Klinika prawa

Klinika prawa

Klinika prawa Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu

Świat się zmienia. Pomimo, iż zdanie to brzmi banalnie, to kryje w sobie bezdyskusyjną prawdę i zawiera w sobie wszystko, co wynika ze zmian i postępu na różnorodnych płaszczyznach. Niestety, efektem zmian i przeobrażeń są także nowe formy przestępczości, które przybierają na sile, a jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu nie miałyby racji bytu. To sprawia, że współcześni specjaliści z zakresu prawa muszą doskonalić swoją wiedzę, nieustannie ją pogłębiać, aby stawić czoła nowym zjawiskom i problemom, dotykającym świat.

Wiele osób uważa, że prawo to skomplikowana dziedzina. Ale czy mogłaby być prostsza, albo czy będąc prostszą potrafiłaby skutecznie działać? Jedno jest pewne. Wraz z rozwojem innych dyscyplin, prawo również się zmienia i dostosowuje do rzeczywistości. Najlepiej mogą się o tym przekonać studenci Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu, czyli uczelni, która nie poprzestaje na tradycyjnym kształceniu przyszłych specjalistów.

W Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu funkcjonuje Klinika Prawa, stanowiąca odpowiedź na wymagania i zapotrzebowanie współczesności. W jej ramach odbywają się nowoczesne workshopy, pomagające studentom kierunku poszerzać horyzonty i pozyskiwać dodatkową wiedzę z zakresu prawa gospodarczego, praw handlowego i prawa cywilnego. Zajęcia te skierowane są do studentów III, IV i V roku, chcących pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, handlem międzynarodowym, czy podpisywaniem umów cywilno- prawnych. Atutem zajęć w Klinice Prawa jest to, iż odbywają się w nielicznych grupach, dzięki czemu charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego studenta i możliwością rozwijania konkretnych zainteresowań.

Klinika Prawa to zajęcia fakultatywne, nastawione na zdobywanie wiedzy praktycznej, ułatwiającej studentom wybór specjalizacji związanej na przykład z obsługą przedsiębiorstw i firm. Uczestnictwo doskonale przygotowuje do pracy w korporacjach prawniczych o międzynarodowej strukturze, urzędach zajmujących się prawem patentowym, czy też urzędach zajmujących się prawem podatkowym.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)