Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania

Oferta Edukacyjna Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  • Studia I i II stopnia
Analityka biznesu
Automatyzacja procesów biznesowych - BPA
Business Management
Business and Digital Analytics
Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie
Digital Communication and Social Media for Management
Environmental Management
Finanse i inwestycje
Lingwistyka dla biznesu
Logistyka
Logistyka w biznesie
Management and Finance
Marketing
Prawo podatkowe i rachunkowość
Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Rachunkowość
Rachunkowość i zarządzanie finansami
Rachunkowość i zarządzanie finansami
Zarządzanie
Zarządzanie biznesem
Zarządzanie miastem
Zarządzanie w administracji publicznej
Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UŁ zapewnia możliwość przygotowania rozprawy doktorskiej w następujących dyscyplinach: nauki socjologiczne, ekonomia i finanse, nauki prawne, pedagogika, psychologia, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o polityce i administracji.

Studia trwają osiem semestrów. Prowadzone są w formie stacjonarnej (zajęcia odbywają się w dni robocze) i są nieodpłatne.

  • Studia podyplomowe
Wydział Zarządzania oferuje kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Są one przeznaczone dla absolwentów różnych typów uczelni wyższych, zarówno z tytułem licencjata jak i magistra, którzy pragną poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę. Profil kończonych studiów nie jest kryterium naboru, tak więc uczestnikami studiów podyplomowych mogą być zarówno osoby, które ukończyły studia ekonomiczne, jak też absolwenci studiów innych niż ekonomiczne np. technicznych, przyrodniczych, medycznych czy humanistycznych.
  • Kursy i szkolenia
W ofercie edukacyjnej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego znajdują się szkolenia i kursy dla firm. Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia we wskazanym zakresie i wymiarze dla pracowników firmy, jak również możliwość skorzystania z bazy specjalistów WZ UŁ w zakresie realizacji projektów konsultingowych. Wydział zapewnia kompletną organizację szkolenia (analizę potrzeb – stworzenie programu, prowadzących, materiały szkoleniowe, infrastrukturę, niezbędne wyposażenie, jak i usługi cateringowe).

W ofercie szkoleń m.in.:

  • Studium menedżerskie „Zarządzanie Projektami”
  • „Design Thinking”
  • „Ms Excel dla biznesu – upraszczaj, nie kombinuj”
  • „Krajowy Standard Rachunkowości nr 11: środki trwałe”
  • Oferta dla uczniów i nauczycieli
Zajęcia w szkołach
Wykładowcy prowadzą bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół średnich. Obejmują one takie obszary, jak: kompetencje miękkie (np. autoprezentacja, komunikacja interpersonalna, współpraca, radzenie sobie ze stresem, podejmowanie decyzji), doradztwo zawodowe, bezpieczeństwo IT, logistyka, marketing, przedsiębiorczość, zarządzanie.
Uniwersytet Zawsze Otwarty
Zorganizowane grupy licealistów mogą w dogodnym dla siebie terminie odwiedzić Wydział Zarządzania. W ramach takiego spotkania  można poznać obiekt, dowiedzieć się o studiach na Wydziale Zarządzania, ale przede wszystkim uczestniczyć w wybranych przez szkołę zajęciach. Przykłady zajęć: Team-building, czyli co zrobić, aby grupę przekształcić w zespół; Homoresponsabilis, symulacyjna gra biznesowa; Zarządzanie portfelem ucznia, czyli bajka o orle, sowie i chomiku; Transport śródlądowy i piractwo morskie; Aniołowie Biznesu.
Akademia Młodego Ekonomisty
Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to projekt skierowany do uczniów gimnazjów. Autorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która wraz z największymi uczelniami w Polsce oferuje polskim gimnazjalistom rozwój kompetencji w zakresie marketingu, ekonomii, zarządzania i psychologii biznesu. Wydział Zarządzania organizuje AME od 2015 roku.
Szkolenia dla nauczycieli
W ofercie znajdują się szkolenia dla nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych. Bezpłatna oferta przygotowana przez pracowników Wydziału Zarządzania obejmuje takie tematy, jak: Rodowici cyfrowcy w szkole, Głos jako narzędzie pracy.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (15)

Student Ocena odpowiedz

Nie rozumiem dlaczego komentarze są źle. Naprawdę świetna uczelnia z wykwalifikowanymi wykładowcami. Perspektywy zatrudnienia są na wyższym poziomie

Student Ocena odpowiedz

Rachunkowość - wiele godzin praktycznych zajęć przydatnych w późniejszym rozwoju kariery w rachunkowości, możliwość zaliczenia części egzaminów popularnego, międzynarodowego certyfikatu z rachunkowości ACCA, nowoczesny wydział. Ale też i tradycja, ponieważ kierunek ten powstał jako pierwszy w Polsce. Zdecydowanie polecam.

Kamil Ocena odpowiedz

Zarządzanie publiczne na Uniwersytecie Łódzkim to wiedza przekazywana na konkretnych przykładach, przez fachowców i przedstawicieli konkretnych dyscyplin

Aneta Ocena odpowiedz

Podczas studiów na kierunku Zarządzanie otrzymujesz pokaźną porcję wiedzy z różnych dziedzin. To oczywiście sprawia, że rosną twoje notowania na rynku pracy. . Dzięki tej różnorodności przedmiotów wiem, że wybiorę dla siebie dodatkowe drogi zawodowe

Seweryn Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami poszerzyło mój pogląd na zarządzanie, co jest podstawą dla kogoś, kto marzy o własnej działalności gospodarczej. Poza tym, zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków, więc studenci mają możliwość porównać teorię z praktyką i uczyć się od najlepszych.

Adam Ocena odpowiedz

Studia powinny być innowacyjne, nowoczesne, aby wykształcenie odpowiadało zapotrzebowaniu rynku pracy. Dlatego wybrałem Uniwersytet Łódzki. Studiując Marketing pozyskuję aktualną wiedzę, poznaję najnowsze trendy i kierunki rozwoju

Krzysiek Ocena odpowiedz

Finanse i rachunkowość to zbiór różnych umiejętności, które są coraz częściej szukane na rynku pracy. Poza tym, czyż nie przyjemnie jest pracować z pieniędzmi

Mariusz Ocena odpowiedz

Muszę przyznać, że studia na Uniwersytecie Łódzkim otworzyły mi oczy i w ich trakcie zrozumiałem jak długa droga przede mną, by osiągnąć zawodowy sukces. Ale wpłynęło to na mnie motywująco. Finanse i inwestycje to ciekawy kierunek, między innymi przez prowadzone zajęcia. Moimi ulubionymi są symulacje biznesowe, dzięki którym zdobywam wiedzę i doświadczenie w środowisku wolnym od ryzyka.

Darek Ocena odpowiedz

Uniwersytet Łódzki jest uczelnią, która przygotowuje do wejścia w świat biznesu. Umiejętności, które zdobywamy na kierunku Analityka biznesu dają nam pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Nauka to nie tylko wiedza. To także poczucie, że jest się w stanie bardzo wiele osiągnąć

student Ocena odpowiedz

Wydział świetny, miła obsługa w dziekanacie i bardzo pomocna, kierunki i programy są na bieżąco dostosowywane do aktualnych trendów rynkowych, bardzo dużo praktyki, wykładowcy ok, widać, że są dla studentów, a nie na odwrót jak na Eksocu.

Sara Ocena odpowiedz

Bardzo dobrze wyposażone sale, aule, fajnie zorganizowane miejsca do spędzania czasu między zajęciami. Panie w dziekanatach zawsze pomocne, super! Poznałam tu wielu wspaniałych ludzi :)

Licencjatka Ocena odpowiedz

Wydział Zarządzania to przede wszystkim uczelnia dobrze zarządzana i przyjazna studentom, sporo się tu dzieje, jest bardzo dużo bezpłatnych warsztatów umożliwiających rozwój i wzbogacających późniejsze CV. Poza tym ludzie tu są bardzo otwarci, można nawiązać świetne kontakty, a wykładowcy są prostudenccy :) mogę śmiało polecić ten wydział! po trzech latach nie chcę go opuszczać na drugi stopień :D

Studentka 4 roku Ocena odpowiedz

Wykładowcy - wiadomo, to zależy ale większość ciekawie prowadzi zajęcia i są w porządku :) wiele sie dzieje, wszelkie atrakcje na UŁ typu Targi Pracy czy inne ciekawe eventy są organizowane u nas więc to też duży plus. Wydział ma swój fajny klimat, nauka + chill :)

Arek Ocena odpowiedz

Świetna atmosfera na wydziale, przyjaźni i pomocni wykładowcy :) Co istotne dla wielu młodych osób, stały dostęp do internetu , jest gdzie posiedzieć i podłączyć laptopa :)

Magda Ocena odpowiedz

Studia ciekawe, super miejsce, bardzo przyjaźni wykładowcy :)

Pokaż więcej