Zarządzanie międzynarodowe
26.01.2022
Wyjaśnienie czym może być zarządzanie międzynarodowe nie musi być trudne. Jest to zarządzanie działalnością gospodarczą na skalę międzynarodową, czyli działalnością, która nie ogranicza się wyłącznie do kraju, w którym powstała firma. Naturalnie, prowadzenie takiej działalności wymaga określonych zabiegów, a przede wszystkim podejmowania decyzji dotyczących planowania, organizowania, motywowania i kontroli, ale w wielokulturowym zakresie. Zarządzanie międzynarodowe może być obarczone pewnym ryzykiem, bowiem mogą występować problemy wynikające z różnic kulturowych, czy też nieznanej wcześniej biurokratyzacji, jak również z prędkością zmian zachodzących na rynkach międzynarodowych. Ale wszystkie problemy można poznać i nauczyć się je rozwiązywać. Wystarczy zostać studentem Zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Studia na kierunku zarządzanie międzynarodowe w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 4 lata (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu podstawowych elementów funkcjonowania współczesnej organizacji gospodarczej, a zatem zagadnień związanych między innymi z zarządzaniem, ekonomią, czy prawem. Studenci zaznajamiają się z zarządzaniem jakością, zarządzaniem ryzykiem, zarządzaniem procesami oraz marketingiem, jak również społeczną odpowiedzialnością biznesu. Poznają także zarządzanie czasem i zmianami, zarządzanie strategiczne, a także różnice kulturowe w biznesie.
Studia na kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim charakteryzują się bogatym programem kształcenia, a studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Zarządzania międzynarodowego nabywają umiejętności między innymi w zakresie analizowania i interpretowania zjawisk i procesów zachodzących w organizacji, analizowania i prognozowania poziomu i zmiany wybranych wielkości mierników osiągnięć organizacji, formułowania i analizowania problemów badawczych, stosowania metod i narzędzi analitycznych, posługiwania się przepisami prawa, kierowania grupą projektową, zarządzania czasem w pracach zespołów zadaniowych.
Jak może wyglądać droga zawodowa po studiach? Absolwenci studiów na kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach międzynarodowych, organizacjach pozarządowych, administracji.
Zarządzanie międzynarodowe jest kierunkiem, który coraz częściej pojawia się w katalogach edukacyjnych. Kierunek ten odnaleźć można również w ofercie Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dodatkowo umożliwia uzyskanie podwójnego dyplomu. Czy warto podjąć naukę właśnie tutaj? Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Tomek, student Zarządzania międzynarodowego mówi:
„Studia na UJ to coś więcej niż tylko nauka, chodzenie na zajęcia i zaliczanie egzaminów. To przygotowanie do dorosłego życia, przygotowanie do poważnej pracy, pierwszy krok w stronę realizacji planów.”
Absolwent kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie