Opinie (21)

Maciej Ocena

Studia są ciekawe, prowadzący są lepsi i gorsi ale niestety uczelnia (i raczej wszystkie pozostałe też) oderwana od rzeczywistości. Sami prowadzący przyznają na wykładach że pracę w zawodzie znajdzie mniej niż 50%. Architekt po studiach zarabia niewiele więcej niż pielęgniarka...

Mmmm Ocena

Zasłużone 5

Morningbird Ocena

Pięć bo jest pięciu dobrych prowadzących

student Ocena

Nie jest to idealny wydział, kadra to loteria, można trafić na dobrych prowadzących jak i beznadziejnych. Dużo nieaktualnego sposobu nauczania i dziwnych decyzji projektowych. Jednak pomimo tych wad nadal jest to chyba najlepszy wybór na studiowanie architektury. Widać to po wygranych konkursach architektonicznych oraz absolwentach, tych starszych tworzących najlepsze biura w Polsce oraz młodszych, zatrudnionych w najlepszych na świecie. Ogromnym plusem jest semestr praktyk na VII semestrze. Jedyna taka możliwość w Polsce, pozwala już na etapie studiów odbyć dłuższą, uczącą praktykę w renomowanych biurach za granicą i w kraju. Pomimo wad 5, bo nie ma alternatyw.

EB Ocena

Mając szanse studiować na zagranicznych topowych uczelniach, w porównaniu WA na POLŚL bardzo wysoki :)

AN Ocena

Kadra wydziału niestety nie należy do najmocniejszych - poczynając od miernej znajomości j. angielskiego (co w dzisiejszych czasach powinno być normą), poprzez nieustanne, ciągłe problemy z podwyższaniem swoich kwalifikacji oraz zdobywaniem kolejnych tytułów, na kiepskim poziomie kultury osobistej kończąc. Niestety większa część wydziału to prowadzący z podejściem "wszystko mi wolno", brak szacunku wobec studenta (poprzez chociażby nagminne spóźnianie się na zajęcia) to widok częsty. Jeszcze częstszym widokiem jest prowadzenie zajęć bez aktualnej oraz podanej do ogólnej świadomości karty przedmiotu czy planu nauczania. Zdarzało się również zmienianie warunków zaliczenia przedmiotu w trakcie semestru lub też na tydzień lub dwa przed zaliczeniem. Chaos, chaos, chaos. (Za) dużo spośród kadry to niestety teoretycy, którzy nic lub niewiele w swoim życiu zbudowali, co bardzo wydatnie ujawnia się w trakcie konsultacji, które również pozostawiają wiele do życzenia. Indywidualny tryb konsultacji (stosowany na Politechnice Śląskiej) to już przeżytek. Cały świat, we wszystkich dziedzinach, stawia na pracę zespołową - tego tutaj Was nie nauczą... Niezdrowej rywalizacji i ścigania się z własnymi kolegami owszem. Pomimo wszelkich (jak najbardziej trafionych) starań aktualnego Dziekana, atmosfera nie jest do końca zdrowa i przyjazna dla studenta (posiadam doświadczenie z innych Wydziałów Architektury w kraju jak i za granicą). Sytuację ratuje Katedra Urbanistyki złożona z szeregu specjalistów, ludzi otwartych oraz przede wszystkim takich, którym się chce. Powinno to jednak stanowić regułę, a nie koło ratunkowe ...

b Ocena

Polecam uczelnie, wszyscy po naszym wydziale dostaja dobrze platne prace i pracuja w najlepszych biurach w Polsce i za granicą.

Tata Ocena

Skończyłem ten wydział kilkanaście lat temu i uważałem, że to była bardzo dobra szkoła. Więc wysłałem tam teraz córkę. No i skok jest niesamowity. Pełny profesjonalizm, projekty semestralne robione na zamówienie jakiś zewnętrznych podmiotów, mnóstwo konkursów. Rewelacja. Skutkuje to bardzo wysokimi ocenami, z czego się cieszę, bo Dziecko otrzyma porządne wykształcenie. Są już teraz tego skutki bo ze swoim portfolio bez problemów dostała pracę w zagranicznym biurze. Można by rzec: POLECAM.

A Ocena

Kończę 2 rok studiów. Największym plusem tej uczelni jest DZIEKAN, któremu się po prostu chce. Ten człowiek staje na głowie, żeby wydział funkcjonował jak najlepiej.

js Ocena

Miałam przyjemność studiować tu przez pięć lat na kierunku architektura wnętrz. Studia dużo mnie nauczyły, szczególnie w zakresie wiedzy technicznej, tak bardzo później potrzebnej do pracy. Miałam też okazję skorzystać z oferty stypendiów zagranicznych Erasmus, nie było żadnego problemu z zaliczeniem semestrów czy przedmiotów. Miałam również możliwość zaliczania praktyk zagranicznych. W czasie studiów, oprócz nauki ściśle związanej z architekturą i projektowaniem wnętrza, miałam też przyjemność uczestniczyć w inspirujących wykładach znanych profesorów oraz wykorzystać najnowsze techniki pracy, jak frezowanie CNC czy druk 3d.

Sss Ocena

Świetny wydział i wykwalifikowana kadra. Liczne współprace z miastem, warsztaty, konkursy. Polecam każdemu tę uczelnie!

Absolwent Ocena

Świetny Wydział, pewnie najlepszy w Polsce! Doskonale przygotował mnie do pracy projektowej w biurze. Miałem zajęcia ze wspaniałymi nauczycielami, bardzo zaangażowanymi. Wiele działań dodatkowych: warsztaty, konkursy, wystawy i praktyka cało semestralna w biurze - to wszystko jest wielkim atutem tego wydziału

Magda Ocena

Wykwalifikowana kadra, wykłady cenionych architektów, panie w dziekanacie skłonne do pomocy... Plusem jest też praktyka semestralna, która bardzo pomaga w poznaniu pracy architekta. Minusem jest brak wygodnej auli do prowadzenia wykładów.

m Ocena

jako członkini samorządu oraz koła naukowego- niesamowite wsparcie ze strony dziekanatu, pod względem merytorycznym jak i finansowym (przy organizacji wydarzeń), spotkania ze studentami oraz otwartość na propozycje zmian. Świetna kadra, pozwalająca na samorozwój we własnym kierunku, chętna do współpracy poza tokiem nauczania, dostępna po godzinach pracy. Możliwość elastycznego prowadzenia przedmiotów w formach konkursów, łączenia w pary projektowe. Współpraca z inwestorami/ przedstawicielami różnych miast z województw (a nawet krajów, np z Włoch) - projekty oparte na istniejących działkach, finansowane oraz prowadzone jako konkursy wewnętrzne. Współpraca z innymi uczelniami, wyjazdy z programu erazmus, planowane w najbliższym czasie stworzenie studiów w języku ang. Szeroki zakres wiedzy i zachęcanie do własnego poszerzania wiedzy. Prestiż Politechniki Śląskiej wśród architektów z Polski oraz zagranicy, łatwość w znalezieniu pracy na terenie całego okręgu Górnośląskiego. Polecam

bartekcmg Ocena

dobra szkoła robienia konkursów architektonicznych. Tutaj znacząco poszerzyłem horyzonty. polecam

Wujek Maciek Ocena

Świetny wydział, bardzo dobra kadra, która potrafi przekazać swoją wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Każda z katedr posiada wybitnych specjalistów ze swojej dziedziny. Szczerze polecam Wydział Architektury Politechniki Śląskiej jako były student, teraz architekt.

Adriana Ocena

Wspaniały wydział

Joanna Ocena

Kadra dydaktyczna bardzo przyjazna studentom! Liczne warsztaty, wyjazdy, współpraca projektowa z firmami i gminami. Polecam!!!

Tomasz Ocena

Fantastyczna atmosfera, wysoki poziom, widoczne efekty dydaktyczne: wygrane konkursy architektoniczne oraz liczne zajęcia i imprezy dodatkowe: koła naukowe, warsztaty

kkff Ocena

Jeden z najlepszych wydziałów architektury w Polsce, posiada kategorię naukową "A", świadczą o tym rankingi, 1 miejsce publikacje, 3 (2017) i 4 (2018) miejsce studia inżynierskie (wg Perspektywy). Dobre przygotowanie absolwenta do zawodu architekta oraz uzyskania uprawnień. Stała współpraca z Izbą Architektów oraz SARP. Renomowana Śląska Szkoła Architektury. Tu powstały podwaliny architektury energooszczędnej oraz badań jakościowych. Godny polecenia. Tu nauczysz się profesjonalizmu w projektowaniu.

zatajon Ocena

Chciałoby się rzec, że świetnie wykwalifikowana kadra.. chciałoby się.