Informatyka- profil praktyczny

Informatyka- profil praktyczny

Informatyka- profil praktyczny

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Informatyka – profil praktyczny – Uniwersytet Gdański

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świata bez informatyki. To dziedzina, która zmieniła nawet najdrobniejsze elementy życia i kto wie, czy gdyby nagle zabrakło specjalistów jej zakresie, to wszystko nie wywróciłoby się do góry nogami. Co ciekawe, informatyków jest coraz więcej, ale i tak zapotrzebowanie na ich umiejętności nie spada. Dlatego też Uniwersytet Gdański oferuje kierunek Informatyka o profilu praktycznym.

Kierunek Informatyka- profil praktyczny na Uniwersytecie Gdańskim stanowi połączenie solidnych podstaw teoretycznych, nauki wielu współczesnych języków programowania oraz nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji, a kształcenie ma zadanie przygotować do pracy w branży IT w rolach związanych z wytwarzaniem oprogramowania, głównie w charakterze programistów. Informatyka- profil praktyczny na Uniwersytecie Gdańskim jest kierunkiem realizowanym w formie stacjonarnej.

Studia na kierunku Informatyka- profil praktyczny na Uniwersytecie Gdańskim obejmują między innymi takie przedmioty jak: społeczne i prawne aspekty informatyki, matematyczne podstawy informatyki, języki programowania, algorytmy i struktury danych, współczesne zastosowania informatyki, algebra liniowa, aplikacje bazodanowe, projektowanie języków XML, analiza matematyczna, inżynieria oprogramowania, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka, testowanie aplikacji Java, serwery baz danych, technologie sieci Web.

Czym wyróżniają się absolwenci Informatyki o profilu praktycznym? Przede wszystkim umiejętnościami związanymi z wytwarzaniem oprogramowania. Osoby, które ukończyły omawianymi kierunek będą wszechstronnymi programistami, znającymi języki programowania, protokoły, narzędzia, biblioteki, frameworki związane z wytwarzaniem i testowaniem współczesnych, webowych aplikacji klasy przemysłowej. Gdzie będą mogli znaleźć pracę? Przede wszystkim w firmach wytwarzających oprogramowanie, zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Dokąd na studia?” – takie pytanie zadaje sobie wielu kandydatów. Zastanawiając się nad wyborem drogi kształcenia należy pamiętać o tym, że oferty edukacyjne uczelni różnią się od siebie i nie zawsze występują w nich te same treści. Planując studiować omawiany przez nas kierunek warto zwrócić uwagę na Uniwersytet Gdański, ponieważ w tej uczelni otrzymamy możliwość nauki w jego zakresie. Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Robert, student Informatyki o profilu praktycznym mówi:

„Na Uniwersytecie Gdańskim znalazłem kierunek dla siebie. Chciałem studiować Informatykę, ale skupioną na konkretnych jej zagadnieniach. Zależało mi na zdobyciu konkretnych umiejętności, bez niepotrzebnej nauki na pamięć.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Informatyka- profil praktyczny na UG:

Absolwent kierunku Informatyka- profil praktyczny na Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • algorytmów i struktur danych,
  • języków programowania,
  • współczesnego zastosowania informatyki,
  • aplikacji bazodanowych,
  • inżynierii oprogramowania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka- profil praktyczny:

Absolwent kierunku Informatyka- profil praktyczny na Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • firmach wytwarzających oprogramowanie.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)