WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

wspia rzeszów studia

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPiA, czyli Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu i w całej wschodniej Polsce, której historia sięga 1995 roku. Bogata historia uczelni stanowi fundament tworzenia nowoczesnego ośrodka kształcenia, który z przeszłości czerpie solidne doświadczenie naukowe, a także społeczny charakter. Cechą, która wyróżnia Rzeszowską Szkołę Wyższą na tle ogólnopolskiego kształcenia wyższego jest innowacyjne podejście do tematu nauczania, które oparte jest na oryginalnych w skali kraju projektach dydaktycznych. Przykładem jest SBS, czyli „step- by- step”, polegający na nowatorskim sposobie zaliczania egzaminów.

WSPiA to uczelnia, która oferuje kształcenie w najpopularniejszych dziedzinach, a nauka stanowi odpowiedź na potrzeby i wymagania stawiane przez współczesny rynek pracy. Dostosowanie procesu kształcenia do aktualnych potrzeb studentów i pracodawców doprowadziło do stworzenia nowatorskiego systemu, składającego się z różnych ścieżek, dających nie tylko wysokiej jakości wykształcenie, lecz także konkretne umiejętności i kwalifikacje, cenione i coraz częściej poszukiwane na rynku.

 

STUDIA

WSPiA- Rzeszowska Szkoła Wyższa prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe w zakresie dziedzin związanych z administracją, bezpieczeństwem, prawem i finansami. Rozwijaniu umiejętności służą także liczne warsztaty i kursy, które kończą się uzyskaniem certyfikatów, a także działalność licznych kół naukowych. Co warto podkreślić, studenci otrzymują możliwość rozwijania pasji i zainteresowań nie tylko tych powiązanych ze studiowanym kierunkiem. Na uczelni działa chór, a także „Sugestywny Magazyn Studencki”, poczytny dwumiesięcznik. Potwierdzeniem sposobu nauczania mogą być wszelakie rankingi, a także fakt, że prawie 96% absolwentów studiów drugiego stopnia oraz 97% absolwentów jednolitych studiów pięcioletnich znajduje pracę po zakończeniu kształcenia.

 

WYKŁADOWCY

Nauka w WSPiA- Rzeszowskiej Szkole Wyższej oparta jest na fundamentach nowoczesnego myślenia o kształceniu, nad którym czuwa doświadczone i uznane grono praktyków, wytyczające nowe ścieżki w rodzimej edukacji. Z racji profilu kształcenia, wśród wykładowców uczelni znajdują się sędziowie Naczelnego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, sędziowie, Sądu Apelacyjnego, funkcjonariusze ABW, CBA i Straży Granicznej, czy pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba WSPiA- Rzeszowskiej Szkoły Wyższej mieści się przy ulicy Cegielnianej 14. W otoczeniu zieleni znajdują się trzy obiekty dydaktyczne, czyli „Collegium Administrativum”, „Collegium Iuridicum”, „Collegium Securitatis”, a także sale konferencyjne, pracownia komputerowa, biblioteka, restauracja, ogród wypoczynkowy i „Zemsta Docenta”, czyli popularny klub studencki. Ponadto, na terenie kampusu WSPiA zlokalizowane jest Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, w skład którego wchodzą: laboratorium kryminalistyczne, laboratorium symulacji zdarzeń, a także pracownia badań nad terroryzmem. WSPiA to rzeka możliwości, zwłaszcza, że tuż obok budynku uczelni przepływa Wisłok.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)