Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

 

O uczelni – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Łódź, jak na miasto związane z kulturą i sztuką przystało, musi posiadać miejsca, w których rozwijane są artystyczne talenty. Takim miejscem na edukacyjnej mapie miasta jest Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania. Łódzka WSSiP powstała w 1998 roku i od początku działalności chciała ubarwiać przestrzeń kształcenia wyższego i tworzyć miejsce dla tych, którzy pragną wypełniać świat swoimi pomysłami.

Co ważne, łódzka uczelnia jako pierwsza w kraju niepubliczna szkoła wyższa otrzymała pozwolenie na prowadzenie kierunków studiów takich jak wzornictwo, architektura wnętrz oraz realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, a także jest trzecią uczelnią w Polsce, prowadzącą autonomiczny Wydział Wzornictwa.

Cechą charakterystyczną Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi jest poszanowanie tradycji, co stanowi podstawę prowadzenia kształcenia nowoczesnego, innowacyjnego i pozbawionego schematów. W założeniu uczelnia ma być miejscem otwartym; nie tylko na pomysły i pragnienia młodych ludzi tu studiujących, ale także otwartym na zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni kulturowej i cywilizacyjnej.

 

STUDIA

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe, a także własne Studium Aktorskie, działające przy Wydziale Filmu i Fotografii. Co warto podkreślić, uczelnia kształci nie tylko przyszłych twórców, potrafiących wykorzystywać rozwinięty warsztat do działań artystycznych, lecz także twórców umiejętnie poruszających się po świecie sztuki, w którym istotne są także zagadnienia autoprezentacji, czy zarządzania.

 

WYKŁADOWCY

Nad realizacją programów kształcenia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi czuwa uznane grono wykładowców, na które składają się znane nazwiska ze świata sztuki.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi mieści się przy ulicy Targowej 65. Uczelnia wypełnia przestrzeń zabytkowego pałacu Karola Scheiblera, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, pracownie realizacyjne, sale wykładowe, bibliotekę i Galerię Wystawienniczą. Na uwagę zasługuję fakt, że wyglądając przez okna budynku można dostrzec piękno przyrody, jak również historię sztuki, gdyż naprzeciwko uczelni znajduje się jeden z najpiękniejszych w Europie parków, a tuż obok niego Muzeum Kinematografii.

 

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania kierunki>

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Komentarze (0)