Uniwersytet Opolski

Wydział Nauk Społecznych

ul. Oleska 48

45-342 Opole

tel.: (+4877) 452 7401

e-mail : dziekanhistped@uni.opole.pl

Wydział Nauk Społecznych

Uniwersytet Opolski

ul. Oleska 48

45-342 Opole

tel.: (+4877) 452 7401

e-mail : dziekanhistped@uni.opole.pl

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA W ZAKRESIE EDUKACJI I REHABILITACJI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwent jest przygotowany do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Jest uprawniony do zajmowania stanowiska nauczyciela (nauczyciela wychowawcy) w przedszkolach i szkołach specjalnych, integracyjnych, w oddziałach specjalnych w placówkach ogólnodostępnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

    Może pracować jako nauczyciel posiadający kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego z uwzględnieniem realizacji zadań zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów, np. na stanowisku asystenta nauczyciela, pomocy nauczyciela (tzw. nauczyciel wspomagający). Może znaleźć zatrudnienie na stanowisku pedagoga specjalnego w placówkach pozaoświatowych (np. prowadzonych przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, służbę zdrowia, pomoc społeczną) przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA W ZAKRESIE EDUKACJI I TERAPII OSÓB Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

     Studia podyplomowe są skierowane do dwóch kategorii nauczycieli:

     - do osób, które posiadają kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają uprawnień do pracy jako pedagog specjalny w żadnym z zakresów pedagogiki specjalnej,

    - do osób, które posiadają przygotowanie w jednym z zakresów pedagogiki specjalnej a ich celem jest uzyskanie przygotowania w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej, czyli w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA W ZAKRESIE EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwent studiów podyplomowych posiada uprawnienia do pracy jako pedagog specjalny w zakresie edukacji włączającej. Studia przygotowują do pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zatrudnienie może znaleźć na stanowisku nauczyciela (nauczyciela wychowawcy) w przedszkolach i szkołach specjalnych, integracyjnych, w oddziałach specjalnych w placówkach ogólnodostępnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla uczniów z niepełnosprawnościami i niedostosowanych społecznie.

    Może pracować jako nauczyciel posiadający kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego z uwzględnieniem realizacji zadań zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów, np. na stanowisku asystenta nauczyciela, pomocy nauczyciela (tzw. nauczyciel wspomagający).

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA W ZAKRESIE RESOCJALIZACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwent studiów podyplomowych posiada uprawnienia do pracy jako pedagog specjalny w zakresie resocjalizacji. Studia przygotowują do pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie, jak również zagrożoną niedostosowaniem społecznym w instytucjach edukacyjnych jako pedagog szkolny lub nauczyciel wychowawca w szkołach, ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych.

    Może pracować jako nauczyciel posiadający kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego z uwzględnieniem realizacji zadań zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów, np. na stanowisku asystenta nauczyciela, pomocy nauczyciela (tzw. nauczyciel wspomagający).

    Zatrudnienie może uzyskać również w placówkach pozaoświatowych (np. prowadzonych przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe,  służbę zdrowia, pomoc społeczną) przeznaczonych dla osób niedostosowanych społecznie (np. w świetlicach środowiskowych). Ponadto może pracować jako kurator sądowy.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)