• BIOTECHNOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów biotechnologia medyczna

  Biotechnologia to dziedzina nauki na pograniczu biologii, chemii oraz inżynierii chemicznej, która dynamicznie rozwija się i daje szerokie perspektywy zawodowe. Jeśli chcesz, aby Twoje studia:

  • były związane tematycznie ze światem medycyny, biologii, chemii oraz inżynierii,
  • miały interdyscyplinarny charakter – pozwoliły Ci zdobyć bogatą wiedzę przydatną w wielu obszarach działalności,
  • dały Ci szansę na zapoznanie się z tematyką projektowania nowych metod diagnostycznych stosowanych w medycynie… wybór jest prosty – biotechnologia!

   

  Studia u nas wyróżnia:

  • stała współpraca z wiodącymi krajowymi firmami sektora life-science,
  • bogata oferta uzupełniająca standardowe zajęcia (staże, programy podnoszące kompetencje),
  • studia II stopnia prowadzone całkowicie w języku angielskim – dobry start w zawodową przyszłość.
  • Absolwenci biotechnologii odnajdą swoje miejsce w:
  • przemyśle farmaceutycznym, medycznym, kosmetycznym,
  • przemyśle biotechnologicznym w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych,
  • laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej,
  • laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych biorących udział w tworzeniu i produkcji nowych leków i testów diagnostycznych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, język angielski, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Konkurs średniej ocen uzyskanych ze wszystkich egzaminów i zaliczeń podczas studiów. Dyplom studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej lub innym pokrewnym Rozmowa kwalifikacyjna w j. angielskim, dotycząca pracy dyplomowej przygotowanej na ukończonych studiach wyższych i zagadnień biomedycznych. Dodatkowe wymagania: znajomość j. angielskiego w stopniu zaawansowanym, umożliwiającym kształcenie w tym języku

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Opinie (3)

Xd Ocena odpowiedz

Studia same w sobie bardzo ciekawe. Głównie nauczane są zagadnienia z medycyny, kierunek nie ma nic wspólnego z przemysłem spożywczym. Fajnie że są przedmioty, które pokazują różne ścieżki rozwoju - nie tylko pracę w labie, ale też w badaniach klinicznych, czy organizacjach prawnych/ patentowych. Bardzo dużym minusem jest organizacja i brak przestrzegania regulaminów przez niektórych prowadzących na niekorzyść studenta. Tryb zdalny też nie jest udany mamy bardzo dużo pracy samodzielnej i mało kontaktu z wykładowcami.

.. Ocena odpowiedz

Same zajęcia bardzo ciekawe, dużo możliwości rozwoju. Większość wykładowców jest bardzo miła, niektórzy z nich prowadzą własne działalności związane z biotechnologia co jest dodatkowym atutem. Sporym minusem jest słaba organizacja, a niektórzy wykładowcy nie przestrzegają w 100 procentach regulaminu.

Monika Ocena odpowiedz

Studia na UMEDZIE to najciekawsza przygoda mojego życia. Nie chodzi tylko o to, że zdobywam wysokiej jakości wykształcenie, dzięki któremu znajdą ciekawą pracę. Chodzi też o to, że na uczelni poznaję interesujących ludzi; tak samo ciekawych świata jak ja