Psychologia

Psychologia

Psychologia

02.02.2022

Psychologia – Uniwersytet Opolski 2022

Celem kształcenia jest przekazanie wiedzy z zakresu psychologii teoretycznej oraz psychologii stosowanej oraz przygotowanie absolwenta do prowadzenia badań naukowych. Psychologia na Uniwersytecie Opolskim to połączenie wielu dziedzin, wśród których znajdują się: socjologia, filozofia, czy biologiczne podstawy zachowania człowieka.

Studia na kierunku psychologia w UO
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Wszystkie przedmioty mają zbudować solidny fundament, na którym psycholog opiera swą pracę. Na ten fundament składa się, na przykład znajomość anatomii i fizjologii układu nerwowego człowieka, poznanie technik komunikacji, wiedza dotycząca funkcjonowania procesów poznawczych, czy też zapoznanie się z różnicami indywidualnymi w zakresie osobowości, zdolności i stylów poznawczych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci mogą wykorzystać w placówkach służby zdrowia, ośrodkach zajmujących się profilaktyką i leczeniem uzależnień, gabinetach terapeutycznych, firmach szkoleniowych, instytucjach promujących zdrowie.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Opolski opinie? Paulina , studentka IV- roku Psychologii mówi:

„Psychologia to bardzo ciekawy kierunek studiów, ale trzeba mieć na uwadze, że nie każdy się na nim sprawdzi. Bardzo ważny jest charakter. Z jednej strony trzeba być otwartym i wrażliwym, a z drugiej strony trzymać pewien dystans w stosunku do problemów, z którymi się spotykamy. Nie jest to łatwy kierunek i nie jest to łatwy zawód, ale ja nie mogłabym robić nic innego.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię na Uniwersytecie Opolskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • obserwowania, wyszukiwania, przetwarzania i interpretowania informacji na temat zjawisk psychologicznych i społecznych,
 • porozumiewania się przy użyciu różnych technik komunikacji,
 • analizowania, prognozowania i modelowania złożonych procesów społecznych,
 • posługiwania się systemami normatywnymi przy rozwiązywaniu wybranych problemów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Psychologia:

Absolwent kierunku Psychologia na Uniwersytecie Opolskim może znaleźć zatrudnienie:

 • w placówkach służby zdrowia,
 • w ośrodkach interwencji kryzysowej,
 • w ośrodkach leczenia uzależnień,
 • w firmach szkoleniowych,
 • w firmach doradztwa personalnego,
 • w instytucjach opiekuńczych,
 • w gabinetach terapeutycznych,
 • w poradniach pedagogiczno- psychologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski

Komentarze (1)

Babcia Halinka. odpowiedz

Konkurs świadectw to Przestarzała metoda rekrutacji..moi, znajomi są lekarzami, trzej bracia żaden z nich nie ma normalnego życia bo nie potrafią żyć w rodzinie. Mieli najwyższe oceny. Prymusi.