Koła Naukowe

Koła Naukowe

Koła Naukowe w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu

Spotkania kół naukowych służą pogłębianiu wiedzy, a także wymianie opinii, poglądów, dyskusji. Trudno wyobrazić sobie uczelnię, w której studenci nie spotykają się w wybranym gronie i nie prowadzą rozmów na interesujące ich tematy. Koła naukowe to ludzie, ich myśli, przekonania oraz istna mieszanka pomysłów.

W Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu działają koła naukowe zorientowane na zagadnienia prawnicze. Koło Naukowe „Pactum” oraz Koło Nauk Penalnych „Liberum”. Ale ich działalność to coś więcej niż długie dyskusje. To funkcjonowanie na szerokim polu. Koła naukowe w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu zajmują się rozpowszechnianiem wiedzy prawniczej, prowadzeniem działalności naukowej, współpracą z instytucjami i osobami między innymi w zakresie zbierania i analizowania informacji z zakresu prawa karnego.

Koła naukowe w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu organizują, bądź współorganizują warsztaty, konferencje, seminaria, wizyty studyjne, konkursy. Do swojej działalności zapraszają ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogą poznać istotę i specyfikę zawodów, które przyjdzie im wykonywać po ukończeniu nauki. Ponadto, ze swoją działalnością wychodzą szerzej, prowadząc blog prawniczy, w którym publikowane są artykuły z zakresu zagadnień prawniczych i tematów związanych nie tylko z życiem studenckim, lecz także innych ludzi, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś na temat prawa i pomocy w jego zakresie.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)