Pracownia kryminalistyczna

Pracownia kryminalistyczna

Pracownia kryminalistyczna Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu

Rozwiązywanie zagadek kryminalnych i tropienie przestępców to podstawa fabuły niejednego popularnego serialu. Oglądanie w jaki sposób bohaterowie badają poszlaki, zbierają materiały dowodowe, dokonują rekonstrukcji zdarzeń budzi nie tylko ciekawość, lecz także chęć pojawienia się na ich miejscu i zajęcia się tym ciekawym, pełnym adrenaliny zawodem. Istnieje taka możliwość. Z widza można przeobrazić się w eksperta. Wiedzą o tym studenci Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu.

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu oferuje kształcenie w zakresie kryminologii i kryminalistyki, czyli dyscyplin zajmujących się badaniem przestępstw oraz wykrywaniem przestępstw i ich sprawców. Co wydaje się oczywiste, nie da się nabyć niezbędnych umiejętności śledczych podczas teoretycznych wykładów. Potrzebne są do tego zajęcia prowadzone w specjalistycznym miejscu, przez specjalistyczną kadrę.

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu dysponuje nowoczesną pracownią kryminalistyczną, zaopatrzoną w specjalny sprzęt służący do zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Dzięki zajęciom realizowanym w tej pracowni studenci poznają zasady zabezpieczania śladów osmologicznych, traseologicznych, czy daktyloskopijnych. Uczą się pobierać materiały porównawcze od sprawcy zdarzenia, obsługiwać programy do sporządzania portretów pamięciowych, czy też obsługiwać wariograf, czyli „wykrywacz kłamstw”.

Działalność pracowni kryminalistycznej w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu umożliwia nabycie praktycznych umiejętności. Umożliwia „dotknięcie” każdego etapu prowadzonego śledztwa, zaznajomienie się z każdym ruchem prowadzącym do rozwiązania sprawy. Wszystko to pod okiem wykładowców, osób posiadających doświadczenie w służbach mundurowych, jak również biegłych sądowych, czy konsultantów.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)