Filologia hiszpańska

Filologia hiszpańska

Filologia hiszpańska

26.01.2022

Filologia hiszpańska – Uniwersytet Jagielloński 2022

Studia na kierunku filologia hiszpańska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia hiszpańska w UJ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia hiszpańska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • praktyczna nauka języka hiszpańskiego
 • historia literatury hiszpańskiej
 • gramatyka opisowa języka hiszpańskiego
 • cywilizacja hiszpańska
 • historia Hiszpanii
 • historia literatury iberoamerykańskiej
 • gramatyka kontrastywna

 

Uniwersytet Jagielloński dał początek szkolnictwu wyższemu w naszym kraju. Obecnie jest uczelnią, która szczyci się średniowieczną tradycją a także liczbą ponad pięćdziesięciu tysięcy studentów. Jakie kierunki mogą wybierać? Na przykład Filologię hiszpańską, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Najważniejszym założeniem jest pozyskanie szerokiej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka hiszpańskiego. Studenci nabywają umiejętności analizy dzieła literackiego w kontekście wiedzy teoretycznoliterackiej i historycznoliterackiej, a także interpretacji aktualnie zachodzących zjawisk w kulturze.

W programie nauczania zawarte są takie przedmioty, jak: praktyczna nauka języka hiszpańskiego, historia literatury hiszpańskiej, gramatyka opisowa języka hiszpańskiego, cywilizacja hiszpańska, historia Hiszpanii, historia literatury iberoamerykańskiej, gramatyka kontrastywna, historia języka, ochrona własności intelektualnej, teoria literatury. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli wykorzystać w roli tłumacza, nauczyciela, konsultanta, dziennikarza.

 

Opinie

Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie, zdecydowaliście się na kierunek Filologia hiszpańska, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Marcelina, studentka Filologii hiszpańskiej mówi:

„Studia na Filologii hiszpańskiej to podróż. Możliwość zagłębienia się w sztukę, obyczaje, kulturę. Niesamowita sprawa dla ciekawych świata. Jeśli ktoś lubi taką dziedzinę, powinien udać się na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, najlepszej uczelni w kraju.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

FILOLOGIA HISZPAŃSKA - ważne informacje

Filologia hiszpańska studia Kraków

Filologia hiszpańska studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • literatury, historii i kultury Hiszpanii,
 • argumentowania poglądów,
 • komunikowania,
 • przekładu literackiego,
 • interpretacji aktualnie zachodzących zjawisk.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia hiszpańska:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie jako:

 • tłumacz,
 • nauczyciel,
 • konsultant,
 • dziennikarz.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Komentarze (3)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Norka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Chciałabym się zapytać czy promocja 3x0 jest prawdziwa ? Czy rzeczywiście za 1 miesiąc studiów nie zapłacimy ani złotówki ? Korzystna oferta ;)

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Norka odpowiedz

Witaj, Norka! Oczywiście, że oferta jest prawdziwa :). Jednak należy się śpieszyć - promocja kończy się wraz z końcem miesiąca. Czy planujesz rozpocząć naukę na naszej uczelni? Jakim kierunkiem jesteś zainteresowana? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula