Artes Liberales

Artes Liberales

Artes Liberales

23.03.2022

Artes Liberales – Uniwersytet Warszawski rekrutacja 2022/2023

Artes Liberales to kierunek oparty na tradycji. To kierunek odnoszący się do założenia, iż uniwersytet jest miejscem, w którym zdobyć można wszechstronne wykształcenie. To kierunek dla osób o wielu zainteresowaniach, bowiem złożony jest on z różnych elementów, od nauk o polityce, przez sztukę, po filozofię. A gdzie można go studiować? Na Uniwersytecie Warszawskim.

Studia na kierunku artes liberales w UW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim umożliwia pozyskanie wiedzy o miejscu i roli nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych w kulturze dawnej i współczesnej, a także wiedzy o najnowszych osiągnięciach metod badań interdyscyplinarnych w tych naukach. Studenci poznają podstawowe metody analizy kulturoznawczej, historycznej, społecznej i filozoficznej w perspektywie historycznej, uczą się selekcjonować oraz interpretować informacje pochodzące z różnych źródeł tekstowych, ikonograficznych oraz elektronicznych, jak również dokonywać analizy tekstów artystycznych, filozoficznych i socjologicznych oraz dzieł sztuk wizualnych i multimedialnych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • sztuka pracy naukowej,
 • lektura tekstu artystycznego,
 • studencki projekt zespołowy,
 • wyzwania kierunkowe

Warto zatrzymać się na przedmiocie o nazwie „Wyzwania kierunkowe”. Jest to zbiór różnorodnych zajęć, prowadzonych przez specjalistów z wielu dziedzin i dyscyplin naukowych. Wyzwania te wymagają uważnego rozpoznania oraz opisu za pomocą rozmaitych metod, technik i narzędzi interdyscyplinarnych, a obejmują one takie zagadnienia jak: kultury i religie, historie i tożsamości, demos i polis, mądrość i filozofia, zwierzęta i środowisko, theatrum mundi.

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim nabywają umiejętności w zakresie selekcjonowania oraz dokonywania krytycznej oceny informacji pochodzących z różnych źródeł, dokonywania analizy dzieł sztuki oraz tekstów naukowych i materiałów źródłowych za pomocą odpowiednich narzędzi badawczych, formułowania problemów badawczych, rozpoznawania i interpretowania podstawowych problemów i zjawisk współczesności, przygotowywania wystąpień ustnych.

 

Sprawdź

Uniwersytet Warszawski kierunki studiów

Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w redakcjach czasopism, wydawnictwach, agencjach public relations, instytucjach kultury.

 

Opinie

Warszawa należy do największych ośrodków akademickich. W stolicy funkcjonuje wiele uczelni o różnych profilach kształcenia, które łącznie oferują niezliczoną ilość interesujących kierunków studiów. Chcąc pozyskać wiedzę szeroką, humanistyczną, z wielu obszarów warto skierować uwagę na Uniwersytet Warszawski, bowiem właśnie tam prowadzony jest kierunek Artes Liberales. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Ola, studentka Artes Liberales mówi:

„Studia na Uniwersytecie Warszawskim to powód do dumy, ponieważ co roku uczelnia oblegana jest przez tłumy kandydatów. Ale oprócz dumy jest jeszcze satysfakcja z nauki. A tej jest całkiem sporo. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • selekcjonowania oraz dokonywania krytycznej oceny informacji pochodzących z różnych źródeł,
 • dokonywania analizy dzieł sztuki oraz tekstów naukowych i materiałów źródłowych za pomocą odpowiednich narzędzi badawczych,
 • formułowania problemów badawczych,
 • rozpoznawania i interpretowania podstawowych problemów i zjawisk współczesności,
 • przygotowywania wystąpień ustnych,
 • nauk o polityce i administracji,
 • antropologii kultury,
 • metod interpretacji dzieł multimedialnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Artes Liberales:

Absolwent kierunku Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • redakcjach czasopism,
 • wydawnictwach,
 • agencjach public relations,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)