• BIOTECHNOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów biotechnologia medyczna

  Biotechnologia to dziedzina nauki na pograniczu biologii, chemii oraz inżynierii chemicznej, która dynamicznie rozwija się i daje szerokie perspektywy zawodowe.

  Jeśli chcesz, aby Twoje studia:

  • były związane tematycznie ze światem medycyny, biologii, chemii oraz inżynierii,
  • miały interdyscyplinarny charakter – pozwoliły Ci zdobyć bogatą wiedzę przydatną w wielu obszarach działalności,
  • umożliwiły Ci zgłębienie zagadnień związanych z molekularnym badaniem tkanek czy też modyfikacjami genetycznymi,
  • dały Ci szansę na zapoznanie się z tematyką projektowania nowych metod diagnostycznych stosowanych w medycynie…

  Biotechnologia medyczna na UMED jest kierunkiem studiów, który pozwoli Ci rozwijać własne pasje i osiągnąć sukces na polu zawodowym.

  Studia na kierunku biotechnologia medyczna – najważniejsze informacje

  Uniwersytet Medyczny prowadzi studia w zakresie biotechnologii medycznej dla Kandydatów, których interesują zarówno studia I, jak i II stopnia.

  • Na studia I stopnia mogą zapisać się absolwenci szkół średnich, którzy zdali maturę z matematyki, a także biologii, chemii lub fizyki oraz mogą potwierdzić znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B1.
  • Na studia II stopnia zapraszamy absolwentów studiów I stopnia lub magisterskich jednolitych, którzy zdobyli dyplom w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej lub kierunków pokrewnych.

  Biotechnologia na UMED to studia, które odbywają się w trybie dziennym. Program zajęć obejmuje wykłady, seminaria oraz ćwiczenia praktyczne. Studenci otrzymują również ofertę praktyk i staży w firmach biotechnologicznych.

  Jako absolwent biotechnologii medycznej, możesz podjąć pracę m.in. w:

  • jednostkach badawczo-naukowych,
  • przemyśle farmaceutycznym – np. przy tworzeniu nowych leków,
  • przemyśle biotechnologicznym,
  • branży medycznej – m.in. podejmując współpracę z lekarzami w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych.

  Zyskaj innowacyjne i przyszłościowe wykształcenie – przystąp do rekrutacji na UMED!

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, dowolny przedmiot, fizyka, język angielski, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej i innych pokrewnych. Wymagania: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia; praktyczna znajomość języka angielskiego; konkurs średniej ocen uzyskanej w całym okresie studiów; rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Opinie (3)

Xd Ocena odpowiedz

Studia same w sobie bardzo ciekawe. Głównie nauczane są zagadnienia z medycyny, kierunek nie ma nic wspólnego z przemysłem spożywczym. Fajnie że są przedmioty, które pokazują różne ścieżki rozwoju - nie tylko pracę w labie, ale też w badaniach klinicznych, czy organizacjach prawnych/ patentowych. Bardzo dużym minusem jest organizacja i brak przestrzegania regulaminów przez niektórych prowadzących na niekorzyść studenta. Tryb zdalny też nie jest udany mamy bardzo dużo pracy samodzielnej i mało kontaktu z wykładowcami.

.. Ocena odpowiedz

Same zajęcia bardzo ciekawe, dużo możliwości rozwoju. Większość wykładowców jest bardzo miła, niektórzy z nich prowadzą własne działalności związane z biotechnologia co jest dodatkowym atutem. Sporym minusem jest słaba organizacja, a niektórzy wykładowcy nie przestrzegają w 100 procentach regulaminu.

Monika Ocena odpowiedz

Studia na UMEDZIE to najciekawsza przygoda mojego życia. Nie chodzi tylko o to, że zdobywam wysokiej jakości wykształcenie, dzięki któremu znajdą ciekawą pracę. Chodzi też o to, że na uczelni poznaję interesujących ludzi; tak samo ciekawych świata jak ja