Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie

O uczelni – Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie nie należy do najstarszych szkół wyższych w naszym kraju, ale młody wiek należy uznać za zaletę, bowiem idzie on w parze z innowacyjnością kształcenia i świeżym spojrzeniem na rozwijanie umiejętności młodych ludzi. Najważniejszym założeniem i misją warszawskiej USM jest upowszechnianie wiedzy, kształcenie umiejętności jej praktycznego wykorzystywania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społeczno- gospodarczym oraz rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych wśród studentów.

Uczelnia Społeczno- Medyczna aktywna jest również w sferze pracy naukowo- badawczej i wydawniczej. Organizuje liczne konferencje naukowe z zakresu nauk medycznych i nauk społecznych, jak również wydaje wiele publikacji naukowych. Istotnym elementem jej działalności jest także współpraca międzynarodowa.

 

STUDIA

Uczelnia Społeczno- Medyczna w Warszawie prowadzi kształcenie na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia oraz studiach podyplomowych. Realizowane programy nauczania wyróżniają się tym, iż dostosowane są do potrzeb i wymagań współczesnego rynku pracy.

Atutem uczelni są zajęcia prowadzone w małych grupach, w nowocześnie wyposażonych pracowniach, z których studenci mogą korzystać również poza zajęciami przygotowując różnego rodzaju prace i uczestnicząc w badaniach. Ponadto, mają dostęp do sprzętu komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem i dostępem do Internetu.

 

WYKŁADOWCY

Nad realizacją innowacyjnych programów kształcenia czuwa grono wykładowców, złożone z doświadczonych i uznanych przedstawicieli oferowanych dyscyplin.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Uczelni Społeczno- Medycznej w Warszawie mieści się przy ulicy Kaleńskiej 3, koło Ronda Wiatraczna. Kampus jest świetnie skomunikowany, dzięki czemu bez trudu można dostać się do niego komunikacją miejską, a na dodatek w jego sąsiedztwie znajdują się liczne bary, kawiarnie i restauracje, w których można smacznie i tanio zjeść.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Komentarze (0)