Logistyka

Logistyka

Logistyka

08.04.2022

Logistyka – Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Logistyka to niezwykle złożone zagadnienie, dlatego można spotkać się z wieloma jej definicjami. Niezależnie od tego, którą uznamy za najbardziej dokładną to pewnym jest, że dziedzina ta odnosi się do przebiegu procesu planowania, realizowania i kontrolowania wszystkich etapów przepływu materiałów, zasobów oraz informacji niezbędnych do osiągnięcia celu, czyli wykonania usługi i zaspokojenia potrzeby klienta.

Studia na kierunku logistyka w WSHIU POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy niezbędnej do operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Studenci zaznajamiają się między innymi z rolą logistyki i jej strukturą organizacyjną, prawem dotyczącym transportu oraz logistyki krajowej i międzynarodowej, zarządzaniem magazynem, zagadnieniami transportu wewnętrznego, zasadami zrównoważonego transportu, czy zasadami funkcjonowania rynku transportowego. Ponadto, zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi obsługi klienta, prognozowania popytu, przepływu informacji, kontroli zapasów, czy procesów zaopatrzeniowych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu realizowane są w oparciu o program, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw,
 • infrastruktura logistyczna,
 • towaroznawstwo,
 • zarządzanie produkcją i usługami,
 • transport międzynarodowy,
 • spedycja

Studenci Logistyki w WSHiU otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz zdobywania specjalistycznej wiedzy dzięki oferowanym specjalnościom, do których należą: Logistyka handlu i spedycja, Logistyka w systemie bezpieczeństwa państwa, Menedżer logistyki, Zarządzanie łańcuchem dostaw, Logistyka służb mundurowych, Logistyka i spedycja międzynarodowa.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Logistyki w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu nabywają umiejętności między innymi w zakresie: zarządzania procesem produkcyjnym oraz usługami, identyfikacji zasadniczych elementów składowych procesów i systemów logistycznych, interpretacji logistycznych zależności sytuacji gospodarczej przedsiębiorstwa, analizy procesów logistycznych i funkcji zarządzania logistycznego, analizowania procesów w technologii transportu.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Logistyki w poznańskiej WSHiU wyróżniają się wszechstronną wiedzą i licznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach transportu, składowania, zarządzania magazynem, zarządzania procesami, towaroznawstwa, efektywnej obsługi klienta. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, firmach transportowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach handlowych.

 

Opinie

Logistyka jest kierunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kandydatów. Popularność ta sprawia, że ofert edukacyjnych w jej zakresie jest bardzo wiele, a to może prowadzić do niezdecydowania i problemów z podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej uczelni. Planując studia w Poznaniu warto dowiedzieć się co proponuje omawiana przez nas szkoła wyższa. Jakie ma Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu opinie? Wiktoria, studentka Logistyki mówi:

„Studia w WSHiU to szansa na zdobycie kwalifikacji, dzięki którym można zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę. Poza tym, uczelnia oferuje wiele specjalności, więc każdy otrzymuje możliwość rozwijania się w ulubionej dziedzinie.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Logistyka w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • procesów magazynowych,
 • logistyki produkcji,
 • logistyki zaopatrzenia handlu,
 • planowania zamówień i dostaw,
 • funkcjonowania centrów dystrybucji,
 • zarządzania łańcuchem dostaw,
 • logistyki służb mundurowych,
 • logistyki i spedycji międzynarodowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • centrach logistycznych,
 • firmach spedycyjnych,
 • firmach transportowych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • firmach konsultingowych,
 • przedsiębiorstwach handlowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Komentarze (0)