Akademicki Chór Politechniki Opolskiej

Akademicki Chór Politechniki Opolskiej

Akademicki Chór Politechniki Opolskiej

Akademicki Chór Politechniki Opolskiej

Akademicki Chór Politechniki Opolskiej powstał w 2007 roku, z inicjatywy Ludmiły Wocial- Zawadzkiej, muzyka, nauczyciela i przede wszystkim dyrygenta założonego zespołu. Chór znany jest każdemu mieszkańcowi miasta i regionu, ponieważ aktywnie uczestniczy w życiu nie tylko opolskiej uczelni, ale i uświęca istotne wydarzenia, takie jak odsłona gwiazd w Opolskiej Alei Gwiazd, która towarzyszy Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki.

W chórze śpiewają nie tylko studenci. Zespół zaprasza każdego, kto pragnie śpiewać, dobrze się bawić i rozwijać swoje pasje. A za pasją idą osiągnięcia. Akademicki Chór Politechniki Opolskiej ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody. Między innymi: „Srebrne Pasmo” oraz nagrodę za najlepsze prawykonanie współczesnej kompozycji chóralnej podczas I Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Fala Dźwięku w Łodzi, II miejsce oraz nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego podczas V Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, „Srebrną Strunę” podczas XVII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Niepołomicach, czy III miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Krakowie.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Opolska

Komentarze (0)