Akademickie Biuro Karier

Akademickie Biuro Karier

Akademickie Biuro Karier w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu

Staże i praktyki to niemal nieodłączny element studiów. Ważne są nie tylko dlatego, iż rozwijają umiejętności i dają możliwość wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy, ale także przygotowują do życia zawodowego i wprowadzają w jego rytm. Organizacją staży i praktyk w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu zajmuje się Akademickie Biuro Karier, które powstało z myślą o niesieniu pomocy studentom.

Akademickie Biuro Karier w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu prowadzi działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom studentów, jak również wymogom stawianym przez współczesny rynek pracy. To zespół specjalistów, dbających o rozwój kariery zawodowej, a także o jak najlepsze wejście na wymagający rynek. Do zadań Akademickiego Biura Karier należą: organizacja obowiązkowych praktyk zawodowych, organizacja bezpłatnych warsztatów i szkoleń oraz organizacja spotkań z zakresu doradztwa zawodowego.

Dzięki działaniom Akademickiego Biura Karier każdy student Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu otrzymuje możliwość poszerzania oraz praktycznego zastosowania wiedzy pozyskanej w trakcie studiów, jak również nabywania nowych umiejętności, niezbędnych w przyszłej pracy. Studenci mogą zapoznać się z działalnością i charakterem firmy, w której odbędą praktyki i mają szansę poznania standardów i specyfiki pracy w różnych środowiskach zawodowych. Co ważne, specjaliści z Akademickiego Biura Karier podpowiedzą, jak powinno wyglądać prawidłowo skonstruowane CV, w jaki sposób przebiegają procesy rekrutacyjne, a także jak przedstawia się aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)