Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Wydział Inżynierii Lądowej

ul. Warszawska 24

30-155 Kraków

tel. 12 628 23 01

fax. 12 628 20 23

www.wil.pk.edu.pl

Wirtualne Stoisko Rekrutacyjne Wydziału

ul. Warszawska 24

30-155 Kraków

tel. 12 628 23 01

fax. 12 628 20 23

www.wil.pk.edu.pl

Wirtualne Stoisko Rekrutacyjne Wydziału

  • BUDOWNICTWO

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 4,5 roku • 1,5 roku • 2 lata
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
    czas trwania: 3,5 roku 1,5 roku 4,5 roku 2 lata
    tytuł zawodowy: inżynier magister inżynier inżynier magister inżynier
    Studia w Krakowie - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki - kierunek studiów budownictwo
    Możliwość pojęcia studiów w języku angielskim. Budownictwo to jedna z priorytetowych dziedzin gospodarki, a inżynier budownictwa to jeden z najbardziej atrakcyjnych, wszechstronnych, prestiżowych i poszukiwanych na rynku krajowym i europejskim zawodów. 
    Ukończenie kierunku Budownictwo zapewnia uzyskanie kwalifikacji do projektowania obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich, kierowania pracami w zakresie ich wykonania, remontów, użytkowania, pełnienia pomocniczych lub współautorskich działań twórczych, współdziałania przy projektowaniu procesów technologicznych w wytwórniach materiałów i konstrukcji budowlanych, użytkowania systemów informatycznych mających zastosowanie w budownictwie.
    Absolwenci kierunku Budownictwo zapoznają się z organizacją przemysłu budowlanego, procedurami realizacji obiektów budowlanych i obowiązującymi przepisami budowlanymi. Są przygotowani, by mogli zaplanować przebieg budowy, sporządzić kosztorys, a z chwilą otrzymania kontraktu realizować go umiejętnie zarządzając ludźmi, sprzętem i kosztami.
    Potrafią posługiwać się współcześnie stosowanym oprogramowaniem służącym do szeroko rozumianego, komputerowo wspomaganego projektowania konstrukcji inżynierskich (CAD, BIM), umożliwiającym m. in. sprawne kreślenie, obliczanie oraz sprawdzanie spełnienia normowych warunków nośności i użytkowania. Uzyskana wiedza bazuje na zdobyczach nowoczesnej techniki z wykorzystaniem metod komputerowych i technologii informatycznych.
    Kierunek Budownictwo w języku angielskim zapewnia zdobycie fachowej wiedzy z zakresu nowoczesnego budownictwa, ale także biegłe opanowanie technicznego języka angielskiego, tak potrzebnego na współczesnym, otwartym rynku pracy, w firmach krajowych i zagranicznych.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Specjalności Progi punktowe Ceny

    Studia II stopnia stacjonarne

    • Budowle – informacja i modelowanie (bim)
    • Budownictwo hydrotechniczne i geotechnika
    • Infrastruktura drogowa i kolejowa
    • Konstrukcje budowlane i inżynierskie
    • Mechanika konstrukcji inżynierskich
    • Mosty i budowle podziemne
    • Technologia i organizacja budownictwa
    • Structural design and management in civil engineering (projektowanie konstrukcji i zarządzanie w budownictwie)

    Studia II stopnia niestacjonarne

    • Infrastruktura drogowa i kolejowa
    • Konstrukcje budowlane i inżynierskie
    • Technologia i organizacja budownictwa

    STUDIA I STOPNIA

    Wymagane przedmioty:
    matematyka.

    Przedmioty dodatkowe:
    1 przedmiot do wyboru z: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

    STUDIA II STOPNIA

    WKR WIL sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie średniej ocen z toku studiów. Podstawą przyjęcia kandydata na studia na kierunku budownictwo jest uzyskanie wskaźnika rekrutacyjnego o wartości wyższej bądź równej wartości minimalnej, ustalonej przez WKR WIL.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Studia stacjonarne:

    bezpłatne (limit: 504)

    Studia niestacjonarne:

    6400 zł

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (10.06.2024)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

  • TRANSPORT I LOGISTYKA

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 4,5 roku • 1,5 roku • 2 lata
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
    czas trwania: 3,5 roku 1,5 roku 4,5 roku 2 lata
    tytuł zawodowy: inżynier magister inżynier inżynier magister inżynier
    Studia w Krakowie - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki - kierunek studiów transport i logistyka

    Studia inżynierskie I stopnia, stacjonarne

    Kierunek Transport to studia łączące szeroką wiedzę techniczną, umiejętności analityczne oraz zdolności organizacyjne, przygotowujące do planowania, projektowania i zarządzania nowoczesnymi systemami transportowymi i logistycznymi.

    Program kształcenia obejmuje kluczowe zagadnienia związane z planowaniem i inżynierią transportu oraz logistyką, co pozwala na elastyczne dostosowanie do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Dodatkowo absolwent kierunku Transport, niezależnie od wybranego profilu specjalizującego, jest kompleksowo przygotowany do pracy zawodowej dzięki wzbogaceniu wiedzy technicznej o zagadnienia z zakresu zarządzania, prawa, ekonomii oraz zastosowania nowoczesnych technologii. Program studiów obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty związane z planowaniem, projektowaniem i zarządzaniem, co pozwala mu odnaleźć się w różnorodnych sektorach związanych z transportem i logistyką.

    Studia na kierunku Transport otwierają szerokie perspektywy zawodowe, umożliwiając podjęcie pracy zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, od firm logistycznych i zarządów transportu miejskiego po jednostki projektowe odpowiedzialne za rozwój nowoczesnych systemów transportowych. Łącząc wiedzę techniczną z praktycznymi umiejętnościami, kierunek ten daje wymagane podstawy do planowania, projektowania i zarządzania systemami transportowymi oraz do wdrażania zrównoważonych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata.

    Od kilku ostatnich lat kierunek Transport na Wydziale Inżynierii Lądowej zawsze zajmuje miejsce na podium w Rankingu Kierunków Studiów Technicznych tworzonym przez Perspektywy, jeden z największych i najlepszych portali edukacyjnych. W roku 2021 roku było to 2 miejsce, a w latach od 2022 do 2024 roku było to 3 miejsce. Ranking ten ocenia m.in. ekonomiczne losy absolwentów, prestiż, potencjał akademicki, naukowy oraz dydaktyczny.

    Na kierunku Transport dostępne są profile specjalnościowe, które umożliwiają studentom zdobycie szczegółowej wiedzy w wybranym obszarze transportu. Każdy z profili pozwala na rozwinięcie umiejętności dostosowanych do specyficznych potrzeb branżowych, zapewniając dogłębne przygotowanie do pracy w danym sektorze transportu. W ramach studiów można wybrać jeden z następujących profili:

    • Logistyka i spedycja
    • Transport lotniczy
    • Transport pasażerski
    • Transport kolejowy

     

    Studia magisterskie II stopnia, stacjonarne (hybrydowe)

    Absolwent kierunku Transport studiów II stopnia, niezależnie od wybranej specjalności, jest kompleksowo przygotowany do pracy zawodowej dzięki wszechstronnemu wykształceniu technicznemu, wzbogaconemu o wiedzę z zakresu zarządzania, prawa, ekonomii oraz nowoczesnych technologii.

    Program studiów obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty związane z zarządzaniem transportem, logistyką oraz inżynierią ruchu, co pozwala mu odnaleźć się w różnorodnych sektorach związanych z transportem i logistyką. W celu ułatwienia łączenia nauki z rozwojem kariery zawodowej, zajęcia w postaci wykładów są prowadzone w formie zdalnej, a pozostałe formy zajęć są organizowane tak, aby w całości można było je zrealizować w określone dni tygodnia, co pozwala na większą swobodę w organizacji czasu i zdobywaniu przez studentów praktycznego doświadczenia.

    II stopień na kierunku Transport dzięki nowemu programowi studiów daje studentom bardzo praktyczną wiedzę - stawiamy na zintegrowane i nowoczesne kształcenie, dzięki któremu w pracy zawodowej absolwent szybko jest w stanie realizować trudne projekty. Dzięki szerokiej wiedzy i umiejętnościom nabytym w trakcie studiów, absolwenci mają możliwość zakładania i prowadzenia własnych przedsiębiorstw w branży transportowej, a także sprawnego funkcjonowania w działach transportu i logistyki firm produkcyjnych i usługowych.

    Absolwenci znajdują zatrudnienie w miejskich zarządach dróg, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach zajmujących się transportem publicznym, a także w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ich kompetencje w zakresie analizy danych i nowoczesnych technologii wspierających transport sprawiają, że są wysoko cenionymi specjalistami w biurach urbanistycznych, planistycznych, architektonicznych oraz instytucjach odpowiedzialnych za projektowanie i wdrażanie innowacyjnych, zrównoważonych systemów mobilności miejskiej.

    Od kilku ostatnich lat kierunek Transport na Wydziale Inżynierii Lądowej zawsze zajmuje miejsce na podium w Rankingu Kierunków Studiów Technicznych tworzonym przez Perspektywy, jeden z największych i najlepszych portali edukacyjnych. W roku 2021 roku było to 2 miejsce, a w latach od 2022 do 2024 roku było to 3 miejsce. Ranking ten ocenia m.in. ekonomiczne losy absolwentów, prestiż, potencjał akademicki, naukowy oraz dydaktyczny.

    Na kierunku Transport głównym celem jest nauczenie studentów praktycznej i nowoczesnej wiedzy w konkretnych specjalnościach. Taką wiedzę oraz specjalistyczne umiejętności studenci kierunku Transport mogą nabyć na:

    • Specjalności Logistyka i Spedycja
    • Specjalności Transport Kolejowy
    • Specjalności Transport Miejski

     

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Specjalności Progi punktowe

    Studia II stopnia stacjonarne

    • Logistyka i spedycja
    • Transport kolejowy
    • Transport miejski

    Studia II stopnia niestacjonarne

    • Logistyka i spedycja
    • Transport kolejowy
    • Transport miejski

    STUDIA I STOPNIA

    W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku transport brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka. Na Wydziale Inżynierii Lądowej do liczby punktów stanowiącej wartość wskaźnika rekrutacyjnego, obliczonego zgodnie z odpowiednim trybem naboru, dodaje się w niektórych przypadkach dodatkowe punkty za kwalifikacje zawodowe.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

    STUDIA II STOPNIA

    WKR WIL sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie średniej ocen z toku studiów albo oceny z testu sprawdzającego efekty uczenia się. Podstawą przyjęcia kandydata na studia na kierunku transport jest uzyskanie wskaźnika rekrutacyjnego o wartości wyższej bądź równej wartości minimalnej, ustalonej przez WKR WIL. O przyjęcie na studia II stopnia, na kierunku transport mogą ubiegać się kandydaci posiadający co najmniej tytuł inżyniera. Kandydatom, którzy ukończyli studia I stopnia na kierunku technicznym innym niż transport Wydział umożliwia podjęcie studiów II stopnia po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu sprawdzającego efekty kształcenia organizowanego przez Wydział.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  • CIVIL ENGINEERING

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia
    czas trwania: 3,5 roku 1,5 roku
    tytuł zawodowy: inżynier magister inżynier

    Ukończenie kierunku Budownictwo zapewnia uzyskanie kwalifikacji do projektowania obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich, kierowania pracami w zakresie ich wykonania, remontów, użytkowania, pełnienia pomocniczych lub współautorskich działań twórczych, współdziałania przy projektowaniu procesów technologicznych w wytwórniach materiałów i konstrukcji budowlanych, użytkowania systemów informatycznych mających zastosowanie w budownictwie.

    Absolwenci kierunku Budownictwo zapoznają się z organizacją przemysłu budowlanego, procedurami realizacji obiektów budowlanych i obowiązującymi przepisami budowlanymi. Są przygotowani, by mogli zaplanować przebieg budowy, sporządzić kosztorys, a z chwilą otrzymania kontraktu realizować go umiejętnie zarządzając ludźmi, sprzętem i kosztami. Potrafią posługiwać się współcześnie stosowanym oprogramowaniem służącym do szeroko rozumianego, komputerowo wspomaganego projektowania konstrukcji inżynierskich (CAD, BIM), umożliwiającym m. in. sprawne kreślenie, obliczanie oraz sprawdzanie spełnienia normowych warunków nośności i użytkowania. Uzyskana wiedza bazuje na zdobyczach nowoczesnej techniki z wykorzystaniem metod komputerowych i technologii informatycznych.

    Kierunek Budownictwo w języku angielskim zapewnia zdobycie fachowej wiedzy z zakresu nowoczesnego budownictwa, ale także biegłe opanowanie technicznego języka angielskiego, tak potrzebnego na współczesnym, otwartym rynku pracy, w firmach krajowych i zagranicznych.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Specjalności Progi punktowe

    Studia II stopnia stacjonarne

    • Structural design and management in civil engineering

    STUDIA I STOPNIA

    Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

    STUDIA II STOPNIA

    Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

transport Ocena odpowiedz

Transport to kierunek dla tych, którzy od dziecka interesowali się samochodami, albo innymi pojazdami. Studia na Politechnice Krakowskiej to rozwijanie tych pasji, poszerzanie jej o kolejne wiadomości i doświadczenia. Zdecydowanie polecam tym, którzy interesują się wszystkim, co wiąże się z przemieszczaniem i podróżowaniem

JULIA Ocena odpowiedz

Politechnika Krakowska to uczelnia ze wspaniałymi tradycjami, bogatą historią i długą listą wybitnych absolwentów. Studiowanie tutaj to prestiż. Nauka na Politechnice Krakowskiej daje poczucie bezpieczeństwa, które polega na tym, że jesteś pewien wiedzy, którą zdobywasz

pioter Ocena odpowiedz

Muszę przyznać, że idąc na drugi stopień studiów miałem lekki ból głowy. Wydział Inżynierii Lądowej oferuje mnóstwo ciekawych specjalności i wcale nie tak łatwo jest wybrać tą jedną. W końcu wybrałem ?Budowlane obiekty inteligentne?. Czy studia są łatwe? Nie. Ale studia, które są łatwe nie aktywizują, nie motywują do samodzielnego myślenia. Cieszę się, że tu jestem

emila Ocena odpowiedz

generalnie polecam, wydział prawie że w centrum. Dużo zajęć praktycznych i dużo fajnych ludzi