Nowe prawo w Uczelni Łazarskiego

prawo uczelnia łazarskiego warszawa

Nowe prawo w Uczelni Łazarskiego

Chcąc najlepiej dostosowywać się do panujących realiów, a nawet wychodzić im naprzeciw szkoły wyższe muszą zmieniać swoje programy, poddawać je innowacjom, tworzyć nowe ścieżki rozwoju dla studentów. Przykładem uczelni, którą można stawiać za wzór w tym obszarze jest stołeczna Uczelnia Łazarskiego, której Wydział Prawa i Administracji zbiera laury za swoje unikatowe podejście do kształcenia.

 

Przełamywanie stereotypów

Należy przyznać, iż zdarzały się niegdyś opinie mówiące, że studia w uczelniach niepublicznych to wieczna majówka i wystarczy tylko regularnie opłacać czesne, aby spokojnie zaliczać przedmioty i na koniec otrzymać dyplom. Sytuacje, w których studenci wyższych szkół publicznych patrzyli z przymrużeniem oka na studentów uczelni prywatnych odchodzą w zapomnienie, ponieważ to właśnie szkoły niepubliczne, z Uczelnią Łazarskiego na czele torują nowe drogi w edukacji i wyznaczają standardy. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz najwyższe miejsca w rankingach, które stołeczna uczelnia otrzymuje każdego roku. Wielokrotne zwycięstwa w rankingach Dziennika Gazety Prawnej oraz dziennika Rzeczpospolita są owocem tytanicznej pracy i wysoko zawieszonej poprzeczki, jak również dalekosiężnych działań pod znakiem jakości kształcenia, potencjału naukowego oraz współpracy z zagranicą.

 

Przepis na edukacyjny sukces

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie istnieje od 1997 roku i od początku swojej działalności stawiał sobie za cel realizowanie kształcenia w nowoczesnym wydaniu. Innowacyjne podejście do tematu nauczania zostało potwierdzone otrzymaniem najwyższej oceny wyróżniającej Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jak również kategorii A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych. Warto zaznaczyć, że przez ponad dwadzieścia lat istnienia Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego sukcesywnie rozszerzał swoją ofertę i jako pierwszy wśród niepublicznych szkół wyższych otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Kolejnym krokiem było umożliwienie zainteresowanym otrzymania tytułu doktora habilitowanego. Co najważniejsze dla studentów wydziału, programy kształcenia konsultowane są ze specjalistami, praktykami zawodów prawniczych co pozwala wychodzić naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy i wyraźnie odpowiadać na jego zapotrzebowania.

Stąd w ofertach nowe kierunki i nowe specjalności, takie jak chociażby: prawo lotnicze, prawo nowych technologii, prawo korporacyjne, czy prawo medyczne. Dodając do tego jeszcze kierunki prowadzone w języku angielskim, takie jak Law nad Business Management, czy jedyny w Polsce Aviation Law and Professional Pilot Licence otrzymujemy przyszłościowe dyscypliny wyróżniające się nie tylko na tle rodzimego kształcenia wyższego, lecz całego obszaru Europy Środkowo- Wschodniej.

 

Idź na prawo!

Studia prawnicze w Uczelni Łazarskiego w Warszawie to nie tylko możliwość nauki na prestiżowym kierunku, lecz również okazja do poznania praktycznej strony wymarzonego zawodu. Studenci biorą udział w warsztatach podnoszących kompetencje prawnicze, korzystają z bogatego wyboru praktyk, między innymi w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawniczych, czy ambasadach, jak również uczestniczą w symulacjach rozpraw, które przeprowadzane są w dostępnej na wydziale sali sądowej.

Ponadto, mają możliwość dołączenia do Studenckiej Poradni Prawnej, w której mogą realizować wolontariat, pomagający rozwinąć różnorodne umiejętności i nabyć nowe doświadczenie w prawniczym zakresie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na fakt, iż większość studentów znajduje pracę jeszcze w trakcie nauki. Chcąc stać się jednym z nich i rozpocząć naukę pod okiem profesjonalistów, w uczelni, która utrzymuje pozycję lidera wśród najlepszych wydziałów prawnych niepublicznych szkół wyższych wystarczy zapoznać się z zasadami rekrutacji na nowy rok akademicki.

 

rekrutacja.lazarski.pl

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Komentarze (0)