Biuro karier

Biuro karier

Biuro karier Collegium Medicum UMK

Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów CM, nazywany potocznie Biurem Karier to zespół specjalistów podejmujących różne działania na rzecz młodych ludzi wchodzących w dorosłe, zawodowe życie. Najważniejszym celem jest pomoc w znalezieniu pracy, stażu lub praktyk studenckich w najlepszych firmach i instytucjach na polskim rynku.

Biuro Karier Collegium Medicum służy pomocą i wsparciem na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim tworzy bazę ofert oraz pracodawców, z którymi nawiązuje i utrzymuje kontakt, a także prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu poszukiwania pracy, tworzenia własnej ścieżki kariery oraz doskonalenia umiejętności interpersonalnych. Z czym można zwrócić się do Biura? Dosłownie ze wszystkim co związane jest z podejmowaniem pierwszych kroków na ścieżce zawodowej.

Specjaliści pomogą przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy rozwinąć umiejętności autoprezentacji. Każdy zainteresowany otrzymuje możliwość spotkania z doradcą zawodowym, który pomoże określić predyspozycje zawodowe i wskaże najodpowiedniejszą ścieżkę kariery, jak również wzięcia udziału w targach pracy, czy sympozjach, stanowiących najlepszą okazję do bezpośredniego spotkania z pracodawcą.

Istotnym elementem działalności Biura Karier jest badanie losów absolwentów. W badaniu biorą udział absolwenci wszystkich kierunków Collegium Medicum, którzy zakończyli studia I lub II stopnia i złożyli w Biurze Karier kartę obiegową wraz z uzupełnioną ankietą badania. Jego celem jest pozyskanie jak najszerszych informacji na temat sytuacji, w jakiej znajdują się absolwenci, a także na temat wymogów, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy.

W jaki sposób zarejestrować się w Biurze Karier? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do siedziby biura, mieszczącej się w budynku Biblioteki Medycznej.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Komentarze (0)