uczelnia Łazarskiego warszawa studia

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie – Dział praktyk i karier

Dział praktyk i karier Uczelni Łazarskiego w Warszawie to niezwykle istotna jednostka, która zajmuje się różnymi gałęziami związanymi z funkcjonowaniem studentów na uczelni, jak i absolwentów na rynku pracy. To przestrzeń dla osób uczących się, kończących kształcenie, jak również dla pracodawców. Dział podzielony jest na kilka sekcji: Praktyki obowiązkowe, Planowanie i rozwój kariery, Przydatne informacje o rynku pracy, Absolwenci, Strefa dla pracodawców. Każdy element spełnia określone zadania, choć wspólnym mianownikiem dla wszystkich jest pomoc i wsparcie. 

Dział praktyk i karier Uczelni Łazarskiego w Warszawie to okno na świat uczelni, a dokładniej rzecz ujmując okno na aktualne wydarzenia, którymi mogliby zainteresować się studenci. Warsztaty, staże, konferencje, programy grantowe – o nich dowiadują się studenci właśnie dzięki działowi, który kieruje oferty do akademickiej społeczności. Najnowszym projektem Działu Praktyk i karier jest przedsięwzięcie o nazwie „Wsparcie studentów Uczelni Łazarskiego w wejściu na rynek pracy poprzez rozszerzenie usług Działu Praktyk i Karier”. Ze wsparcia programu mogą skorzystać studenci II  i III roku studiów I stopnia, studenci I lub II roku studiów II stopnia oraz studenci IV lub V roku jednolitych studiów magisterskich. Projekt podzielony jest na dwa obszary: dla poszukujących pracy oraz dla pracujących. W pierwszej grupie projekt skupia się na doradztwie zawodowym, wsparciu ekspertów oraz doradztwie w zakresie przedsiębiorczości, zaś druga grupa składa się z mentoringu oraz coachingu zawodowego. 

Wraz z realizowaniem programów związanych z karierami zawodowymi, Dział praktyk i karier trzyma rękę na pulsie, badając rynek pracy i informując o programach stypendialnych, ofertach pracy i praktyk, czy targach pracy. Co ważne, sama Uczelnia Łazarskiego organizuje targi, w postaci Giełdy Pracodawców, dzięki której odwiedzający mają możliwość zapoznania się z ofertami przygotowanymi przez pracodawców oraz złożenie dokumentów aplikacyjnych, a także uzyskanie cennych rad dotyczących przebiegu rekrutacji. 

Dla tych, którzy jeszcze nie wybiegają w daleką przyszłość, Dział praktyk i karier Uczelni Łazarskiego w Warszawie przygotowuje obszar obowiązkowych praktyk. Praktyki organizowane są w czasie letnich wakacji, bądź podczas roku akademickiego. Do wszystkich ofert każdy student ma wygodny dostęp, w postaci strony internetowej. W ramach Działu praktyk i karier działa także Klub Absolwenta, który wspiera młodych ludzi nie tylko w zakresie zdobywania doświadczenia i pracy. Przykładem jest Karta Klubu Absolwenta, dzięki której absolwenci uczelni mogą pozyskać atrakcyjne zniżki na usługi, rozrywkę czy ofertę kulturalną. 

dowiedz się więcej

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Komentarze (0)