• KIERUNEK LEKARSKI Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek lekarski

  W ramach studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu przedmiotów przedklinicznych (m.in. anatomii, patomorfologii, farmakologii, histologii czy fizjologii oraz chemii i biologii z genetyką) oraz przedmiotów klinicznych – to tzw. przedmioty kierunkowe, które pozwolą Ci się zapoznać z poszczególnymi specjalizacjami medycznymi. Dla studentów przygotowany jest też szeroki wachlarz zajęć fakultatywnych, dzięki którym mogą rozwijać indywidualne zainteresowania.

  Ponieważ teoria to zdecydowanie za mało, umiejętności przyszłych lekarzy szlifowane są też podczas zajęć praktycznych, m.in. w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych czy salach do nauki anatomii. Nowe pracownie dają ogromne możliwości zdobycia doświadczenia jeszcze przed pierwszym kontaktem z pacjentem.

  Po ukończeniu 6-letnich studiów absolwenci przystępują do stażu podyplomowego, po którym zdają Lekarski Egzamin Końcowy. Wynik tego egzaminu jest podstawą wyboru specjalizacji.

  Rekrutacja na kierunek lekarski wymaga zdania matury z co najmniej dwóch przedmiotów spośród takich jak: biologia, chemia, fizyka, matematyka na poziomie rozszerzonym.

  STACJONARNE

  • jednolite studia magisterskie (czas trwania 6 lat)

  NIESTACJONARNE

  • jednolite studia magisterskie (czas trwania 6 lat)

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie
   

   

  Aby móc kandydować na kierunek lekarski wymagane są wyniki dwóch przedmiotów maturalnych z podanych:

  • biologia (poziom rozszerzony)
  • chemia (poziom rozszerzony)
  • matematyka (poziom rozszerzony)
  • fizyka (poziom rozszerzony) 

  * wymagany j. polski – poziom co najmniej podstawowy; wynik nie jest wliczany do punktów rekrutacyjnych, lecz decyduje o kolejności kandydatów w ramach jednakowego progu punktowego na liście rankingowej

  Dowiedz się więcej

Opinie (2)

Marcin Ocena

bardzo dobra kadra, uczy tutaj wiele wybitnych i cenionych specjalistów

Krzysiu Ocena

Od zawsze chciałem zostać lekarzem, a wybór tej uczelni bardzo pomógł mi w rozwoju moich zainteresowań


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: