• ARCHITEKTURA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Gliwice - kierunek Architektura 
  Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu projektowania architektonicznego, planowania przestrzennego, historii i teorii architektury, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji i fizyki budowli. Posiadają umiejętność kształtowania środowiska człowieka, stosowania procedur opracowywania projektów obiektów architektonicznych, rozwiązywania problemów funkcjonalnych, użytkowych, budowlanych, konstrukcyjnych, inżynierskich i technologicznych. Znają przepisy techniczno-budowlane, a także metody organizacji procesu inwestycyjnego. Absolwenci studiów I stopnia są przygotowani do podjęcia działalności zawodowej w charakterze pracownika pomocniczego oraz w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Ponadto absolwenci studiów I i II stopnia są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytucjach badawczych, a także w różnorodnych zawodach pokrewnych.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Architektura brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Matematyka
  Przeprowadzony zostanie sprawdzian predyspozycji architektonicznych.
   
   

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Architektura jest pisemny sprawdzian wiedzy i umiejętności z zakresu architektury.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Gliwice – kierunek Architektura wnętrz
  Absolwenci posiadają wiedzę i kwalifikacje zawodowe w zakresie świadomego oraz odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Sprawnie posługują się językiem wypowiedzi architektonicznej w zakresie architektury wnętrz. W ramach studiów zostają zapoznani przede wszystkim z zagadnieniami w sferze sztuk pięknych i projektowych, jak również z treściami o profilu inżynierskim.  Absolwentów kierunku architektura wnętrz charakteryzuje wysoki poziom umiejętności rozwiązywania zróżnicowanych zadań z zakresu projektowania architektury wnętrz, wystaw i mebli, a także kształtowania kolorystyki, oświetlenia i elementów infrastruktury technicznej. Wiedza absolwentów jest dodatkowo poszerzona o historię sztuki, architektury wnętrz i mebli oraz przedmioty plastyczne, a także wzbogacona o zagadnienia budowlane, konstrukcyjne i technologiczne. Profil oraz tematyka studiów pozwalają na znaczną elastyczność projektową, wykształcają umiejętność indywidualnej oraz zespołowej pracy projektowej, a także stwarzają możliwość organizowania samodzielnej działalności projektowej i udziału w pracach artystyczno-badawczych. Absolwenci kierunku architektura wnętrz są przygotowani do podjęcia działalności twórczej w zakresie projektowania architektury wnętrz i szeroko rozumianych działań plastycznych oraz współpracy w ramach wielobranżowych zespołów projektowych, a także do prowadzenia działalności gospodarczej.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  Przeprowadzony będzie także dwuetapowy sprawdzian z predyspozycji do studiów w zakresie architektury wnętrz.
   
   

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Architektura wnętrz jest wynik sprawdzianu z predyspozycji do studiów w zakresie architektury wnętrz.

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (20)

Mmmm Ocena

Zasłużone 5

Morningbird Ocena

Pięć bo jest pięciu dobrych prowadzących

student Ocena

Nie jest to idealny wydział, kadra to loteria, można trafić na dobrych prowadzących jak i beznadziejnych. Dużo nieaktualnego sposobu nauczania i dziwnych decyzji projektowych. Jednak pomimo tych wad nadal jest to chyba najlepszy wybór na studiowanie architektury. Widać to po wygranych konkursach architektonicznych oraz absolwentach, tych starszych tworzących najlepsze biura w Polsce oraz młodszych, zatrudnionych w najlepszych na świecie. Ogromnym plusem jest semestr praktyk na VII semestrze. Jedyna taka możliwość w Polsce, pozwala już na etapie studiów odbyć dłuższą, uczącą praktykę w renomowanych biurach za granicą i w kraju. Pomimo wad 5, bo nie ma alternatyw.

EB Ocena

Mając szanse studiować na zagranicznych topowych uczelniach, w porównaniu WA na POLŚL bardzo wysoki :)

AN Ocena

Kadra wydziału niestety nie należy do najmocniejszych - poczynając od miernej znajomości j. angielskiego (co w dzisiejszych czasach powinno być normą), poprzez nieustanne, ciągłe problemy z podwyższaniem swoich kwalifikacji oraz zdobywaniem kolejnych tytułów, na kiepskim poziomie kultury osobistej kończąc. Niestety większa część wydziału to prowadzący z podejściem "wszystko mi wolno", brak szacunku wobec studenta (poprzez chociażby nagminne spóźnianie się na zajęcia) to widok częsty. Jeszcze częstszym widokiem jest prowadzenie zajęć bez aktualnej oraz podanej do ogólnej świadomości karty przedmiotu czy planu nauczania. Zdarzało się również zmienianie warunków zaliczenia przedmiotu w trakcie semestru lub też na tydzień lub dwa przed zaliczeniem. Chaos, chaos, chaos. (Za) dużo spośród kadry to niestety teoretycy, którzy nic lub niewiele w swoim życiu zbudowali, co bardzo wydatnie ujawnia się w trakcie konsultacji, które również pozostawiają wiele do życzenia. Indywidualny tryb konsultacji (stosowany na Politechnice Śląskiej) to już przeżytek. Cały świat, we wszystkich dziedzinach, stawia na pracę zespołową - tego tutaj Was nie nauczą... Niezdrowej rywalizacji i ścigania się z własnymi kolegami owszem. Pomimo wszelkich (jak najbardziej trafionych) starań aktualnego Dziekana, atmosfera nie jest do końca zdrowa i przyjazna dla studenta (posiadam doświadczenie z innych Wydziałów Architektury w kraju jak i za granicą). Sytuację ratuje Katedra Urbanistyki złożona z szeregu specjalistów, ludzi otwartych oraz przede wszystkim takich, którym się chce. Powinno to jednak stanowić regułę, a nie koło ratunkowe ...

b Ocena

Polecam uczelnie, wszyscy po naszym wydziale dostaja dobrze platne prace i pracuja w najlepszych biurach w Polsce i za granicą.

Tata Ocena

Skończyłem ten wydział kilkanaście lat temu i uważałem, że to była bardzo dobra szkoła. Więc wysłałem tam teraz córkę. No i skok jest niesamowity. Pełny profesjonalizm, projekty semestralne robione na zamówienie jakiś zewnętrznych podmiotów, mnóstwo konkursów. Rewelacja. Skutkuje to bardzo wysokimi ocenami, z czego się cieszę, bo Dziecko otrzyma porządne wykształcenie. Są już teraz tego skutki bo ze swoim portfolio bez problemów dostała pracę w zagranicznym biurze. Można by rzec: POLECAM.

A Ocena

Kończę 2 rok studiów. Największym plusem tej uczelni jest DZIEKAN, któremu się po prostu chce. Ten człowiek staje na głowie, żeby wydział funkcjonował jak najlepiej.

js Ocena

Miałam przyjemność studiować tu przez pięć lat na kierunku architektura wnętrz. Studia dużo mnie nauczyły, szczególnie w zakresie wiedzy technicznej, tak bardzo później potrzebnej do pracy. Miałam też okazję skorzystać z oferty stypendiów zagranicznych Erasmus, nie było żadnego problemu z zaliczeniem semestrów czy przedmiotów. Miałam również możliwość zaliczania praktyk zagranicznych. W czasie studiów, oprócz nauki ściśle związanej z architekturą i projektowaniem wnętrza, miałam też przyjemność uczestniczyć w inspirujących wykładach znanych profesorów oraz wykorzystać najnowsze techniki pracy, jak frezowanie CNC czy druk 3d.

Sss Ocena

Świetny wydział i wykwalifikowana kadra. Liczne współprace z miastem, warsztaty, konkursy. Polecam każdemu tę uczelnie!

Absolwent Ocena

Świetny Wydział, pewnie najlepszy w Polsce! Doskonale przygotował mnie do pracy projektowej w biurze. Miałem zajęcia ze wspaniałymi nauczycielami, bardzo zaangażowanymi. Wiele działań dodatkowych: warsztaty, konkursy, wystawy i praktyka cało semestralna w biurze - to wszystko jest wielkim atutem tego wydziału

Magda Ocena

Wykwalifikowana kadra, wykłady cenionych architektów, panie w dziekanacie skłonne do pomocy... Plusem jest też praktyka semestralna, która bardzo pomaga w poznaniu pracy architekta. Minusem jest brak wygodnej auli do prowadzenia wykładów.

m Ocena

jako członkini samorządu oraz koła naukowego- niesamowite wsparcie ze strony dziekanatu, pod względem merytorycznym jak i finansowym (przy organizacji wydarzeń), spotkania ze studentami oraz otwartość na propozycje zmian. Świetna kadra, pozwalająca na samorozwój we własnym kierunku, chętna do współpracy poza tokiem nauczania, dostępna po godzinach pracy. Możliwość elastycznego prowadzenia przedmiotów w formach konkursów, łączenia w pary projektowe. Współpraca z inwestorami/ przedstawicielami różnych miast z województw (a nawet krajów, np z Włoch) - projekty oparte na istniejących działkach, finansowane oraz prowadzone jako konkursy wewnętrzne. Współpraca z innymi uczelniami, wyjazdy z programu erazmus, planowane w najbliższym czasie stworzenie studiów w języku ang. Szeroki zakres wiedzy i zachęcanie do własnego poszerzania wiedzy. Prestiż Politechniki Śląskiej wśród architektów z Polski oraz zagranicy, łatwość w znalezieniu pracy na terenie całego okręgu Górnośląskiego. Polecam

bartekcmg Ocena

dobra szkoła robienia konkursów architektonicznych. Tutaj znacząco poszerzyłem horyzonty. polecam

Wujek Maciek Ocena

Świetny wydział, bardzo dobra kadra, która potrafi przekazać swoją wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Każda z katedr posiada wybitnych specjalistów ze swojej dziedziny. Szczerze polecam Wydział Architektury Politechniki Śląskiej jako były student, teraz architekt.

Adriana Ocena

Wspaniały wydział

Joanna Ocena

Kadra dydaktyczna bardzo przyjazna studentom! Liczne warsztaty, wyjazdy, współpraca projektowa z firmami i gminami. Polecam!!!

Tomasz Ocena

Fantastyczna atmosfera, wysoki poziom, widoczne efekty dydaktyczne: wygrane konkursy architektoniczne oraz liczne zajęcia i imprezy dodatkowe: koła naukowe, warsztaty

kkff Ocena

Jeden z najlepszych wydziałów architektury w Polsce, posiada kategorię naukową "A", świadczą o tym rankingi, 1 miejsce publikacje, 3 (2017) i 4 (2018) miejsce studia inżynierskie (wg Perspektywy). Dobre przygotowanie absolwenta do zawodu architekta oraz uzyskania uprawnień. Stała współpraca z Izbą Architektów oraz SARP. Renomowana Śląska Szkoła Architektury. Tu powstały podwaliny architektury energooszczędnej oraz badań jakościowych. Godny polecenia. Tu nauczysz się profesjonalizmu w projektowaniu.

zatajon Ocena

Chciałoby się rzec, że świetnie wykwalifikowana kadra.. chciałoby się.