O uczelni - Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

O uczelni – Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku powstała w 1994 roku i od samego początku istnienia przyświecał jej cel kształcenia specjalistów z zakresu nowoczesnych dyscyplin. Potwierdzeniem słuszności oraz skuteczności misji są nie tylko liczne nagrody oraz wysokie miejsca w rankingach polskich uczelni, ale przede wszystkim absolwenci, doskonale przygotowani do wejścia na rynek pracy i bardzo dobrze sobie na nim radzący.

Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych znana jest nie tylko z innowacyjnych programów kształcenia, ale także z tego, że promuje język, kulturę i tradycję Kraju Kwitnącej Wiśni. Od lat uczelnia prowadzi kurs języka japońskiego, który dla studentów PJATK jest bezpłatny.

STUDIA

Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku prowadzi kształcenie na studiach pierwszego stopnia w zakresie Informatyki i Grafiki. Ogromny nacisk kładziony jest na pozyskanie umiejętności praktycznych, a łatwiej jest ten cel osiągnąć prowadząc zajęcia w specyficzny sposób. Jaki? Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego studenta oraz elastyczność wobec jego potrzeb.

Ponadto, Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych prowadzi liczne szkolenia. Zainteresowani mogą skorzystać z bogatej oferty, w której znajdują się między innymi: autoryzowane szkolenia w ramach Akademii CISCO, kursy Adobe Illustrator CC, kursy Programowania Obiektowego C#, czy szkolenia w zakresie programowania w OpenGL.

WYKŁADOWCY

Nad realizacją innowacyjnych programów kształcenia czuwa grono wykładowców, złożone z doświadczonych praktyków i specjalistów w swoich dziedzinach.

INFRASTRUKTURA

Siedziba Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku mieści się przy ulicy Brzegi 55. Uczelnia może pochwalić się laboratoriami i salami wykładowymi o wysokich standardach. Przechadzając się korytarzami uczelni łatwo dostrzec, że panuje w niej atmosfera współistnienia różnorodnych kultur. Oprócz otaczającej kultury Japonii, przez korytarze uczelni przewija się mnóstwo studentów z zagranicy, między innymi z Portugalii, Rosji, czy Ukrainy.


 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Komentarze (0)