Śląski Festiwal Nauki Katowice

Śląski Festiwal Nauki Katowice

Śląski Festiwal Nauki Katowice

Śląski Festiwal Nauki Katowice

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE należy do grona największych wydarzeń popularnonaukowych w Europie. W ciągu kilku dni zwiedzający uczestniczą w pokazach, prezentacjach i eksperymentach, a wszystko to dzięki pomysłowi, aby naukę przenieść z laboratoriów i sal wykładowych do miejsc dostępnych dla wszystkich.

Śląski Festiwal Nauki obejmuje sześć obszarów wiedzy: nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne, humanistyczno- społeczne, zdrowie i medycynę oraz sztukę. Przez kilka dni trwania imprezy, zwiedzający mogą uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach naukowych, na które składają się wykłady, eksperymenty, rozmowy, pokazy, czy warsztaty, odbywające się na trzech scenach umiejscowionych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, jak również w szeroko pojętej przestrzeni miejskiej.

Misją festiwalu jest popularyzacja wiedzy i nauki oraz pobudzanie ciekawości ludzi w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach. Festiwal gości rzeszę wybitnych osobowości naukowych ze śląskich i krajowych uczelni, jak również przedstawicieli świata nauki z zagranicy. Swój wkład w organizację wydarzenia mają także studenci Uniwersytetu Śląskiego, którzy działają nie tylko na polu wolontariatu, ale także prezentują działalność kół naukowych, czy realizują warsztaty interaktywne. Co ważne, aby zaangażować się w tworzenie ŚFN wystarczy się zgłosić i zakasać rękawy.

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Komentarze (0)