• BIOTECHNOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów biotechnologia medyczna

  Biotechnologia to dziedzina nauki na pograniczu biologii, chemii oraz inżynierii chemicznej, która dynamicznie rozwija się i daje szerokie perspektywy zawodowe.

  Jeśli chcesz, aby Twoje studia:

  • były związane tematycznie ze światem medycyny, biologii, chemii oraz inżynierii,
  • miały interdyscyplinarny charakter – pozwoliły Ci zdobyć bogatą wiedzę przydatną w wielu obszarach działalności,
  • umożliwiły Ci zgłębienie zagadnień związanych z molekularnym badaniem tkanek czy też modyfikacjami genetycznymi,
  • dały Ci szansę na zapoznanie się z tematyką projektowania nowych metod diagnostycznych stosowanych w medycynie…

  Biotechnologia medyczna na UMED jest kierunkiem studiów, który pozwoli Ci rozwijać własne pasje i osiągnąć sukces na polu zawodowym.

  Studia na kierunku biotechnologia medyczna – najważniejsze informacje

  Uniwersytet Medyczny prowadzi studia w zakresie biotechnologii medycznej dla Kandydatów, których interesują zarówno studia I, jak i II stopnia.

  • Na studia I stopnia mogą zapisać się absolwenci szkół średnich, którzy zdali maturę z matematyki, a także biologii, chemii lub fizyki oraz mogą potwierdzić znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B1.
  • Na studia II stopnia zapraszamy absolwentów studiów I stopnia lub magisterskich jednolitych, którzy zdobyli dyplom w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej lub kierunków pokrewnych.

  Biotechnologia na UMED to studia, które odbywają się w trybie dziennym. Program zajęć obejmuje wykłady, seminaria oraz ćwiczenia praktyczne. Studenci otrzymują również ofertę praktyk i staży w firmach biotechnologicznych.

  Jako absolwent biotechnologii medycznej, możesz podjąć pracę m.in. w:

  • jednostkach badawczo-naukowych,
  • przemyśle farmaceutycznym – np. przy tworzeniu nowych leków,
  • przemyśle biotechnologicznym,
  • branży medycznej – m.in. podejmując współpracę z lekarzami w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych.

  Zyskaj innowacyjne i przyszłościowe wykształcenie – przystąp do rekrutacji na UMED!

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, dowolny przedmiot, fizyka, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej i innych pokrewnych. Wymagania: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, praktyczna znajomość języka angielskiego, konkurs średniej ocen uzyskanej w całym okresie studiów, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Xd Ocena odpowiedz

Studia same w sobie bardzo ciekawe. Głównie nauczane są zagadnienia z medycyny, kierunek nie ma nic wspólnego z przemysłem spożywczym. Fajnie że są przedmioty, które pokazują różne ścieżki rozwoju - nie tylko pracę w labie, ale też w badaniach klinicznych, czy organizacjach prawnych/ patentowych. Bardzo dużym minusem jest organizacja i brak przestrzegania regulaminów przez niektórych prowadzących na niekorzyść studenta. Tryb zdalny też nie jest udany mamy bardzo dużo pracy samodzielnej i mało kontaktu z wykładowcami.

.. Ocena odpowiedz

Same zajęcia bardzo ciekawe, dużo możliwości rozwoju. Większość wykładowców jest bardzo miła, niektórzy z nich prowadzą własne działalności związane z biotechnologia co jest dodatkowym atutem. Sporym minusem jest słaba organizacja, a niektórzy wykładowcy nie przestrzegają w 100 procentach regulaminu.

Monika Ocena odpowiedz

Studia na UMEDZIE to najciekawsza przygoda mojego życia. Nie chodzi tylko o to, że zdobywam wysokiej jakości wykształcenie, dzięki któremu znajdą ciekawą pracę. Chodzi też o to, że na uczelni poznaję interesujących ludzi; tak samo ciekawych świata jak ja