• PRAKTYCZNE ASPEKTY PRZETWARZANIA DANYCH POZYSKANYCH Z WYKORZYSTANIEM BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH (BSP) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe „PRAKTYCZNE ASPEKTY PRZETWARZANIA DANYCH POZYSKANYCH Z WYKORZYSTANIEM BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH (BSP)” mają na celu doskonalenie i pogłębianie wiedzy dotyczącej szeroko pojętego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w gospodarce.

    Wiedza oraz umiejętności przekazane w zakresie umożliwiającym pracownikom instytucji branżowych, lub absolwentom studiów wyższych różnych specjalności poruszanie się w tej szerokiej tematyce przy realizacji bieżących zadań lub przy podejmowaniu decyzji o skutkach przestrzennych, środowiskowych lub gospodarczych. Zgłębienie wiedzy związanej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych usprawni procesy w którym dane przestrzenne mogą okazać się decydującym czynnikiem przy końcowych decyzjach.

    Sektor BSP to jeden ze strategicznych i przyszłościowych sektorów z dużym potencjałem rozwoju. Nie ma wątpliwości, że ten sektor stanie się jednym z motorów napędowych nowoczesnej gospodarki. Kreowanie i wykorzystywanie usług BSP to wyzwanie, ale przede wszystkim szansa na rozwój dla miast i wsi. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę umożliwiającą realizację zadań publicznych i projektowych z wykorzystaniem BSP. Tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na prowadzenie studiów podyplomowych obejmujących tą problematykę.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH ASPEKTY GOSPODAROWANIA PRZESTRZENIĄ I NIERUCHOMOŚCIAMI, ORAZ GEODEZYJNEGO URZĄDZANIA TERENÓW ROLNYCH I LEŚNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZASTOSOWANIE WSPÓŁCZESNYCH METOD HYDROLOGII W INŻYNIERII I GOSPODARCE WODNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe „Zastosowanie współczesnych metod hydrologii w inżynierii i gospodarce wodnej” mają na celu doskonalenie i pogłębianie wiedzy dotyczącej hydrologii i gospodarki wodnej w zakresie umożliwiającym projektowanie urządzeń hydrotechnicznych oraz wdrażania tzw. Ramowej Dyrektywy Wodnej i Dyrektywy Powodziowej. 

    Studia podyplomowe są skierowane do osób, które ukończyły studia wyższe (inżynierskie, licencjackie lub magisterskie). Dedykowane są głównie dla osób zatrudnionych w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie lub w wydziałach ochrony środowiska urzędów marszałkowskich i wojewódzkich oraz dla projektantów urządzeń budownictwa hydrotechnicznego, wodno-melioracyjnego i inżynierskich obiektów komunikacyjnych (mosty i przepusty).

    Zainteresowani podjęciem studiów podyplomowych mogą być również absolwenci, szczególnie technicznych i techniczno-przyrodniczych studiów wyższych oraz studiów z zakresu nauk o ziemi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie hydrologii, hydrogeologii, gospodarki wodnej, podstaw modelowania matematycznego procesów hydrologicznych, transportu rumowiska i propagacji fali wezbraniowej w korycie rzecznym, hydrometrii rzecznej, czy zastosowaniu metod statystycznych w hydrologii i meteorologii, a także znajomości podstawowych aktów prawnych i dyrektyw Unii Europejskiej w zakresie gospodarowania wodą. 

    Dowiedz sie więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (5)

Maja Ocena odpowiedz

Bardzo wysoki poziom i duzo nauki :)

Alicja Ocena odpowiedz

Ciekawe studia,bardzo fajni wykladowcy, naprawde ludzie z pojęciem o tym jak przekazywac wiedze

Karol Ocena odpowiedz

uczelnia mega, poziom odpwowiedni, wykladowcy dają rade, fajnie prowadzą zajęcia

Dominik Ocena odpowiedz

Dobrze wspominam czas na WIŚiG, gdzie studiowałem geodezję i kartografię. Pozdrowienia dla teamu prowadzącego geodezję i geodezję wyższą :)

Michał Ocena odpowiedz

fajny wydział, ludzie przyjaznie nastawieni :)