Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy

 

O uczelni – Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach to przykład uczelni, której działalność odpowiada potrzebom współczesności, także tej w wymiarze regionalnym. Charakteryzuje ją przede wszystkim praktyczne podejście do procesu kształcenia. Program studiów jest wynikiem monitorowania współczesnego rynku pracy, karier absolwentów oraz zainteresowań studentów. Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy stawia na naukę poprzez doświadczenie, a także kładzie nacisk na to, aby okres studiów był najważniejszym okresem życia studentów.

Jako pierwsza niepubliczna uczelnia w Polsce w 2002 r. rozpoczęła kształcenie inżynierów BHP. Autorski program studiów opracowany z wykorzystaniem doświadczeń Głównego Instytutu Górnictwa, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB oraz Instytutu Medycyny Pracy stał się wzorcem dla innych uczelni w kraju. Wszystkie kierunki mają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a według niektórych kryteriów – wyróżniającą.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach to uczelnia, która oferuje kształcenie w różnorodnych dyscyplinach, których wspólnym mianownikiem jest nowoczesność i innowacyjność. Oprócz realizowanych kierunków, uczelnia prowadzi szkolenia, badania naukowe, organizuje konferencje, jak również rozwija własne wydawnictwo, mające na celu upowszechnianie działalności naukowo- badawczej pracowników. Misja Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy realizowana jest we wszystkich płaszczyznach działania: naukowo- dydaktycznej, ogólnokulturalnej i wychowawczej.

 

STUDIA

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe na kierunkach związanych z naukami technicznymi, humanistycznymi i społecznymi. W ramach prowadzonych zajęć studenci rozwijają praktyczne umiejętności, jak również nabywają kompetencji, które stanowią podstawę efektywnego funkcjonowania na współczesnym rynku pracy.

Atutem uczelni jest dobrze rozwinięta współpraca międzynarodowa. Studenci mają możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+, a dzięki systemowi stypendiów wyjazdy są bezpłatne. Mówiąc o charakterze kształcenia należy wspomnieć o tym, że każdego dnia studenci WSZOP mają okazję do bezpośredniego kontaktu z ekspertami z kręgu konkretnych dyscyplin, gdyż właśnie pod ich okiem zdobywają wykształcenie.

 

WYKŁADOWCY

Nauka w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oparta jest na fundamentach nowoczesnego myślenia o kształceniu, a także samodzielnej polityki nauczania i własnych rozwiązań systemowych. Nad wszystkim czuwa doświadczone grono wykładowców, które tworzą wybitni i doświadczeni w swoich dziedzinach praktycy. Osoby przekazujące wiedzę studentom to nazwiska z ogromnym dorobkiem naukowym, jak również młodzi doktorzy, którzy z pasją rozwijają swoje naukowe zainteresowania.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach mieści się przy ulicy Bankowej 8. Budynek posiada cztery kondygnacje, a mieszczą się w nim, między innymi, biblioteka i laboratoria. Ponadto, uczelnia posiada jeszcze budynek przy ulicy Ścigały 9, w którym znajduje się nowoczesny kompleks laboratoriów, w skład którego wchodzą między innymi Laboratoria Metrologii, Elektrotechniki i Energetyki, Materiałoznawstwa czy Pracownia Tłumaczeń Symultanicznych. W budynku przy ulicy Krzywoustego 9 mieszczą się, między innymi, aule, sale wykładowe oraz Laboratorium Kryminalistyki czy Laboratorium Badań Poligraficznych.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Komentarze (0)