ul. Nowoursynowska 159c,

02-776 Warszawa,  budynek 34

tel. (22) 59 372 12, 59 372 13, 59 372 14, 59 372 15

fax. (22) 59 372 11

e-mail: wzim@sggw.pl

http://www.wzim.sggw.pl/

ul. Nowoursynowska 159c,

02-776 Warszawa,  budynek 34

tel. (22) 59 372 12, 59 372 13, 59 372 14, 59 372 15

fax. (22) 59 372 11

e-mail: wzim@sggw.pl

http://www.wzim.sggw.pl/

 • INFORMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek kształci inżynierów w zakresie szeroko rozumianych technik komputerowych. Wszechstronne wykształcenie obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania, sztuczną inteligencję i kryptologię.
  Absolwenci mają wiedzę w zakresie projektowania, zestawiania i uruchamiania systemu komputerowego, drobnych napraw sprzętu, doradztwa użytkownikom systemów komputerowych, programowania w językach wysokiego poziomu, projektowania i administracji bazami danych. Potrafią programować komputery i znają zasady inżynierii oprogramowania. Mają także wiedzę teoretyczną ipraktyczną w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej, teleinformatyki oraz technik komunikacji człowiek–komputer.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Matematyka lub informatyka lub fizyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka średnia ocen ze studiów I stopnia oraz posiadanie dyplomu ze studiów I stopnia.

   

  Dowiedz się więcej

 • INFORMATYKA I EKONOMETRIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek przygotowuje specjalistów do analizy i modelowania zjawisk ekonomicznych. Student poznaje matematyczne podstawy ekonomii oraz jej praktyczne aspekty. Zdobywa umiejętności praktycznej obsługi szerokiej gamy narzędzi statystycznych i obliczeniowych. Nabywa też kompetencje informatyczne, wliczając w to programowanie oraz jego wykorzystanie do obliczeń w ekonomii.
  Absolwenci mają gruntowną wiedzę z ekonometrii i metod obliczeniowych w ekonomii. Opanowują podstawy metod aktuarialnych i zagadnień rynku ubezpieczeń. Posiadają praktyczne umiejętności analizy, modelowania i optymalizacji procesów gospodarczych. Ich kompetencje obejmują również znajomość technik komputerowych, takich jak programowanie, projektowanie systemów informatycznych, a także wykorzystanie ich w badaniach ekonomicznych i zarządzaniu.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Matematyka lub informatyka lub fizyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia.

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (4)

Była studentka Ocena

Studiowałam na kierunku Informatyka i Ekonometria przez jeden semestr - zrezygnowałam ze względu na bardzo niski poziom dydaktyczny. Wykładowcy (poza dwiema Paniami wykładającymi przedmioty związane z ekonometrią - tutaj zdecydowanie ukłon w ich stronę, bardzo kompetentne i profesjonalne osoby, tylko ze względu na nie daję 2/5 zamiast 1/5) zupełnie nie angażują się w prowadzenie przedmiotów, nie udzielają instrukcji ani wskazówek, odwołują zajęcia lub z nich wychodzą, nie zwracają uwagi na studentów. Kilku wręcz wyśmiewa żaków, ,,nauka" opiera się wyłącznie na poleceniu wykonania projektu bez jakichkolwiek wytycznych czy instrukcji. Brak praktycznych zajęć, operowanie na przestarzałym oprogramowaniu. Absolutnie odradzam, bardzo się rozczarowałam.

Student Informatyki Zaocznej Ocena

Studia zaoczne pozostawiają wiele do życzenia. Wykładowcy wychodzą z zajęć zostawiając studentów samych sobie. Poziom nauki jest raczej na średnim poziomie.

A. Ocena

Po kierunku Informatyka i Ekonometria nie ma problemu ze znalezieniem pracy. W trakcie studiów nie zawsze łatwo, ale można się czegoś nauczyć

Studentka Informatyki i Ekonometrii Ocena

Jestem zadowolona z poziomu nauczania na tym wydziale.