Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia WAT

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Kształcenie realizowane jest na studiach wojskowych oraz cywilnych, a wśród oferowanych kierunków można odnaleźć Chemię i inżynierię materiałów specjalnego przeznaczenia, prowadzoną na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie realizowany jest na Wydziale Nowych Technologii i Chemii. Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu trzech dziedzin: chemii, technologii chemicznej i inżynierii materiałowej.

Studia na kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie nie posiadają specjalności, a w programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: materiały ciekłokrystaliczne, materiały do przechowywania wodoru, materiały wybuchowe, zaawansowane metody metalurgii proszków, materiały funkcjonalne dla urządzeń obrazowania informacji, materiały i technologie dla elementów fotoniki światłowodowej. A co po studiach? Absolwenci Chemii i inżynierii materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdą zatrudnienie w instytutach badawczo-rozwojowych, jednostkach wojskowych, laboratoriach analitycznych, firmach kosmetycznych, firmach farmaceutycznych, firmach spożywczych, policji.

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie opinie? Paweł, student Chemii i inżynierii materiałów specjalnego przeznaczenia mówi:

„Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia, która każdemu zapewni nowoczesne wykształcenie. Potwierdzeniem może być chociażby kierunek, który studiuję. Znalazłem go właśnie tutaj.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Chemię i inżynierię materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie:

Absolwent kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania i otrzymywania materiałów konstrukcyjnych i funkcjonalnych,
 • metod obliczeniowych stosowanych do ilościowego opisu zjawisk i procesów chemicznych oraz fizycznych,
 • metod i aparatury stosowanej do określenia struktury, właściwości oraz zachowania substancji,
 • cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych,
 • zarządzania jakością i prowadzenia działalności gospodarczej,
 • zasad tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości,
 • analizowania sposobów funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia:

Absolwent kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • instytutach badawczo-rozwojowych,
 • jednostkach wojskowych,
 • laboratoriach analitycznych,
 • firmach kosmetycznych,
 • firmach farmaceutycznych,
 • firmach spożywczych,
 • policji.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Aby dołączyć do grona studentów drugiego stopnia, kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie należy dostarczyć wymagane dokumenty, potwierdzające ukończenie studiów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia chemiczne wybrać

Studia na kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia chemiczne w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna kierunki

Jakie są kierunki chemiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej

Komentarze (0)