Film i sztuki audiowizualne

Film i sztuki audiowizualne

Film i sztuki audiowizualne

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Film i sztuki audiowizualne – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Film oraz wszystko co z nim związane przyciąga niejedną osobę, marzącą o karierze twórcy filmowego, bądź aktora. Tworzenie filmów bądź realizowanie projektów audiowizualnych to niezwykle ciekawe przedsięwzięcia, lecz należy pamiętać o tym, że wymagające zarówno dogłębnej wiedzy z zakresu sztuki, jak i prawa, a także wymagające pewnych cech osobowości. W jaki sposób pozyskać wszystkie te elementy? Wybierając kierunek Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi pozwala pozyskać wiedzę o warsztacie filmowym w stopniu umożliwiającym realizację własnych samodzielnych projektów artystycznych lub produkcyjnych, a także rozwija umiejętności kierowania zespołem i zdolności twórcze. Nauka obejmuje usystematyzowaną teoretyczną i praktyczną wiedzę o wszystkich etapach i aspektach powstawania utworów filmowych, telewizyjnych i reklamowych, a także dokładną orientację w problematyce technologii i techniki stosowanej w produkcji.

W programie kształcenia największy nacisk kładziony jest na aspekt praktyczny, a zajęcia prowadzą wykładowcy i specjaliści z zakresu filmu, telewizji, teatru, reklamy i mediów, dzięki czemu studenci mają kontakt z doświadczonymi reżyserami, operatorami, aktorami i producentami. Co równie istotne, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi współpracuje z wieloma agencjami aktorskimi, co umożliwia studentom nawiązanie kontaktów zawodowych i zdobycie niezbędnego doświadczenia.

A co po studiach? Absolwenci kierunku Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi będą mogli znaleźć zatrudnienie w instytucjach kultury, agencjach artystycznych, mediach, agencjach reklamowych, firmach produkcyjnych.

Łódź to miasto, które związane jest ze sztuką filmową od wielu dekad, zatem możliwości kształcenia w tym zakresie jest bardzo wiele. Chcąc aktywnie działać w świecie kinematografii i poznać zasady jej funkcjonowania, skierujmy uwagę na omawianą przez nas uczelnię.

 

Jakie ma Społeczna Akademia Nauk w Łodzi opinie?

Weronika, studentka Filmu i sztuk audiowizualnych mówi:

„SAN to uczelnia nowoczesna, w której nauka przynosi wiele satysfakcji. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk.

Absolwent kierunku Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • produkcji filmowej,
 • produkcji telewizyjnej,
 • produkcji reklamowej,
 • reżyserii,
 • sztuki operatorskiej,
 • aktorstwa.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Film i sztuki audiowizualne:

Absolwent kierunku Film i sztuki audiowizualne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • instytucjach kultury,
 • agencjach artystycznych,
 • mediach,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach castingowych,
 • firmach produkcyjnych.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Komentarze (0)