W zdrowym ciele, zdrowy UŚ

W zdrowym ciele, zdrowy UŚ

W zdrowym ciele, zdrowy UŚ

W zdrowym ciele, zdrowy UŚ!

Wszyscy dobrze wiedzą, że sport to zdrowie, a aktywność studencka nie ogranicza się wyłącznie do aktywności na zajęciach. To także aktywność fizyczna, zrzeszona w Akademickim Związku Sportowym Uniwersytetu Śląskiego.

AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach to jeden z największych klubów akademickich w Polsce, liczący prawie 2000 członków i skupiający ponad 50 sekcji sportowych i rekreacyjnych. Jego nadrzędnym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i turystyki wśród społeczności akademickiej, rozwijanie sportu wyczynowego i masowego, jak również działanie na rzecz integracji poprzez sport. Wśród licznych sekcji znajdują się między innymi: aikido, badminton, karate tradycyjne, kolarstwo górskie, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, siatkówka, czy tenis, zatem każdy bez trudu odnajdzie dyscyplinę dla siebie.

W jaki sposób dołączyć do społeczności AZS? Wystarczy wejść na stronę internetową, wypełnić odpowiedni formularz i odebrać legitymację. Co ważne, członkiem klubu mogą zostać nie tylko studenci, absolwenci i pracownicy uczelni. Mogą być nimi także uczniowie szkół podstawowych i niepełnoletni uczniowie szkół ponadpodstawowych, a wszystko za sprawą otrzymania tytułu „członka- uczestnika”.

Więcej informacji o AZS Uniwersytetu Śląskiego na stronie internetowej.

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Komentarze (0)