Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Pedagogika międzykulturowa z mediacją to kierunek odpowiadający na zapotrzebowanie współczesności na specjalistów wykształconych i uwrażliwionych na problemy związane wielokulturowością świata, a także świadomych zagrożeń jakie z niej wynikają oraz przygotowanych do podejmowania działań służących tworzeniu warunków do pokojowego i harmonijnego współistnienia. Takich specjalistów kształci Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.
Kształcenie na kierunku Pedagogika międzykulturowa z mediacją na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie umożliwia pozyskanie wiedzy na temat mniejszości narodowych, religijnych i kulturowych, cudzoziemców, imigrantów i uchodźców. Zdobywana wiedza pozwolić nam na planowanie i realizację działań na rzecz porozumienia i współpracy międzykulturowej oraz adaptacji przedstawicieli innych kultur, jak również ukształtowanie umiejętności prowadzenia skutecznej mediacji w różnych środowiskach i grupach społecznych zróżnicowanych kulturowo.
Studia na kierunku Pedagogika międzykulturowa z mediacją na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie oparte są na bogatym programie kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci kierunku Pedagogika międzykulturowa z mediacją nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie obserwowania, wyszukiwania i interpretowania informacji na temat zjawisk społecznych i pedagogicznych, analizowania problemów edukacyjnych i wychowawczych, organizowania i prowadzenia działań mediacyjnych i integracyjnych, planowania, prowadzenia i przewidywania skutków działań podejmowanych w środowisku wielokulturowym, dobierania odpowiednich narzędzi badawczych.
Jak może wyglądać droga zawodowa po zakończeniu nauki? Absolwenci Pedagogiki międzykulturowej z mediacją mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, ośrodkach resocjalizacyjnych, centrach i ośrodkach mediacji, szkołach.
Pedagogika międzykulturowa z mediacją to jedyny taki kierunek kształcenia. Jego atutem jest nie tylko wiedza, którą można zdobyć, lecz również umiejętności i kompetencje kształtujące wrażliwość na problemy związane z szeroko rozumianą wielokulturowością. Zainteresowani tym zagadnieniem powinni udać się do Częstochowy i zwrócić uwagę na tamtejszy uniwersytet. Jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie opinie? Klaudia, studentka Pedagogiki międzykulturowej z mediacją mówi:
„Pedagogika międzykulturowa z mediacją to kierunek bardzo ważny i bardzo potrzebny. To kierunek, który jak żaden inny odpowiada na potrzeby współczesnego świata. Polecam. „
Absolwent kierunku Pedagogika międzykulturowa z mediacją na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Pedagogika międzykulturowa z mediacją na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia pedagogiczne wybrać
Studia pedagogiczne w Częstochowie
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza kierunki