Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Opracowanie zawiera zasady rekrutacji na studia w roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W zestawieniu znajdziesz informacje na temat rekrutacji na poszczególne kierunki studiów, przeliczniki punktów, przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie kwalifikacji, limity miejsc oraz terminy rekrutacji 2020.
UCHWAŁA NR 28/200/2019 z dnia 28 maja 2019 roku w sprawie rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2020/2021
Na podstawie art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1668) w zw. z art. 266 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Senat Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina uchwala, co następuje:
§ 1.
Rekrutacja w roku akademickim 2020/2021 obejmować będzie stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego stopnia (licencjackie), stacjonarne i niestacjonarne studia drugiego stopnia (magisterskie). Rekrutacja kandydatów na studia stacjonarne odbywać się będzie wyłącznie w ramach limitu przyjęć.
Rekrutacja na studia będzie odbywać się w dwóch trybach:
tryb podstawowy – przeznaczony dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie na pierwszy rok studiów.
tryb ponownej rekrutacji – przeznaczony dla kandydatów, którzy przerwali studia w UMFC na określonym kierunku i ubiegają się o przyjęcie na studia w tej samej formie na tym samym kierunku i specjalności na rok wyższy niż pierwszy.
§ 2.
1. W roku akademickim 2020/2021 rekrutacja na studia w UMFC w Warszawie odbywać się będzie na następujących kierunkach:
kompozycja i teoria muzyki,
dyrygentura,
jazz i muzyka estradowa,
edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej,
taniec,
2. W roku akademickim 2020/2021 rekrutacja na studia w Filii UMFC w Białymstoku odbywać się będzie na następujących kierunkach:
wokalistyka,
§3.
Absolwenci studiów pierwszego stopnia uzyskują tytuł zawodowy licencjata dający możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia (magisterskich), absolwenci studiów drugiego stopnia uzyskują tytuł zawodowy magistra.
§4.
Postępowanie rekrutacyjne – tryb podstawowy
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne powołane przez Dziekanów.
Postępowanie w sprawie przyjęcia na studia ma charakter konkursowy, a jego wyniki są jawne.
Wyniki sprawdzianu wiedzy i umiejętności potwierdzającego uzdolnienia artystyczne stanowią 100% łącznego wyniku możliwego do uzyskania przez kandydata w toku rekrutacji, z zastrzeżeniem ust 4.
W rekrutacji na studia pierwszego stopnia na kierunku Reżyseria Dźwięku wyniki sprawdzianu wiedzy i umiejętności potwierdzającego uzdolnienia artystyczne stanowią 85,3 % łącznego wyniku możliwego do uzyskania przez kandydata w toku rekrutacji, zaś wyniki z egzaminu maturalnego zdanego po 2005 roku lub egzaminu dojrzałości z przedmiotu matematyka albo fizyka stanowią 14,7 % łącznego wyniku możliwego do uzyskania w toku rekrutacji, przy czym UMFC uwzględnia możliwość przeprowadzania rekrutacji uzupełniającej dla osób, których wynik egzaminu maturalnego z matematyki albo fizyki został podwyższony w wyniku weryfikacji sumy punktów lub odwołania, o których mowa w art. 44zzz ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Na poszczególne kierunki i specjalności przyjmowani są kolejno kandydaci z najwyższą liczbą punktów, w ramach określonego limitu dla kierunków oraz specjalności, przy czym limity dla kierunków i specjalności prowadzonych w Filii UMFC w Białymstoku ustalane są odrębnie. Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna może postanowić o ustaleniu limitu dla specjalności w ramach kierunku, na którą Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna prowadzi rekrutację.
Przyjęcie na studia następuje w drodze wpisu na listę studentów, przy czym wpis cudzoziemca na listę następuje na podstawie decyzji administracyjnej Rektora.
Odmowa przyjęcia na studia następuje w drodze decyzji administracyjnej.
Od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej przysługuje odwołanie do Rektora, zaś od decyzji Rektora w sprawie odmowy przyjęcia na studia cudzoziemca przysługuje wniosek do Rektora o ponowne rozpatrzenie sprawy.
§5.
Postępowanie rekrutacyjne – tryb ponownej rekrutacji
Warunkiem przystąpienia do ponownej rekrutacji jest ukończenie co najmniej pierwszego roku studiów w UMFC na kierunku, na który kandydat chciałby ponownie aplikować, potwierdzone zaświadczeniem z uczelni oraz wykazem zrealizowanych przedmiotów (karta przebiegu studiów, wykaz ocen).
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne powołane przez dziekanów.
Postępowanie w sprawie przyjęcia na studia ma charakter konkursowy, a jego wyniki są jawne.
Wyniki sprawdzianu wiedzy i umiejętności potwierdzającego uzdolnienia artystyczne stanowią 100% łącznego wyniku możliwego do uzyskania przez kandydata w toku rekrutacji.
Na poszczególne kierunki i specjalności przyjmowani są kolejno kandydaci z najwyższą liczbą punktów, w ramach określonego limitu dla kierunków oraz specjalności, przy czym limity dla kierunków i specjalności prowadzonych w Filii UMFC w Białymstoku ustalane są odrębnie. Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna może postanowić o ustaleniu limitu dla specjalności w ramach danego kierunku, na którą Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna prowadzi rekrutację.
Przyjęcie na studia następuje w drodze wpisu na listę studentów, przy czym wpis cudzoziemca na listę następuje na podstawie decyzji administracyjnej Rektora.
Odmowa przyjęcia na studia następuje w drodze decyzji administracyjnej.
Od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej przysługuje odwołanie do Rektora, zaś od decyzji Rektora w sprawie odmowy przyjęcia na studia cudzoziemca przysługuje wniosek do Rektora o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Kandydaci rejestrują się w systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK) w terminach, o których mowa w §8 ust. 1 i w § 9 ust. 2.
Wygenerowane z systemu IRK podania wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami, o których mowa w §11, będą przyjmowane wyłącznie od kandydatów, którzy w wyniku procesu rekrutacji znajdą się na liście osób zakwalifikowanych na studia, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt. b poniżej.
Kandydaci zobowiązani są złożyć dokumenty, o których mowa w ust. 2 w następujących terminach:
do dnia 6 lipca – kandydaci zakwalifikowani na studia pierwszego stopnia w trybie podstawowym z wyłączeniem kandydatów na studia pierwszego stopnia na kierunku reżyseria dźwięku,
do dnia 6 lipca – kandydaci zdający na studia pierwszego stopnia w trybie podstawowym na kierunku reżyseria dźwięku zobowiązani są dostarczyć świadectwo dojrzałości,
do dnia 10 lipca – kandydaci zakwalifikowani na studia pierwszego stopnia w trybie podstawowym na kierunku reżyseria dźwięku zobowiązani są złożyć pozostałe dokumenty,
do dnia 10 lipca – kandydaci zakwalifikowani na studia drugiego stopnia w trybie podstawowym.
do dnia 10 września – kandydaci zdający na studia w trybie ponownej rekrutacji.
Niedostarczenie podania wraz z dokumentami, o których mowa w ust. 2 we wskazanych w ust. 3 terminach, stanowi podstawę odmowy przyjęcia na studia.
W związku z art. 70 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w przypadku kandydatów, którzy zwrócili się z wnioskiem o weryfikację sumy punktów do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w trybie art. 44zzz ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty, termin, o którym mowa w ust. 3 pkt a, b i c zostaje przedłużony do dnia 25 września 2020 r.
§6.
Warunkiem dopuszczenia kandydata do egzaminu jest wniesienie opłaty rekrutacyjnej, oddzielnej dla każdego kierunku i specjalności, na który zdaje.
Kandydaci rekrutujący się na studia drugiego stopnia na kierunku reżyseria dźwięku wnoszą jedną opłatę, zobowiązani są natomiast podać preferowaną przez siebie kolejność specjalności, a dodatkowo informację, czy zamierzają realizować studia z poszerzeniem multimedialnym. Mają też prawo zrezygnować ze wskazania określonej specjalności, wówczas nie będą kwalifikowani na daną specjalność. O przyjęciu kandydata na określoną specjalność decyduje liczba punktów uzyskanych z poszczególnych sprawdzianów i limit miejsc przewidziany dla danej specjalności.
Opłata rekrutacyjna podlega zwrotowi wyłącznie w przypadku:
wycofania przez kandydata zapisu na studia w systemie IRK przed terminem zakończenia rejestracji lub
nieuruchomienia przez UMFC studiów w danej formie na danej specjalności lub
wniesienia opłaty po terminie lub niezasadnie (np. w przypadku zarejestrowania się przez kandydata na mniej kierunków/specjalności niż wynika to z opłaty wniesionej na konto UMFC).
§7.
Rejestracja kandydatów na studia w systemie IRK będzie dostępna od 1 maja 2020 roku do 31 maja 2020 roku dla trybu podstawowego oraz od 1 sierpnia 2020 do 31.08.2020 dla trybu ponownej rekrutacji.
Terminy sprawdzianów umiejętności w rekrutacji w trybie podstawowym:
w UMFC w Warszawie 15-20 czerwca 2020 roku, z zastrzeżeniem sprawdzianów umiejętności na specjalności musical na kierunku wokalistyka w dniach 22-27 czerwca 2020 roku,
w Filii UMFC w Białymstoku 22-27 czerwca 2020 roku.
Terminy sprawdzianów umiejętności w rekrutacji w trybie ponownej rekrutacji:
W UMFC w Warszawie 14-18 września 2020,
W Filii UMFC w Białymstoku 14-18 września 2020.
Materiały niezbędne do przeprowadzenia egzaminów wstępnych będzie można składać w dziekanatach wydziałów osobiście lub za pośrednictwem poczty.
Laureaci i finaliści olimpiad szczebla centralnego będą zwolnieni z postępowania kwalifikacyjnego z tych przedmiotów, których olimpiada dotyczyła. W tym przypadku wpisuje się najwyższą punktację możliwą do uzyskania z danego przedmiotu.
Postępowanie rekrutacyjne dla poszczególnych kierunków i specjalności na studia pierwszego stopnia obejmuje następujące sprawdziany wiedzy i umiejętności niesprawdzane w trybie egzaminu maturalnego ani egzaminu dojrzałości:
I.TRYB PODSTAWOWY
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
KOMPOZYCJA I TEORIA MUZYKI
Specjalność: kompozycja (studia stacjonarne)
przegląd minimum trzech samodzielnych prac kompozytorskich
kształcenie słuchu i harmonia – sprawdzian ustny
fortepian i czytanie a vista
Specjalność: teoria muzyki (studia stacjonarne)
harmonia – sprawdzian ustny
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
formy i analiza dzieła muzycznego – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
DYRYGENTURA
Specjalność: dyrygentura symfoniczno-operowa (studia stacjonarne)
dyrygowanie przygotowanym utworem
kształcenie słuchu i podstawy instrumentoznawstwa – sprawdzian pisemny i ustny
fortepian i czytanie a vista
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalności: gra na fortepianie, gra na klawesynie (studia stacjonarne)
instrument
przygotowanie zadanego utworu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: gra na fortepianie (studia niestacjonarne)
instrument
przygotowanie zadanego utworu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: gra na organach (studia stacjonarne)
instrument
czytanie a vista
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalności: gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na perkusji, gra na akordeonie, gra na harfie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
instrument
czytanie a vista
przygotowanie zadanego utworu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: muzyka dawna – gra na skrzypcach historycznych, muzyka dawna – gra na altówce historycznej, muzyka dawna –gra na wiolonczeli historycznej, muzyka dawna – gra na oboju historycznym, muzyka dawna – gra na flecie traverso, muzyka dawna – gra na violone, muzyka dawna – gra na violi da gamba, muzyka dawna – gra na kontrabasie, muzyka dawna – gra na teorbie, muzyka dawna – gra na trąbce naturalnej (studia stacjonarne):
instrument historyczny
czytanie a vista
przygotowanie zadanego utworu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA
Specjalność: jazz i world music (studia stacjonarne)
Przed przystąpieniem do sprawdzianów wiedzy i umiejętności, przy rejestracji w systemie IRK, kandydat określa wybrane, jedno z trzech proponowanych rozszerzeń specjalności:
Jazz – profil wykonawczy
Jazz – profil wykonawczo-autorski III – World Music
instrument
Jazz (rozszerzenie I-II): flet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, akordeon, fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas /gitara basowa.
Improwizacja na bazie standardów jazzowych – dwa standardy jazzowe zróżnicowane pod względem stylu, tempa i metrum, wykonane z sekcją rytmiczną (możliwy udział własnej sekcji rytmicznej kandydata).
World Music (rozszerzenie III): skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, akordeon.
Improwizacja zaprezentowana w dwóch zróżnicowanych pod względem stylu i tempa utworach (możliwe kompozycje własne) wykonane solo lub z własnym, dowolnym akompaniamentem (akompaniator, zespół lub podkład muzyczny).
sprawdzian
Jazz (rozszerzenie I-II) – przygotowanie zadanego utworu i czytanie a vista
World Music (rozszerzenie III) – przygotowanie improwizacji na podany temat muzyczny i czytanie a vista
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy i aktorstwo (studia stacjonarne, czteroletnie)
śpiew (egzamin dwustopniowy)
sprawdzian predyspozycji aktorskich i ruchowych
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: śpiew solowy (studia niestacjonarne trzyletnie)
śpiew (egzamin dwustopniowy)
sprawdzian predyspozycji aktorskich i ruchowych
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: musical (studia stacjonarne i niestacjonarne, czteroletnie)
trzystopniowy egzamin z predyspozycji wokalnych, aktorskich i ruchowych
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: śpiew solowy z językiem wykładowym angielskim (studia stacjonarne – odpłatne i niestacjonarne, trzyletnie)
śpiew (egzamin dwustopniowy)
sprawdzian predyspozycji aktorskich i ruchowych
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu – sprawdzian pisemny i ustny
sprawdzenie predyspozycji dyrygenckich i wokalnych
wybrany instrument (obowiązuje sprawdzian umiejętności gry na fortepianie w przypadku wyboru innego instrumentu)
Specjalność: rytmika (studia stacjonarne)
rytmika
kształcenie słuchu – sprawdzian pisemny i ustny
fortepian i improwizacja fortepianowa z elementami harmonii
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
MUZYKA KOŚCIELNA
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
organy lub fortepian (do wyboru przez kandydata) ze sprawdzianem predyspozycji
w zakresie akompaniamentu liturgicznego
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
sprawdzenie predyspozycji dyrygenckich i wokalnych
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
TANIEC
Specjalność: pedagogika baletowa (studia stacjonarne)
sprawdzenie umiejętności praktycznych połączonych z omówieniem poszczególnych zagadnień obejmujących techniki tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego
Specjalność: taniec współczesny (studia stacjonarne)*
wskazanie wykształcenia w zakresie sztuki tańca
praktyka – lekcja w technikach tańca współczesnego
prezentacja kompozycji solowej
improwizacja we struktury wylosowanej tematycznie
*jeżeli studia na specjalności zostaną uruchomione w roku akademickim 2020-2021
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
REŻYSERIA DŹWIĘKU (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu i harmonia – sprawdziany: pisemne i ustne
gra na instrumencie
wiedza o mediach – sprawdzian pisemny
wiadomości matematyczno-fizyczne – sprawdzian pisemny i ustny (dla kandydatów ze świadectwem maturalnym sprzed roku 2006)
sprawdzian kierunkowy ustny
badania audiometryczne (przed sprawdzianami kandydaci są zobowiązani dostarczyć wynik audiometrycznego badania słuchu, przeprowadzonego w Katedrze Akustyki Muzycznej UMFC).
Filia UMFC w Białymstoku
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunków:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: pedagogika instrumentalna - gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na perkusji, gra na akordeonie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
instrument
czytanie a vista
przygotowanie zadanego utworu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
sprawdzenie predyspozycji dyrygenckich i wokalnych
wybrany instrument
Specjalność: muzyka szkolna (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
sprawdzenie predyspozycji manualnych i wokalnych
wybrany instrument
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
organy lub fortepian (do wyboru przez kandydata)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
sprawdzenie predyspozycji manualnych i wokalnych
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy (studia stacjonarne)
śpiew
sprawdzenie predyspozycji aktorskich i ruchowych
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
II.TRYB PONOWNEJ REKRUTACJI
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
KOMPOZYCJA I TEORIA MUZYKI
Specjalność: kompozycja (studia stacjonarne)
przegląd (w obecności kandydata) minimum 3 prac kompozytorskich złożonych wraz z podaniem do wcześniejszego zapoznania się przez komisję egzaminacyjną i rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: teoria muzyki (studia stacjonarne)
rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca wiedzę z zakresu harmonii, kształcenia słuchu i form muzycznych
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
DYRYGENTURA
Specjalność: dyrygentura symfoniczno-operowa (studia stacjonarne)
dyrygowanie jednym przygotowanym utworem i rozmowa kwalifikacyjna
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: gra na fortepianie (studia stacjonarne, studia niestacjonarne)
wykonanie dowolnego 30-minutowego programu solowego (do wyboru komisji) zawierającego m.in. dużą formę klasyczną lub romantyczną oraz Etiudę F. Chopina
Specjalność: gra na organach, gra na klawesynie (studia stacjonarne) wykonanie dowolnego 30-minutowego programu solowego (do wyboru komisji) zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalności: gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie
jedna dowolna część utworu na instrument solo z epoki baroku
jeden dowolny kaprys lub etiuda
jedna część dowolnego koncertu
Specjalność: gra na akordeonie
minirecital 15-20 minut zawierający jeden utwór skomponowany przed 1750 rokiem oraz co najmniej dwie części oryginalnego cyklu.
Specjalności: gra na harfie, gra na gitarze
solowy program zróżnicowany pod względem stylów i form
Specjalność: gra na perkusji
utwór solowy na kotły (ew. z akompaniamentem fortepianu),
utwór solowy na zestaw multiperkusyjny lub z zakresu teatru instrumentalnego,
utwór solowy na werbel w technice rudymentarnej bądź klasycznej,
2 solowe utwory na marimbę lub wibrafon zróżnicowane pod względem stylistyki i formy.
Specjalności: gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie
jedna część dowolnego koncertu.
dowolny utwór barokowy (w przypadku klarnetu i saksofonu forma sonatowa).
utwór dowolny (dopuszczamy możliwość prezentacji utworu współczesnego).
Specjalności: muzyka dawna – gra na skrzypcach historycznych, muzyka dawna – gra na altówce historycznej, muzyka dawna – gra na wiolonczeli historycznej, muzyka dawna – gra na violi da gamba, muzyka dawna – gra na kontrabasie historycznym, muzyka dawna – gra na trąbce naturalnej, muzyka dawna – gra na flecie traverso, muzyka dawna – gra na oboju historycznym, muzyka dawna – gra na teorbie, muzyka dawna – gra na violone
program dowolny solowy (z towarzyszeniem klawesynu lub bez instrumentu towarzyszącego) do 20 min., zawierający:
formę taneczną – cześć suity,
formę sonatową – dwie skontrastowane części do wyboru,
utwór dowolny XVII-XXI w.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA
Specjalność: Jazz i World Music
minirecital do 15 minut zawierający dwa kontrastowe utwory od względem tempa i rytmu i charakteru kompozycji z uwzględnieniem improwizacji kandydata. Prezentacja może zawierać m.in. kompozycję własną. Recital wykonany z akompaniamentem sekcji rytmicznej lub podkładu muzycznego.
rozmowa kwalifikacyjna.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy i aktorstwo (studia stacjonarne, czteroletnie)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: śpiew solowy (studia niestacjonarne trzyletnie)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: musical (studia stacjonarne i niestacjonarne, czteroletnie)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: śpiew solowy z językiem wykładowym angielskim (studia stacjonarne – odpłatne i niestacjonarne, trzyletnie)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
sprawdzenie predyspozycji dyrygenckich i wokalnych
wybrany instrument
Specjalność: rytmika (studia stacjonarne)
rytmika
fortepian i improwizacja fortepianowa z elementami harmonii
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
MUZYKA KOŚCIELNA
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
wykonanie programu zróżnicowanego stylistycznie i formalnie na organach
zadyrygowanie czterogłosowego utworu chóralnego z zakresu literatury muzyki kościelnej
wykonanie arii lub pieśni kościelnej
akompaniament organowy do wybranej pieśni kościelnej
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
TANIEC
Specjalność: pedagogika baletowa (studia stacjonarne)
Dla kandydatów na II rok: egzamin praktyczno-teoretyczny obejmujący zagadnienia z przedmiotu: taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec ludowy i taniec charakterystyczny. Dla kandydatów na III rok: egzamin praktyczno-teoretyczny obejmujący zagadnienia z przedmiotu: taniec klasyczny z dydaktyką, taniec współczesny z dydaktyką, taniec ludowy z dydaktyką i taniec charakterystyczny z dydaktyką.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
REŻYSERIA DŹWIĘKU (studia stacjonarne)
rozmowa kwalifikacyjna
Filia UMFC w Białymstoku
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunków:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: pedagogika instrumentalna - gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na perkusji, gra na akordeonie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
instrument
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
dyrygentura
emisja głosu
fortepian
Specjalność: muzyka szkolna (studia stacjonarne)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
dyrygowanie
emisja głosu
fortepian
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
organy
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
dyrygowanie
emisja głosu
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy (studia stacjonarne)
śpiew
sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw gry aktorskiej
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
§8.
Kandydaci na studia drugiego stopnia muszą posiadać co najmniej tytuł zawodowy licencjata.
Rejestracja kandydatów na studia w systemie IRK będzie dostępna od 1 maja 2020 roku do 20 czerwca 2020 roku dla trybu podstawowego oraz od 1 sierpnia 2020 do 31.08.2020 dla trybu ponownej rekrutacji
Terminy sprawdzianów umiejętności w rekrutacji w trybie podstawowym:
w UMFC w Warszawie 1-7 lipca 2020 roku,
w Filii UMFC w Białymstoku 1-7 lipca 2020 roku.
Terminy sprawdzianów umiejętności w rekrutacji w trybie ponownej rekrutacji:
w UMFC w Warszawie 14-18 września 2020,
w Filii UMFC w Białymstoku 14-18 września 2020.
Materiały niezbędne do przeprowadzenia egzaminów wstępnych będzie można składać w dziekanatach wydziałów osobiście lub za pośrednictwem poczty.
Postępowanie rekrutacyjne na studia drugiego stopnia obejmuje:
I.TRYB PODSTAWOWY
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
KOMPOZYCJA I TEORIA MUZYKI
Specjalność: kompozycja (studia stacjonarne)
przegląd minimum pięciu prac kompozytorskich oraz rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: teoria muzyki (studia stacjonarne)
teoria muzyki – sprawdzian ustny
historia muzyki – sprawdzian ustny
kultura muzyczna – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
DYRYGENTURA
Specjalność: dyrygentura symfoniczno-operowa (studia stacjonarne)
dyrygowanie jednym z trzech przygotowanych utworów z różnych epok i czytanie partytur
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalności: gra na fortepianie, gra na klawesynie, gra na organach (studia stacjonarne) sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu solowego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: gra na fortepianie (studia niestacjonarne)
sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu solowego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: gra na fortepianie, język wykładowy angielski (studia stacjonarne – odpłatne) sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu solowego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: gra na fortepianie, język wykładowy angielski (studia niestacjonarne) sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu solowego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: kameralistyka fortepianowa (studia stacjonarne i niestacjonarne)
sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu kameralnego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności (dopuszcza się cykl pieśni) oraz jednej większej formy solowej
Specjalność: kameralistyka fortepianowa, język wykładowy angielski (studia stacjonarne – odpłatne i niestacjonarne)
sprawdzian z gry na instrumencie: wykonanie dowolnego programu kameralnego zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności (dopuszcza się cykl pieśni) oraz jednej większej formy solowej
Specjalności: gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na akordeonie, gra na harfie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
sprawdzian z gry na instrumencie – prezentacja
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA*
Specjalność: jazz i world music (studia stacjonarne)
Jazz: flet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, akordeon, fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas / gitara basowa
mini recital składający się ze standardów jazzowych zawierających improwizację kandydata lub swoich kompozycji zróżnicowanych pod względem stylu, tempa i metrum, wykonany z sekcją rytmiczną (możliwy udział własnej sekcji rytmicznej kandydata),
rozmowa kwalifikacyjna
World Music: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, perkusja, akordeon.
mini recital składający się z utworów zróżnicowanych pod względem stylu, tempa (możliwe kompozycje własne) wykonanych solo lub z własnym, dowolnym akompaniamentem (akompaniator, zespół lub podkład muzyczny),
rozmowa kwalifikacyjna
*jeżeli studia na specjalności zostaną uruchomione w roku akademickim 2020-2021
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka (studia stacjonarne)
śpiew
kształcenie słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka z językiem wykładowym angielskim (studia stacjonarne – odpłatne)
śpiew
kształcenie słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka (studia niestacjonarne)
śpiew
kształcenie słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka z językiem wykładowym angielskim (studia niestacjonarne)
śpiew
kształcenie słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: dyrygentura chóralna (studia stacjonarne)
dyrygentura chóralna
emisja głosu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
fortepian
Specjalność: rytmika (studia stacjonarne)
rytmika
improwizacja fortepianowa z elementami kształcenia słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: wokalistyka chóralna (studia stacjonarne)
część wokalna:
utwór klasyczno-kantylenowy
utwór współczesny o rozwiniętej melodyce i rytmice
część ogólna:
czytanie partii chóralnej a vista
dykcja (wiersz)
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
MUZYKA KOŚCIELNA
Specjalność: organista (studia stacjonarne)
organy ze sprawdzianem umiejętności w zakresie akompaniamentu liturgicznego
dyrygentura chóralna
emisja głosu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: kantor - dyrygent (studia stacjonarne)
organy ze sprawdzeniem umiejętności w zakresie akompaniamentu liturgicznego
dyrygentura chóralna
emisja głosu
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Specjalność: monodia liturgiczna (studia stacjonarne)
organy
dyrygentura chóralna
emisja głosu ze sprawdzeniem umiejętności w zakresie monodii liturgicznej
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
TANIEC
Specjalność: pedagogika baletowa (studia stacjonarne)
sprawdzenie umiejętności praktycznych (pokaz), wiedzy teoretycznej (zasady wykonania) i metodycznej (dydaktyka przedmiotowa) z tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego; poziom klas I-VI ogólnokształcących szkół baletowych
Specjalność: choreografia i teoria tańca (studia stacjonarne)*
przesłanie dokumentu świadczącego o ukończeniu studiów I st. oraz CV z wyszczególnieniem osiągnięć choreograficznych
praktyka - solo we własnej choreografii i wykonaniu (improwizacja wg wylosowanej struktury)
teoria - odpowiedź na 2 pytania z zakresu kompozycji tańca
*jeżeli studia na specjalności zostaną uruchomione w roku akademickim 2020-2021
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
REŻYSERIA DŹWIĘKU
Specjalności: reżyseria dźwięku w filmie i telewizji, reżyseria dźwięku w multimediach, reżyseria muzyczna (studia stacjonarne)
rozmowa kwalifikacyjna z zakresu reżyserii dźwięku w filmie, reżyserii dźwięku w formach audiowizualnych oraz reżyserii muzycznej (chyba, że kandydat nie wyrazi chęci aplikowania na którąś ze specjalności)
sprawdzian wiedzy i umiejętności z zakresu studiów pierwszego stopnia na kierunku reżyseria dźwięku (obowiązuje jedynie kandydatów, którzy nie posiadają dyplomu studiów uzyskanego na tym kierunku w uczelniach UMFC lub AM w Bydgoszczy; pozytywny wynik sprawdzianu będzie podstawą dopuszczenia do rozmowy kwalifikacyjnej)
Filia UMFC w Białymstoku
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunków:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: pedagogika instrumentalna - gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na perkusji gra na akordeonie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
instrument: fortepian, organy, klawesyn, instrumenty smyczkowe, gitara, akordeon, perkusja – występ artystyczny z dowolnym programem
instrumenty dęte – występ artystyczny, w programie: forma cykliczna i utwór dowolny
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
dyrygentura
emisja głosu
fortepian
Specjalność: edukacja artystyczna szkolna (studia stacjonarne)
dyrygowanie
emisja głosu
fortepian
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
organy
emisja głosu
dyrygowanie
WOKALISTYKA
Specjalność: pedagogika wokalna – śpiew solowy (studia stacjonarne)
śpiew
kształcenie słuchu – sprawdzian ustny
rozmowa kwalifikacyjna
II.TRYB PONOWNEJ REKRUTACJI
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
KOMPOZYCJA I TEORIA MUZYKI
Specjalność: kompozycja (studia stacjonarne)
przegląd (w obecności kandydata) minimum 5 prac kompozytorskich przesłanych wraz z podaniem, do wcześniejszego zapoznania się przez komisję egzaminacyjną i rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: teoria muzyki (studia stacjonarne)
rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca wiedzę z zakresu teorii muzyki, historii muzyki, kultury muzycznej
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
DYRYGENTURA
Specjalność: dyrygentura symfoniczno-operowa (studia stacjonarne)
dyrygowanie jednym z trzech przygotowanych utworów z różnych epok (wskazanym przez komisję egzaminacyjną) i rozmowa kwalifikacyjna
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: gra na fortepianie (studia stacjonarne, studia niestacjonarne) wykonanie dowolnego 30-minutowego programu solowego (do wyboru komisji) zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: gra na organach, gra na klawesynie (studia stacjonarne)
wykonanie dowolnego 40-minutowego programu solowego (do wyboru komisji) zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności
Specjalność: kameralistyka fortepianowa (studia stacjonarne)
wykonanie dowolnego 45-minutowego programu kameralnego (do wyboru komisji) zróżnicowanego stylistycznie o znacznym stopniu trudności(dopuszcza się cykl pieśni) oraz jednej większej formy solowej
Specjalności: gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie
jedna dowolna część utworu na instrument solo z epoki baroku
jeden dowolny kaprys lub etiuda
jedna część dowolnego koncertu
Specjalność: gra na akordeonie
minirecital 15-20 minut zawierający jeden utwór skomponowany przed 1750 rokiem oraz co najmniej dwie części oryginalnego cyklu.
Specjalności: gra na harfie, gra na gitarze
solowy program zróżnicowany pod względem stylów i form
Specjalność: gra na perkusji
utwór solowy na kotły (ew. z akompaniamentem fortepianu),
utwór solowy na zestaw multiperkusyjny lub z zakresu teatru instrumentalnego,
utwór solowy na werbel w technice rudymentarnej bądź klasycznej,
2 solowe utwory na marimbę lub wibrafon zróżnicowane pod względem stylistyki i formy.
Specjalności: gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie
Jedna część dowolnego koncertu.
Dowolny utwór barokowy (w przypadku klarnetu i saksofonu forma sonatowa).
Utwór dowolny (dopuszczamy możliwość prezentacji utworu współczesnego).
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
WOKALISTYKA
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka (studia stacjonarne)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka z językiem wykładowym angielskim (studia stacjonarne – odpłatne)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka (studia niestacjonarne) egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Specjalność: śpiew solowy – opera, muzyka dawna, kameralistyka z językiem wykładowym angielskim (studia niestacjonarne)
egzamin kwalifikacyjny, obejmujący śpiew i rozmowę kwalifikacyjną
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: dyrygentura chóralna (studia stacjonarne)
dyrygentura chóralna
emisja głosu
fortepian
Specjalność: rytmika (studia stacjonarne)
rytmika
improwizacja fortepianowa z elementami kształcenia słuchu
rozmowa kwalifikacyjna
Specjalność: wokalistyka chóralna (studia stacjonarne)
utwór klasyczno-kantylenowy
utwór współczesny o rozwiniętej melodyce i rytmice
czytanie partii chóralnej a vista
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
MUZYKA KOŚCIELNA
Specjalność: organista (studia stacjonarne)
wykonanie programu zróżnicowanego stylistycznie i formalnie na organach
improwizacja organowa na zadany temat
Specjalność: kantor-dyrygent (studia stacjonarne)
wykonanie programu zróżnicowanego stylistycznie i formalnie na organach
zadyrygowanie utworem wokalno-instrumentalnym
Specjalność: monodia liturgiczna (studia stacjonarne)
wykonanie wybranej części ordinarium i proprium missae według kryterium semiologii gregoriańskiej (z uwzględnieniem restytucji melodycznej Graduale Novum)
sprawdzenie predyspozycji dyrygenckich
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
TANIEC
Specjalność: pedagogika baletowa (studia stacjonarne)
egzamin praktyczno-teoretyczny obejmujący zagadnienia z przedmiotu: taniec klasyczny z dydaktyką, taniec współczesny z dydaktyką, taniec ludowy z dydaktyką i taniec charakterystyczny z dydaktyką.
Specjalność: choreografia i teoria tańca (studia niestacjonarne)*
egzamin praktyczno-teoretyczny obejmujący zagadnienia z przedmiotu choreografia.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunku:
REŻYSERIA DŹWIĘKU
Specjalności: reżyseria dźwięku w filmie i telewizji, reżyseria dźwięku w multimediach, reżyseria muzyczna (studia stacjonarne)
rozmowa kwalifikacyjna
Filia UMFC w Białymstoku
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna właściwa dla kierunków:
INSTRUMENTALISTYKA
Specjalność: pedagogika instrumentalna - gra na skrzypcach, gra na altówce, gra na wiolonczeli, gra na kontrabasie, gra na flecie, gra na oboju, gra na klarnecie, gra na fagocie, gra na saksofonie, gra na trąbce, gra na rogu, gra na puzonie, gra na tubie, gra na perkusji gra na akordeonie, gra na gitarze (studia stacjonarne)
instrument: fortepian, organy, klawesyn, instrumenty smyczkowe, gitara, akordeon, perkusja – występ artystyczny z dowolnym programem
instrumenty dęte – występ artystyczny, w programie: forma cykliczna i utwór dowolny
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych (studia stacjonarne)
dyrygentura
fortepian
Specjalność: edukacja artystyczna szkolna (studia stacjonarne)
dyrygowanie
fortepian
Specjalność: muzyka kościelna (studia stacjonarne)
organy
emisja głosu
WOKALISTYKA
Specjalność: pedagogika wokalna – śpiew solowy (studia stacjonarne)
1. śpiew
§9.
Podczas egzaminów wstępnych uwzględniane są szczególne potrzeby kandydatów na studia, będących osobami niepełnosprawnymi i posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
Kandydaci na studia pierwszego i drugiego stopnia będący osobami niepełnosprawnymi przystępują do egzaminów wstępnych w terminach i na zasadach jak wszyscy kandydaci oraz według obowiązujących wymagań na danym kierunku studiów oraz na danej formie studiów i poziomie kształcenia.
Szczególne potrzeby kandydatów niepełnosprawnych uwzględniane są w miarę możliwości sprzętowych (w tym komputerowych i posiadanego specjalistycznego oprogramowania) i uwarunkowań architektonicznych Uniwersytetu, w tym zakresie i w formie dostosowanych do rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
Warunkiem ubiegania się o uwzględnienie szczególnych warunków dostosowanych do rodzaju i stopnia niepełnoprawności jest złożenie do dnia 31 maja 2020 roku dla rekrutacji w trybie podstawowym oraz do dnia 31.08.2020 r. dla rekrutacji w trybie ponownej rekrutacji w sekretariacie Prorektora ds. studenckich i dydaktyki wniosku zawierającego wykaz szczególnych potrzeb osoby niepełnosprawnej
§10.
Szczegółowe warunki obowiązujące kandydatów na studia, określone przez rady wydziałów, oraz zakres merytoryczny materiału z poszczególnych sprawdzianów, a także wykaz niezbędnych dokumentów, jakie kandydat ubiegający się o przyjęcie winien dostarczyć, zostanie opublikowany w Informatorze rekrutacyjnym na rok akademicki 2020/2021.
Informator będzie dostępny na stronie internetowej UMFC www.chopin.edu.pl, nie później niż do dnia 31 marca 2020 roku.
§11.
Jeżeli po przeprowadzeniu rekrutacji, w terminach określonych niniejszą uchwałą, pozostaną wolne miejsca na studia, Rektor może zarządzić przeprowadzenie rekrutacji dodatkowej w terminach późniejszych niż wykazane w niniejszej uchwale.
Informacja o dodatkowej rekrutacji zostanie umieszczona na stronie internetowej UMFC.
§12.
Uchwała wchodzi w życie z dniem uchwalenia.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie