Sport na Uniwersytecie Gdańskim

Sport na Uniwersytecie Gdańskim

Sport na Uniwersytecie Gdańskim

Sport na Uniwersytecie Gdańskim

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi wiele sekcji. W gronie dyscyplin, jakie można uprawiać w gdańskiej uczelni znajdują się m.in.: badminton, judo, tenis stołowy, lekkoatletyka, kolarstwo, piłka ręczna, tenis, koszykówka, czy żeglarstwo.

To centrum sportu, zdrowia, rozwijania umiejętności, a także pokaźnej kolekcji pucharów. Reprezentanci AZS UG mogą pochwalić się licznymi sukcesami i medalami. Patrząc szerzej na dokonania wszystkich sportowców, Uniwersytet Gdański zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.

Oprócz prowadzenia licznych sekcji sportowych, AZS organizuje obozy, dzięki którym w aktywny sposób można spędzić czas wolny od nauki. Propozycja ta powinna zainteresować szczególnie sympatyków „białego szaleństwa”, ponieważ to właśnie obozy narciarskie stanowią główną ofertę aktywności międzysemestralnej.

Czy jest coś dla miłośników wyższych temperatur? Tak! We wrześniu odbywa się impreza o nazwie AZS Student Camp Mazury, czyli ogólnopolskie wydarzenie sportowo- integracyjne, zrzeszające studentów z całego kraju, którzy w bazie położonej nad jeziorem Niegocin mogą w pełni oddać się sportowym zainteresowaniom.

Pamiętajcie! Aktywność sportowa na Uniwersytecie Gdańskim to nie tylko rekreacja i emocje, ale także droga do uzyskania specjalnego stypendium, przyznawanego za wybitne osiągnięcia.

http://www.azs.ug.edu.pl/

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)