akademik sggw

Akademiki SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dysponuje 4000 miejsc w siedmiu zespołach domów studenckich.

SGGW oferuje studentom bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Wszystkie akademiki na terenie kampusu oraz DS Oaza są po kapitalnych remontach (ostatni w 2012 r.). Każdy akademik po remoncie został wyposażony w nowe, funkcjonalne meble. Wszystkie akademiki na terenie kampusu ursynowskiego i DS Oaza posiadają doprowadzoną do każdego pokoju sieć komputerową z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz antenę zbiorczą, umożliwiającą odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej. W akademiku Krokus dostępna jest sieć bezprzewodowa (Wi-Fi).
Domy studenckie dysponują miejscami w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Pokoje pogrupowane są w 2-, 3- lub 4-pokojowe segmenty, w każdym segmencie jest przestronna łazienka z wc i prysznicem (w DS Limba, Oaza i Krokus również aneks kuchenny). W akademikach, w których nie ma aneksów kuchennych, na każdym piętrze jest duża kuchnia przeznaczona do wspólnego użytku.
Każdy pokój studencki wyposażony jest w lodówkę oraz szafki kuchenne z blatem do przygotowywania posiłków. Najnowszy akademik – DS Limba (wybudowany w 2003 r.) – to wyłącznie pokoje 1- i 2-osobowe, każdy segment z łazienką, osobnym wc i aneksem kuchennym. W każdym zespole domów studenckich znajdują się pralnie dla mieszkańców z przemysłowymi pralnicami z profesjonalną chemią piorącą i suszarki – udostępniane za niewielką opłatą.
Studenci kwaterowani są w akademikach zgodnie z przydziałem wg wydziałów – co ułatwia komunikację, naukę i integrację.
Dla studentów zaocznych, przyjeżdżających na zjazdy weekendowe, przeznaczonych jest kilkanaście pokoi gościnnych. Cena za miejsce w domu studenckim, w zależności od akademika i typu pokoju, kształtuje się od 280 do 470 zł miesięcznie.
 
Administracja Domów i Stołówek Studenckich
budynek 38, pok. 27
http://adiss.sggw.pl
tel. 22 593 30 00
 
 
Źródło: materiały promocyjne SGGW

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (1)

student I rok odpowiedz

Akademik Feniks - trzy łóżka, tylko dwa biurka - nie ściemniać proszę, że macie "nowe, funkcjonalne meble", bo miejsce do pracy wg was jest nie istotne ?