• KIERUNEK LEKARSKI

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 6 lat 6 lat
  tytuł zawodowy: lekarz lekarz

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek lekarski

  Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi uzyskasz wykształcenie, które przygotuje Cię na najtrudniejsze wyzwania, które niesie ze sobą zawód lekarza. W ramach studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu:

  • przedmiotów przedklinicznych – w tym anatomii, patomorfologii, farmakologii, histologii czy fizjologii oraz chemii i biologii z genetyką
  • przedmiotów klinicznych – to tzw. przedmioty kierunkowe, które pozwolą Ci się zapoznać z poszczególnymi specjalizacjami medycznymi

  Dla studentów przygotowany jest też szeroki wachlarz zajęć fakultatywnych, dzięki którym mogą rozwijać indywidualne zainteresowania.

  Ponieważ teoria to zdecydowanie za mało, umiejętności przyszłych lekarzy szlifowane są też podczas zajęć praktycznych, m.in. w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych czy salach do nauki anatomii. Nowe pracownie dają ogromne możliwości zdobycia doświadczenia jeszcze przed pierwszym kontaktem z pacjentem.

  Po ukończeniu 6-letnich studiów absolwenci przystępują do stażu podyplomowego, po którym zdają Lekarski Egzamin Końcowy. Wynik tego egzaminu jest podstawą wyboru specjalizacji (np. kardiologia, ortopedia, dermatologia).

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarski brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, język polski, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Opinie (3)

TW Ocena odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia

Marcin Ocena odpowiedz

bardzo dobra kadra, uczy tutaj wiele wybitnych i cenionych specjalistów

Krzysiu Ocena odpowiedz

Od zawsze chciałem zostać lekarzem, a wybór tej uczelni bardzo pomógł mi w rozwoju moich zainteresowań