Finance and Accounting

Finance and Accounting

Finance and Accounting

10.05.2022

Finance and Accounting – Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Finanse i rachunkowość to kierunek, którego popularność wynika przede wszystkim z faktu, że z uzyskanym wykształceniem można znaleźć zatrudnienie w wielu rozmaitych zawodach; od analityka kredytowego po samodzielnego księgowego. Szanse na interesującą karierę zawodową rosną, kiedy specjalistyczna wiedza idzie w parze z umiejętnościami językowymi. Dlatego Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi oferuje studia na anglojęzycznym kierunku Finance and Accounting.

Studia na kierunku finance and accounting w WSB ŁÓDŹ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań biznesowych, zasad prowadzenia działalności gospodarczej, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, przeprowadzania analiz ekonomiczno- finansowych, stosowania narzędzi rachunkowości zarządczej i controllingu, a także dokonywania oceny i zarządzania ryzykiem finansowy. Co istotne, wszyscy absolwenci kierunku mogą ubiegać się o zwolnienie z czterech egzaminów (poziom F1–F4) w ramach międzynarodowego dyplomu ACCA- Association of Chartered Certified Accountants.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi realizowane są w oparciu o program, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • statystyka,
 • podstawy ekonomii,
 • rachunkowość,
 • zarządzanie,
 • analiza finansowa,
 • finanse przedsiębiorstwa,
 • podatki w działalności gospodarczej

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na anglojęzycznym kierunku Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi wyróżniają się obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach zarządzania, prawa gospodarczego, rachunkowości finansowej, rynków finansowych, uproszczonych form ewidencji, rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w korporacjach finansowych, bankach komercyjnych i spółdzielczych, firmach konsultingowych, korporacjach audytowych.

 

Opinie

Studia w Łodzi to olbrzymia i różnorodna przestrzeń kształcenia, w której odnaleźć można wiele propozycji realizowanych w języku angielskim. Jedną z nich jest Finance and Accounting, czyli kierunek prowadzony w omawianej przez nas uczelni. Czy warto w niej studiować? Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi opinie? Monika, studentka Finance and Accounting mówi:

„WSB to nowoczesna uczelnia. Oznacza to, że na studiach poznajemy nowoczesne rozwiązania, aktualne trendy, a rozwijane umiejętności poszukiwane są na rynku. Ta nowoczesność oraz kształcenie dostosowane do wymagań biznesu daje gwarancję, że bez problemu poradzimy sobie na rynku pracy.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi:

Absolwent kierunku Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej,
 • stosowania narzędzi rachunkowości zarządczej i controllingu,
 • przeprowadzania analiz ekonomiczno- finansowych,
 • podatków w działalności gospodarczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finance and Accounting:

Absolwent kierunku Finance and Accounting w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • korporacjach finansowych,
 • bankach komercyjnych i spółdzielczych,
 • firmach konsultingowych,
 • korporacjach audytowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Komentarze (0)