Studiuj Informatykę

Studiuj Informatykę

Wyjdź na ląd i studiuj Informatykę!

Akademia Morska kojarzona jest głównie z kierunkami kształcącymi wyspecjalizowane kadry morskie. Ale szczecińska uczelnia oferuje kierunki, dzięki którym można pozyskać również umiejętności wykorzystywane na lądzie. Takim kierunkiem jest m.in. Informatyka.

Informatyka od wielu lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach popularności i trudno wyobrazić sobie, aby dyscyplina ta spadła z edukacyjnego podium. Dzisiaj każdy korzysta z efektów pracy informatyków, nawet podczas wykonywania najprostszych działań. Komputery, laptopy, smartfony już teraz zaskakują nowoczesnością, innowacyjnymi rozwiązaniami, a trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż branża ta rozwija się bezustannie. Studia informatyczne należą do ogólnodostępnych i znaczna część rodzimych uczelni oferuje kształcenie w ich zakresie. Ale studia informatyczne w Akademii Morskiej w Szczecinie proponują pozyskanie wiedzy, którą można wykorzystać szerzej. Zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Informatyka w Akademii Morskiej w Szczecinie jest kierunkiem kształcącym w kilku obszarach. Studenci otrzymują możliwość rozwijania umiejętności w zakresie Informatyki morskiej, Programowania systemów informatycznych oraz Programowania systemów multimedialnych. Programy nauczania konsultowane są ze specjalistami branży IT, aby jak najlepiej odpowiadały zapotrzebowaniom rynku i przekazywały realnie potrzebną wiedzę. To, co wyróżnia Informatykę w szczecińskiej uczelni to nacisk kładziony na nabywanie umiejętności językowych.

Opanowanie języka angielskiego na poziomie B2 oraz języka specjalistycznego, charakterystycznego dla branży otwiera jeszcze szersze perspektywy i zwiększa szanse na ciekawe i dobrze płatne zatrudnienie. A w jakich zawodach? Absolwenci Informatyki w Akademii Morskiej w Szczecinie bez trudu odnajdują się w rolach programistów, testerów oprogramowania, projektantów systemów informatycznych, administratorów sieci komputerowych, projektantów baz danych, grafików komputerowych, czy projektantów stron internetowych. Co warto zaznaczyć, zatrudnienie można znaleźć jeszcze w trakcie studiów, ponieważ zapotrzebowanie na zdolnych informatyków nieustannie rośnie.

Studia informatyczne zawsze będą dobrym pomysłem i gwarancją wykształcenia, które przełoży się na interesujące i pozbawione nudy życie zawodowe. Jak już wspomnieliśmy, owoce pracy informatyków spotykamy na każdym kroku i aby dołączyć do ich pasjonującego świata i mieć wpływ na rozwój rzeczywistości, wystarczy tylko udać się na studia. Co ważne, warto udać się na studia, dzięki którym można rozwijać się pod okiem kreatywnych i pomysłowych ludzi, takich jak specjaliści z Akademii Morskiej w Szczecinie, którzy z racji pandemii koronawirusa i niemożności prowadzenia zajęć w salach wykładowych, w zajęciach e-learningowych wykorzystują m.in. Virtual Rality.

Informatyka się rozwija. Ty także możesz.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Morska w Szczecinie

Komentarze (0)