. Jednak nie, to co jest nauczane na zootechnice przekopiowano tutaj. Jakość nauczania marna - dużo wymagań, mało profesjonalne stosunki do studentów, wiedza przekazywana w sposób odhaczania z listy co trzeba zrobić. Brak pasji, czasami nawet prowadzący dobierani z przypadku. Wiele ma doktorat z czytania ze slajdów. Co do przedmiotów - przedmioty z zakresu statystyki matematycznej/opisowej to utrapienie każdego studenta. Główna prowadząca, Pani profesor, ma pewna tendencję co do sprawdzania egzaminów. Losuje osoby,które zaliczą. Nie wylosowani mogą być pewni braku uzasadnienia względem oceny oraz problemów z terminem poprawkowym. Reszta przedmiotów ma logiczne uzasadnienie dla swoich wymogów, które po za tym są nieadekwatne do przekazywania wiedzy. System nauki online źle prowadzony ale można dać uczelni trochę ulgi bo przecież " przecierają szlaki". Na tym kierunku jedyne na co można liczyć to na siebie. Własna praca i zdobywanie wiedzy to rzecz nieodzowna. Jeśli ktoś ma ochotę po nocach szukać publikacji naukowych o ulubionej grupie zwierząt, bo uczelnia takiej wiedzy nie daje, to tutaj się odnajdzie.