POLECANE DLA CIEBIE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY

Kierunki studiów: grafika, malarstwo Studia: stacjonarne
SPRAWDŹ >

Akademia Muzyczna w Katowicach

WYDZIAŁ KOMPOZYCJI, DYRYGENTURY, TEORII I EDUKACJI MUZYCZNEJ

Kierunki studiów: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, kompozycja, dyrygentura i teoria muzyki Studia: stacjonarne
SPRAWDŹ >

KAMPUS CIESZYN

Kampus jest jednym z najpiękniejszych obiektów uniwersyteckich usytuowanym w niepowtarzalnej atmosferze miasta. Malownicze położenie Cieszyna, bogactwo regionalnej kultury, specyfika miasta granicznego i wiele prestiżowych imprez kulturalnych to wyjątkowe atuty, które czynią to miejsce niepowtarzalnym do studiowania. Wysoki standard kształcenia  zapewnia starannie i funkcjonalnie zagospodarowany kampus, z rozbudowanym zapleczem dydaktycznym i socjalnym, który pozwala poszerzać naszym studentom wiedzę i kompetencje zawodowe.

Kampus Cieszyn to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można bardzo wyraźnie zobaczyć, na czym polega idea miasteczka akademickiego. Ściśle przylegające do siebie uczelnia, akademiki (przystosowane do osób niepełnosprawnych), obiekty sportowe (basen, hala, siłownie, boiska), aula, galeria sztuki, biblioteka, czytelnia, stołówka, nowoczesne centrum konferencyjne czy klub studencki to sieć naczyń połączonych, które tworzą miejsce integracji i współpracy. Cieszyński Kampus to przestrzeń, do której można przylgnąć i zintegrować się z nią. Wspiera rozwój- nie tylko naukowy, ale też społeczny i osobisty. Sprzyjają temu koła naukowe, organizacje studenckie, warsztaty i szkolenia, obozy, imprezy sportowe, targi kariery, wystawy w galerii sztuki, przeglądy filmowe, konferencje na których gościmy wybitnych pedagogów, ludzi kultury i sztuki. Kampus Cieszyn gości uczestników takich imprez jak: Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Akademickie Mistrzostwa Polski w różnych dyscyplinach, festiwale kultury studenckiej (np. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, LAG) czy Kino na Granicy.

Kampus Cieszyn jest przestrzenią, która została tak zaaranżowana, żeby ściągać tutaj ludzi, którzy chcą ze sobą być, a nie tylko się uczyć. To miejsce dla ludzi kreatywnych, inicjatywnych i chcących od uczelni czegoś więcej, niż wykształcenia. Uniwersytet to jednak przede wszystkim społeczność akademicka: studenci, wykładowcy i pracownicy administracyjni, którzy wspólnie dążą do tego, żeby uczelnia była tętniącym życiem miejscem, w którym splata się nauka, kultura i sztuka, a które kształtuje klimat miasta i buduje jego tożsamość.

To miejsce o szczególnym znaczeniu w życiu społeczności Cieszyna – formuje tutejszą kulturę, kreuje artystyczny wizerunek miasta i podnosi jakość życia. Inicjatywy studenckie zadomowiły się już na dobre w lokalnym krajobrazie, zaznaczyły swą obecność po obu stronach Olzy i przeniknęły miasto. W Cieszynie- mieście pogranicza i styku kulturowego – jest przestrzeń dla wszystkich. Wiele naszych absolwentów zostaje tutaj, aby kontynuować działalność, którą rozpoczęli jeszcze w czasie studiów, wpisując się tym samym w historię tego miejsca. Ono- jak każdy twór cywilizacyjny- potrzebuje energii, edukacji, zmian i kultury. Kampus Cieszyn jest odpowiedzią na te potrzeby, jest rękami, które kształtują jego obraz i oczami, które widzą perspektywę.

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Opinie (7)

Bartek Ocena odpowiedz

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej to kierunek, który prowadzi do rozpoczęcia kariery w najciekawszej branży na świecie.

Milena Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, wyczulają nie tylko na dźwięk, ale także na drugiego człowieka. Studia te uwrażliwiają, rozwijają wyobraźnię, a także pchają w kierunku otwartości do ludzi, do kontaktu z nimi. To coś więcej niż nauka o muzyce

Weronika Ocena odpowiedz

Rozwijanie zainteresowań powinno być najważniejszym czynnikiem studiowania. Właśnie tak jest na Uniwersytecie Śląskim. Studia rozwijają umiejętności, przekazują wiedzę, przygotowują do życia zawodowego

Joachim Ocena odpowiedz

Grafika super.

Gabrysia Ocena odpowiedz

Tez polecam. Fajna kadra i ludzie. Jestem dopiero na pierwszym roku ale nie moge narzekac.

Marek95 Ocena odpowiedz

Negatywne komentarze nniżej są napisane w tym samym stylu. Może napiszcie konkretnie co jest nie tak? Ja studiuje edukację w zakresie sztuk plastycznych i jestem zadowolony.

Ann Ocena odpowiedz

A ja polecam.