Dlaczego warto studiować na Akademii Muzycznej?

akademia muzyczna w łodzi

Dlaczego warto studiować na Akademii Muzycznej w Łodzi?

  • ELASTYCZNY PROGRAM STUDIÓW
Akademia stosuje europejski system punktów ECTS ułatwiający uznawanie zaliczeń przedmiotów lub części studiów na innych uczelniach krajowych i zagranicznych.
Dzięki systemowi ECTS studenci tej samej specjalności zaliczają w toku nauki różne, samodzielnie wybrane przedmioty.
Studenci Akademii mają możliwość wyboru nie tylko przedmiotów kształcenia ogólnego, jak na innych uczelniach (np. filozofia, socjologia kultury, dodatkowy lektorat języka obcego), ale i zajęć praktycznych (np. kameralistyka, ilustracje muzyczne).
Uczelnia jest przygotowana do realizacji indywidualnego programu nauczania dla osób niepełnosprawnych.
  • WYKWALIFIKOWANA KADRA
Akademia zatrudnia wysokiej rangi specjalistów prowadzących mistrzowskie klasy gry na instrumentach oraz klasy kompozycji i rytmiki.
Wykłady z zakresu teorii muzyki prowadzą doświadczeni pedagodzy o znaczącym dorobku naukowym.
Dzięki dużej liczbie samodzielnych pracowników naukowych, w tym profesorów tytularnych, wydziały Uczelni posiadają uprawnienia do przeprowadzania przewodów doktorskich i habilitacyjnych.
  • DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Studenci Akademii biorą udział w życiu koncertowym Uczelni: w koncertach orkiestry symfonicznej i kameralnej, chóru oratoryjnego i kameralnego, big bandu, zespołów kameralnych, zespołów rytmiki oraz grupy tancerzy „Pracownia Fizyczna”.
Co roku Uczelnia przygotowuje przedstawienie operowe.
  • UCZYMY, JAK UCZYĆ INNYCH
Poprzez równoległą naukę w Studium Pedagogicznym studenci zdobywają kwalifikacje pedagogiczne zgodne ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
  • KURSY MISTRZOWSKIE
Dopełnieniem programu studiów są kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych artystów z kraju i zagranicy oraz seminaria, warsztaty i wykłady zmienne. W czasie wakacji Uczelnia organizuje Letnią Akademię Muzyki dla uczniów, studentów i absolwentów średnich szkół i uczelni muzycznych z Polski i zagranicy.
  • DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA
Program studiów wzbogacają ogólnopolskie konferencje naukowe oraz sesje naukowo-artystyczne. Rezultatem tej działalności są wydawane przez Akademię książki, nuty i płyty CD z interpretacjami pedagogów i studentów.
  • SUKCESY STUDENTÓW
O wysokim poziomie kształcenia w Akademii świadczą nagrody studentów i absolwentów, zdobywane na wykonawczych i kompozytorskich konkursach w kraju i za granicą.
  • STYPENDIA
Akademia przyznaje studentom stypendia socjalne oraz stypendia dla osób niepełnosprawnych.
Studenci wyróżniający się w nauce otrzymują stypendia rektora dla najlepszych studentów.
  • ZABYTKOWY PAŁAC
Główną siedzibą Akademii jest 100-letni pałac o efektownym wystroju wnętrz. Mieszczą się w nim sale koncertowe, sale wykładowe i ćwiczeniowe dla studentów. Tutaj urzędują Władze Uczelni, znajdują się: administracja, bar, pracownia kserograficzna.
  • DOM STUDENCKI
Uczelnia dysponuje własnym Domem Studenckim z 2- i 3-osobowymi pokojami mieszkalnymi, ćwiczeniówkami, pomieszczeniami kuchennymi i łazienkami o wysokim standardzie.
Wszystkie pokoje wyposażone są w szerokopasmowe łącze internetowe.
Dom Studencki przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • NOWA SALA KONCERTOWA
Z Domem Studenckim połączony jest budynek nowej Sali Koncertowej Uczelni z bogatym zapleczem dydaktycznym i studyjnym. Sala jest przystosowana do koncertów symfonicznych, tanecznych i spektakli operowych. Została otwarta w październiku 2013 roku.
  • NOWY OŚRODEK
W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu przy ul. 1 Maja powstał Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej. W Ośrodku, który jest połączeniem starej kamienicy i nowego budynku, znajdują się m.in.: biblioteka i fonoteka, studio nagrań i laboratorium dźwiękowe, sala kameralna, sale wykładowe i pracownie.
  • PROJEKTY EUROPEJSKIE
W styczniu 2013 r. została oddana do użytku odrestaurowana Sala Balowa – jedno z najbardziej okazałych wnętrz głównej siedziby Uczelni.
W grudniu 2015 r. zakończyła się kompletna rewitalizacja fasady Pałacu Karola Poznańskiego, przypałacowego parku oraz oranżerii usytuowanej na I piętrze budynku.
  • FUNDUSZE NORWESKIE
W kwietniu 2017 r. zostaną zakończone prace konserwatorsko-rewitalizacyjne we wnętrzach Pałacu Akademii, prowadzone w ramach projektu sfinansowanego z funduszy norweskich i funduszy EOG.
Dzięki funduszom norweskim Akademia współpracuje z Orkiestrą Kameralną z Telemarku, organizując wspólne koncerty i kursy mistrzowskie w Polsce i w Norwegii.
  • KULTURALNIE…
Łódź to rodzinne miasto Artura Rubinsteina, Aleksandra Tansmana, Maxa Factora i Juliana Tuwima.
Tutaj odbywają się: Festiwal Łódź Czterech Kultur, Międzynarodowy Konkurs Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, Piano Rubinstein Festival, Fashion-Philosophy Fashion Week Poland, Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Łódź Design Festival, Fotofestiwal, Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier…
  • …i ZIELONO
Ponad 30% powierzchni Łodzi stanowią tereny zielone: parki, ogród botaniczny i zoologiczny.
Położony w północnej części miasta Las Łagiewnicki to największy las miejski w Polsce.
  • MIASTO STUDENTÓW
W każdym roku akademickim studiuje w Łodzi 120 tysięcy młodych ludzi!
  • CO Z CZASEM WOLNYM OD NAUKI?
Ulgowe bilety dla studentów mają łódzkie teatry, muzea, galerie sztuki i filharmonia.
Off Piotrkowska, Bagdad Cafe, Szafa, Bajkonur, Wytwórnia – to miejsca nie do pominięcia w Łodzi!

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Komentarze (0)