Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
09.11.2024
Studia na kierunku filologia orientalna - Indologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku filologia orientalna - indologia w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Filologia orientalna - Indologia główne przedmioty:
Uniwersytet Jagielloński to szkoła wyższa kształcąca od 1364 roku. Obecnie, to jedna z największych uczelni w kraju nad Wisłą, ciesząca się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów. W szerokiej gamie proponowanych kierunków kształcenia, pod literą „F” kandydaci odnajdą kierunek Filologia orientalna- Indologia, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Najistotniejszym celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o historii i kulturze Indii. Studenci rozwijają znajomość w mowie i w piśmie języka hindi oraz znajomość sanskrytu i uczą się tłumaczyć i interpretować teksty w tym języku.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: gramatyka opisowa języka hindi, praktyczna nauka języka hindi, geografia i etnografia Indii i Azji Południowej, kurs podstawowy sanskrytu, kultura regionu, historia filozofii, historia regionu, literatura epicka Indii i Azji Południowej, gramatyka opisowa sanskrytu, indyjska nauka o literaturze, współczesne zagadnienia społeczne Indii i Azji Południowej, lektura tekstów sanskryckich, metodologia badań literaturoznawczych, interpretacja tekstów sanskryckich, literatura indyjskiego południa, teoria przekładu, indyjskie tradycje religijne. A jaka przyszłość czeka absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły kierunek Filologia orientalna- Indologia na Uniwersytecie Jagiellońskim znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kulturalnych, instytucjach badawczych.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Gabrysia, studentka Filologii orientalnej- Indologii mówi:
„Studia to rozwijanie pasji i zainteresowań. Dlatego należy wybierać najlepsze do tego miejsca. Ja wybrałam Uniwersytet Jagielloński.”
Studia na kierunku filologia orientalna – indologia prowadzone są przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany przy ul. Gołębia 24 w Krakowie.
Kontakt:
tel. 12 663 11 58
Absolwent kierunku Filologia orientalna- Indologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Filologia orientalna- Indologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia orientalna - indologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język rosyjski, język włoski, język polski
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena na dyplomie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Filologia orientalna - Indologia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Krakowie