BIOTECHNOLOGIA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów biotechnologia medyczna
Biotechnologia to dziedzina nauki na pograniczu biologii, chemii oraz inżynierii chemicznej, która dynamicznie rozwija się i daje szerokie perspektywy zawodowe.
Jeśli chcesz, aby Twoje studia:
Biotechnologia medyczna na UMED jest kierunkiem studiów, który pozwoli Ci rozwijać własne pasje i osiągnąć sukces na polu zawodowym.
Studia na kierunku biotechnologia medyczna – najważniejsze informacje
Uniwersytet Medyczny prowadzi studia w zakresie biotechnologii medycznej dla Kandydatów, których interesują zarówno studia I, jak i II stopnia.
Biotechnologia na UMED to studia, które odbywają się w trybie dziennym. Program zajęć obejmuje wykłady, seminaria oraz ćwiczenia praktyczne. Studenci otrzymują również ofertę praktyk i staży w firmach biotechnologicznych.
Jako absolwent biotechnologii medycznej, możesz podjąć pracę m.in. w:
Zyskaj innowacyjne i przyszłościowe wykształcenie – przystąp do rekrutacji na UMED!
Zwiń
STUDIA I STOPNIA
Wymagane przedmioty:
1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, matematyka, dowolny przedmiot.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej i innych pokrewnych. Wymagania: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, praktyczna znajomość języka angielskiego, konkurs średniej ocen uzyskanych ze wszystkich przedmiotów, w całym okresie studiów, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia stacjonarne:
bezpłatne (limit: 120)
Źródło: Strony internetowe uczelni (05.06.2024)
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Studia same w sobie bardzo ciekawe. Głównie nauczane są zagadnienia z medycyny, kierunek nie ma nic wspólnego z przemysłem spożywczym. Fajnie że są przedmioty, które pokazują różne ścieżki rozwoju - nie tylko pracę w labie, ale też w badaniach klinicznych, czy organizacjach prawnych/ patentowych. Bardzo dużym minusem jest organizacja i brak przestrzegania regulaminów przez niektórych prowadzących na niekorzyść studenta. Tryb zdalny też nie jest udany mamy bardzo dużo pracy samodzielnej i mało kontaktu z wykładowcami.
Same zajęcia bardzo ciekawe, dużo możliwości rozwoju. Większość wykładowców jest bardzo miła, niektórzy z nich prowadzą własne działalności związane z biotechnologia co jest dodatkowym atutem. Sporym minusem jest słaba organizacja, a niektórzy wykładowcy nie przestrzegają w 100 procentach regulaminu.
Studia na UMEDZIE to najciekawsza przygoda mojego życia. Nie chodzi tylko o to, że zdobywam wysokiej jakości wykształcenie, dzięki któremu znajdą ciekawą pracę. Chodzi też o to, że na uczelni poznaję interesujących ludzi; tak samo ciekawych świata jak ja