Fizyka techniczna

Fizyka techniczna

05.04.2024

Fizyka techniczna – Politechnika Gdańska rekrutacja 2024/2025

Kształcenie na kierunku Fizyka techniczna w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy, na którą składają się zagadnienia reprezentujące nauki ścisłe i przyrodnicze, z naciskiem położonym na nauki fizyczne, oraz nauki inżynieryjno- techniczne. Ponadto, studia nastawione są na rozwijanie umiejętności praktycznych, dzięki którym możliwe jest rozwiązywanie problemów z pogranicza fizyki i nauk technicznych. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z zagadnieniami fizyki i matematyki wyższej, technikami programowania, budową i działaniem przyrządów fizycznych oraz aparatury pomiarowej i badawczej, jak również zasadami planowania i przeprowadzania eksperymentów fizycznych.

Studia na kierunku fizyka techniczna w PG GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Fizyka techniczna główne przedmioty:

Progi punktowe na kierunek fizyka techniczna - Politechnika Gdańska

Kandydaci na Politechnika Gdańska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek fizyka techniczna musieli uzyskać co najmniej 24.68 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Politechnika Gdańska

  • analiza matematyczna,
  • chemia,
  • podstawy metod numerycznych,
  • algebra liniowa z geometrią,
  • elektryczność i magnetyzm,
  • metody numeryczne,
  • mechanika i ciepło,
  • języki programowania,
  • modelowanie zjawisk fizycznych

Specjalności

Fizyka techniczna jest kierunkiem, który oferuje studentom kilka ścieżek specjalizacyjnych. W zestawie znajdują się: Fizyka stosowana, Informatyka stosowana, Inżynieria odnawialnych źródeł energii (wszystkie na studiach pierwszego stopnia) oraz Fizyka stosowana i fotowoltaika (na studiach drugiego stopnia). Dzięki specjalnościom studenci otrzymują możliwość nie tylko rozwijania zainteresowań, ale również szansę przygotowania się do wykonywania w przyszłości jasno określonych działań zawodowych.

W ramach specjalności uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są między innymi: optymalizacji baz danych, konwersji energii słonecznej, programowaniu aplikacji mobilnych, fizyce fazy skondensowanej, czy mechanice klasycznej.

 

Praca po studiach

Absolwenci Fizyki technicznej w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz, coraz częściej poszukiwanymi na rynku, kompetencjami społecznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: laboratoriach, ośrodkach naukowo- badawczych, firmach wytwarzających nowoczesne urządzenia pomiarowe, firmach branży energetycznej, firmach projektujących i instalujących  systemy fotowoltaiczne i farmy wiatrowe, firmach branży IT.

 

Gdzie studiować fizykę techniczną na Politechnice Gdańskiej

Studia na kierunku fizyka techniczna prowadzone są przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej zlokalizowany przy ul. Narutowicza 11/12 w Gdańsku.

Kontakt:

tel. 58 347-13-10

https://ftims.pg.edu.pl/

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Przedmiot podstawowy: matematyka Przedmioty dodatkowe: fizyka, informatyka, język polski, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest średnia ważona ocen ze studiów, ocena na dyplomie oraz kryterium pokrewieństwa. (Nanotechnologia, Inżynieria Materiałowa, Fizyka Techniczna).

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska

Komentarze (0)