Politechnika Łódzka

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ

ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

tel./fax 42 631 33 01

e-mail:w-4@adm.p.lodz.pl

www.style.p.lodz.pl

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ

Politechnika Łódzka

ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

tel./fax 42 631 33 01

e-mail:w-4@adm.p.lodz.pl

www.style.p.lodz.pl

 • INŻYNIERIA WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Inżynieria wzronictwa przemysłowego

  Osoby, które wybrały studia na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego, zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w branży industrial design, między innymi ucząc się:

  • innowacyjnego materiałoznawstwa,
  • optymalizacji konstrukcji i przemysłowych technik wytwarzania,
  • metod analizy zachowań konsumentów oraz działań konkurencji,
  • analizy kosztów procesu rozwoju nowego produktu,
  • rysunku prezentacyjnego, fotografii promocyjnej, budowy makiet, modeli i prototypów,
  • zarządzania zespołem projektowym i finansami firmy projektowej.

  Kształcenie koncentruje się na ćwiczeniu praktycznych umiejętności całościowego i wieloaspektowego projektowania produktów (product design). Projekty semestralne to realne zadania, pochodzące zarówno z przemysłu, jak i z laboratoriów Politechniki Łódzkiej.

  Studiując na studiach inżynierskich pierwszego stopnia, o profilu praktycznym, każdy zdobywa praktyczne kompetencje pozwalające na pracę jako projektant wzornictwa przemysłowego (industrial designer).

   

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria wzornictwa przemysłowego brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Język obcy
  • Fizyka lub chemia

  Dodatkowo zostanie przeprowadzony egzamin uzdolnień plastycznych.

  Dowiedz się więcej

 • WŁÓKIENNICTWO Stopień: II REKRUTACJA

  Kierunek stanowi kontynuację studiów pierwszego stopnia. Prowadzony na studiach stacjonarnych, magisterskich kształci specjalistów w branży o wysokim potencjale innowacyjnym. Program nauczania umożliwia uzyskanie umiejętności w zakresie wzorniczego i technologicznego projektowania tekstyliów wykorzystywanych w medycynie, sporcie oraz transporcie; w oparciu o nowoczesne technologie materiałowe oraz tworzenie specjalistycznych aplikacji włókienniczych do zastosowań w różnych dziedzinach życia.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Innowacyjne technologie we włókiennictwie
  • Inżynieria jakości i humanoekologia tekstyliów
  • Inżynieria projektowania tekstyliów
  • Odzieżownictwo

   

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wzornictwo jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

  Dowiedz się więcej

 • WŁÓKIENNICTWO I PRZEMYSŁ MODY Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Włókiennictwo i przemysł mody

  To kierunek dla osób osób chcących dowiedzieć się, czym charakteryzuje się interdyscyplinarny przemysł włókienniczy i przemysł mody XXI wieku. Jest przeznaczony dla osób, które myślą o innowacyjnym i interdyscyplinarnym kreowaniu nowych rozwiązań, jakich potrzebuje nowoczesna branża włókienniczo-odzieżowa. Szacuje się, że do roku 2035 nastąpi prawie 40% wzrost liczby firm działających w tym sektorze.

  Program nauczania umożliwia uzyskanie umiejętności w zakresie wykorzystania biotechnologii, elektrotechniki i nanotechnologii do produkcji nowych materiałów tekstylnych, wyrobów typu 3D, „inteligentnych” (smart textiles) oraz biomateriałów włókienniczych. Rozwiązania te mają zastosowanie nie tylko w produkcji odzieży, ale też m.in. materiałów medycznych, ochrony osobistej, kompozytowych, geo- i agro-tekstyliów.

   

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Projektowanie i technologia odzieży w przemyśle mody i dla celów technicznych
  • Projektowanie i technologia tekstyliów technicznych i dla przemysłu mody
  • Projektowanie procesów chemicznych we włókiennictwie i przemyśle mody

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Włókiennictwo i przemysł mody brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Język obcy
  • Fizyka lub chemia

  Dowiedz się więcej

   

 • WZORNICTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Wzornictwo

  Cechą studiów na kierunku wzornictwo jest interdyscyplinarność – studenci rozwijają wiedzę z zakresu historii i teorii sztuki oraz projektowania, podejmują własną działalność twórczą, a także, w zależności od specjalności, zapoznają się ze stosowanymi w przemyśle technikami, technologiami i rozwiązaniami materiałowymi.

  Władze wydziału prowadzącego studia na kierunku wzornictwo podpisały umowy o współpracy z MONNARI TRADE w Łódź, REDAN S.A w Łódź. Uczelnia współpracuje z licznymi studiami graficznymi, drukarniami, zakładami przemysłowymi takimi jak fabryka dywanów Dywilan Łódź S.A, zakłady tekstylno-konfekcyjne Teofilów S.A. w Łodzi, IKEA w Łodzi, CAMELA S.A. w Wałbrzychu.

   

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Architektura tekstyliów
  • Architektura ubioru
  • Komunikacja wizualna i techniki druku

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Architektura tekstyliów
  • Architektura ubioru
  • Komunikacja wizualna i techniki druku
  • Architektura produktu tekstylnego

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wzornictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Język obcy

  Zostanie przeprowadzony sprawdzian uzdolnień plastycznych.

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wzornictwo jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

  Dowiedz się więcej

Opinie (13)

Rozczarowana Ocena

Nie idźcie na Wzornictwo ze specjalizacją komunikacja wizualna i techniki druku. Na całe studia jest może 2 prowadzących, którzy coś o tym wiedzą. Reszta kadry jest kompletnie niekompetentna. Nie ma sprzętu ani oprogramowania. Zajęcia to w większości albo "wypełniacze" albo zajęcia o materiałach, niteczkach i splotach. Plan jest przez to strasznie przeładowany choć w konsekwencji uczysz się nic albo bardzo mało. Drugi stopień jest jeszcze gorszy. Nie ma na nim ŻADNYCH zajęć z technik druku. Przedmioty, które mają fajne nazwy tak na prawdę są o czymś kompletnie innym. zgadzam się w 100% z poprzednimi komentarzami. 06.2019

Igor Ocena

Studiowałem Inżynierie Bezpieczeństwa Pracy i to co było według mnie największym plusem to możliwość odbycia praktyk np. w Państwowej Inspekcji Pracy. Polecam

Daria Ocena

Polecam Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy. Szczerze był to wybór przypadkowy, ale kierunek spodobał mi się już na samym początku. Teraz już pracuje w kilku firmach jako pracownik BHP oraz sama przeprowadzam kursy z BHP

Ewela studentka Budownictwa Ocena

Na Politechnikę Łatwo się dostać, ale trudniej utrzymać. Dlatego są to studia dla cierpliwych- dla wielu się wydłużają :D Ja jestem na Budownictwie i mimo, że już trwają dłużej niż powinny nie zamieniłabym je na inne.

Eliza Ocena

Obecnie studiuje na Politechnice Łódzkiej na kierunku Włókiennictwo i Przemysł Mody, wybrałam specjalizację konstrukcja i technologia odzieży. Na chwilę obecną jestem zadowolona z wyboru, robię to co lubię :)))

Majka Ocena

Byłam studentką Inżynierii Materiałowej, bardzo fajnie wspominam okres studiów. Po ich zakończeniu prace znalazłam w miarę szybko- a to bardzo ważny aspekt. Także polecam tym, którzy interesują się tematem wzornictwa studia na PŁ

dagmara Ocena

Wzornictwo to jeden z bardziej sztandarowych kierunków Politechniki Łódzkiej, więc studiowanie na nim to duża radość, prestiż, ale i spora odpowiedzialność

adriana Ocena

Wiadomo, że w mieście włókienniczym kierunek Włókiennictwo musi stać na bardzo wysokim poziomie. Myśląc o studiach, nawet nie sprawdzałam, czy ten kierunek realizowany jest na innych uczelniach. Od razu postawiłam na Politechnikę Łódzką

monika Ocena

Studia na Politechnice Łódzkiej świetnie przygotują mnie do wejścia w świat branży odzieżowej. Uczę się po to, aby poznać go, dosłownie, od podszewki

Absolwentka Ocena

WZORNICTWO, tragedia, zerowe wymagania, zerowy prestiż, sprzęt i aparatura przedpotopowe, wykładowcy w większości niedoedukowani, poziom kształcenia poniżej zera, oceny wystawiane na podstawie "podoba mi się/nie podoba". Dla osób bez ambicji za to z zapasem grubej gotówki na wszelkie materiały, zwłaszcza te na raz, polecam. Ale dla całej reszty radzę omijać szerokim łukiem.

"zadowolony" student Ocena

WZORNICTWO. Jeżli ktoś wybiera się na te studia, to odradzam. Szczególnie w przypadku, kiedy ktoś planuje iść na specjalizację Komunikacja wizulana i techniki druku. Ten kierunek zapewnia kilka lat zmarnowanego życia, frustrację, odpnieodpowiednie przygotowanie do zawodu, kilkadziesiąt godzin czekania na uczelni na coś. Dodatkowo można uczęszczać na zajęcia, które nikogo nie interesują i nigdy w życiu nie będą przydatne. Jest kilka zalet uczęszczania na ten kierunek, jednak zdecydowanie mało w porównaniu z wadami. Uważam, że można wybrać znacznie lepsze uczelnie, jeżeli ktoś wybiera się na ten kierunek.

nie jestem robotem Ocena

studia na tym wydziale dają wiele wiedzy teoretycznej ale co najważniejsze praktycznej. polecam

andrzej Ocena

polecam